Všem hvězdám nejen s ALS klidné nebe

30. června 2020 v 6:55 |  Téma týdne


Asi uz víte , že v neděli zemřel Marián Čišovský na ALS . Hrál za nás v době, kdy jsem tam nastoupila i já , takže tam byl už od mých začátků . Vždycky jsem si říkala,že až zemře , že tam budu muset jít , už jen proto,že s ALS mam osobní skušenost - zemřel na ní švagrový táta a malej přišel o dědu už ve 4 letech .V neděli byl byl zápas ,ale jak víte my tam nemůžeme a taky jsem na to chtěla víc klidu , takže jsem vyrazila včera ráno . "Ideální" čas na tohle, zataženo, déšť . Chtěla jsem mu koupit kytku- jednu růži , obrovskej problém , za prvé většinou otevírají až v 9, což se mi čekat nechtělo , za druhé často je to se schodama a za třetí - v krámech s jídlem mají většinou kytek povícero ,ale růže žádný . Jen spíš takový luční kvítí , který se mi nezdálo vhodný . Je obrovskej problém sehnat kytku po jednom . Nakonec jsem si našla jednom v obchoďáku ve městě a světe div se - otevíralo se už v 8 .

Tak jsem tam přijela, přede mnou nějakej starší pár , prodavačka na ně dost nepříjemně , co tam stojí, nakonec šli pryč a já se nedivim . Mě se tam taky nechtělo,ale tu kytku jsem nutně potřebovala , začalo to tim, že jsem měla problém tam vjet- všechno malý , tak prodavačka dostala hysterák , když jsem řekla,že chci růži , tak ona mě odbila,že teď nemá čas , pořád jsem ještě byla v klidu . Tak mi jí dala a upozornila mě ,že není čerstvá , já,že je mi to jedno . Tak stejně bude ležet na zemi a na dešti , pořád se snažila vyzvědět na co jí chci . Co je jí do toho ,že jo ? nebudu říkat každýmu,že je to na uctění zemřelýho člověka . Pak začala ,že si není jistá jestli ta kytka nestojí jinak než se tam píše a pořád si jela,že není čerstvá a nechápala , že mi je to fuk , tak já si myslela ,že mi jí dá třeba za míň, když to sama nakousla . No, prd 80,- Pak odjedu a zase mam potíže se tam vejít a ona na mě začala , že jsem málem srazila vázu za 5 tisíc . A co jako , tak jsem na ní už zvedla hlas , že je to tam malý jak se tam mam asi vejít a ona,že to nestavěla . Dámy a pánové , já měla sto chutí jí tu růži narvat někam , takhle se k zákazníkům nechová . A to,že se tam nevejdu nedělam naschvál , ať si to zkusí řídit v takových prostorech. Už byla protivná na ty předchozí a na mě si schladila žáhu . Tam už nejdu , ani kdybych kvůli jedný kytce měla projet celý město a mrzí mě,že jsem aspoň neřekla , že už tam víckrát nepůjdu . Hrůza . Když jsem jinde kupovala tenkrát kytku Rajtoralovi, tak tam sice byli příjemný ,ale zase schody, takže jsem dovnitř nemohla.

Tam nikdo nebyl , což bylo fajn, je to na zemi, tak jsem tu růži hodila na zem , nakonec byla ta moje růže i v regionální televizi - zvedli jí a dali jí do detailu na kameru, vim,že to byla ta moje, protože moc kytek tam nebylo a byly jiný , takže asi tak hnusná nebyla jak tvrdila ta prodavačka . Trochu mě zamrzelo, kolik tam toho bylo nebo spíš nebylo. Když spáchal sebevraždu Rajtoral bylo toho mnohem víc a celkově -pochod fanoušků a tak . Ale tady zatim nic . Nevim , možná svoje udělalo i to,že na fotbal může jen někdo a kdyby to bylo normálně, že lidi by tam rovnou zašli před zápasem . Upřímně Čišovský si to zaslouží víc než nějakej sebevrah , Marián chtěl žít ,ale Rajtoral a Bystroň si to vybrali sami .Je to asi blbý tahle psát, ale jo .Možná to byl i větší šok s těma ostatníma,protože s Čižovským se to vědělo, že se to stane , tahle nemoc jinak skončit nemůže .Je hezký,že klub vždycky udělá pietní místo a fanoušky to semkne , na druhou stranu pro ty, který trpěli stejnou nemocí těm se tahle vzpomínka nikdy ve velkým neudělá ,protože je nikdo nezná , což mě docela vadí ,ale tak to prostě je .


Takže Mariáne a všichni ostatní s ALS tam nahoře , přeji vám klidné nebe plné hvěžd , protože vy jste ty hvězdy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama