Z lásky nenávist - násilí na mužích

24. června 2020 v 9:09 |  Červen 2020
Včera jsem se dívala na dokument z cyklu Z lásky nenávist . Už jsem to kdysi viděla, ale protože jsem se neměla na co dívat, tak jsem se podívala znovu . Má to 3 díly - násilí na ženách, na mužích a na seniorech . Včera bylo na mužích- téma, o kterým se moc nemluví a já jsem ráda , že to někoho napadlo natočit . Málo platný, i my ženský dokážeme bejt velký manipulativní mrchy a tohle psychický týrání je leckdy horší než fyzický a těžko se prokazuje . Překvapilo mě, že většina na to nevypadala , ale to je asi běžný . U nikoho nezpochybňuju , že je manželky týraly ,ale nějak mi nesednul ten pán v bílý košili a co jsem tak četla názory , tak nejsem sama . Ten teda vypadal křehce ,ale vadilo mi,že se pořád opíral o to , že manželka proti němu poštvává děti . Možná to byla pravda,ale kdo ví . Nicméně na konci bylo , že v jednom napadení proti němu svědčili vlastní děti a že je on snad v podmínce . Pak tam byl jeden, jehož manželka byla řeznice a házela po něm nožem , chlap, u kterýho byste řekli , že když už tak bije on jí .Byla řeznice. Ten byl takovej mateřskej a měl rád svoje děti , narozdíl od manželky . Byl asi nejautentičtější , brečel a tak .Další to nevim, kam bych zařadila a ten poslední mi byl sympatickej asi nejvíc - měl 3 děti a manželka chlastala .

Nejsem psycholog,ale nejde mi do hlavy , proč . Nikdo z nich nevypadal jako podpantoflák , pokud vim, tak žádnýmu chlapovi se nelíbí , když má ženská navrh , takže aspoň to je mohlo vybičovat k tomu se vzepřít . Mohli využít,že jsou chlapi - přece každý pohlaví má jiný myšlenky a emoce , tak by to mohli využít . Bít je nechtěli s tim,že by jim to stejně nikdo nevěřil . Uvítala bych tam třeba to , kdyby tam řekli , jak to vidí lidi v jejich okolí , kamarádi atd . Sice říkali ,že se nikomu nesvěřujou , ale na druhou stranu nikdo tam snad neříkal , že by je manželky držely v domácím vězení , takže si myslim,že třeba na pivo mohli , třeba cestou z práce , když tam ten jeden říkal,že se bojí chodit domů . Nevěřim ,že neměli přátele nebo někoho, komu se mohli vypovídat, byť by to byl nějakej náhodnej známej v hospodě či v práci . O tom se nikdo nezmiňuje . To samý nějaká pomáhací organizace , dneska je toho fůra , ale chápu, že svou roli hraje i stud. Na druhou stranu, když už se to nedá vydržet , měl by člověk odložit svou hrdost . Chyběl mě tam pohled z venčí , takhle je to jenom tvzení, že "ona udělala " Dorazilo mě , když pan řeznice na konci pořadu přiznal ,že nakonec chodil spát do nějakýho zahradního domku , co měli na zahradě . Tam měl klid . Nevypadal zrovna nově , takže ho už zřejmě nějakou dobu měli . Takže on měl kam jít , pořád lepší než bejt s ní v jednom, domě ,ale napadlo ho to až po x letech ? Ale no tak . Prý tam nechtěl nechávat s ní děti , opět ale nezaznělo , že by je nějak extra týrala, když u toho nebyl , naopak ještě řek,že je s nima celkem v klidu . Tak proč si je nevzal s sebou do toho domku ? Stejně k dětem prý nikdy neměla žádnou vazbu .

Taky ten, o kterým nemam co říct měl na konci napsáno , že se mezitim opět rozvedl . Nevim ,jestli nebude chyba spíš v něm . Určitě to nebylo tak působivý jako když vyprávěly o násilí ženy , na druhou stranu , my jedeme víc na emoce a dokážeme si spoustu věcí přikrášlit . Určitě jsou takový dokumenty třeba a poučný . Na druhou stranu vidíme jen jednu stranu a to jak u obětí mužů , tak žen .
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama