Legenda Vale

16. června 2020 v 9:17 |  Téma týdne
Moje legenda je Valentino Rossi . Dodnes si pamatuju , kdy jsem ho viděla poprvé . Bylo mi 14 let a v televizi tenkrát ještě na Primě se jel závod silničních motorek a po něm byla tiskovka . Byl tam jeden takovej přičmoudlej ušatec a řek slovo Kurva , to mě fakt zaujalo , mě i všechny okolo . Všichni jsme se začali pohoršovat co to říká a jak je sprostej . Samozřejmě to byl cizinec , ale i tak . Ta kurva mě prostě utkvěla v hlavě :D. Doma jsem si zjistila , že to byl nějakej Valentino Rossi a že je to Ital a ta kurva znamenala v jeho řeči zatáčka , takže to tak nemyslel . No a od tý doby jsem mu začala fandit . Musím přiznat,že se mi taky líbil vizuálně , já na ty tmavý byla vždycky a jsem dodnes . Nutno říct,že čim je starší, tim se mi líbí míń a míň , ale to je asi pochopitelný . Takže jsem se stala fanynkou a nevynechala jsem ani jeden závod .

Dokonce jsem po pár letech jela i do Brna , což bylo až na druhou stranu ČR,ale zážitek to byl parádní . Byla jsem tam 2x . Podruhý jsme seděli mezi nějakýma Brńákama , který když se Valda objevil na velkoplošný obrazovce tvrdili ,že vypadá jako cituji "Miky Móz " , což asi mysleli ty jeho uši . Druhá strana zase byla v obležení jakýsi Italský rodinky s asi 6 dětma , Italská rodinka byla fakt Italská , temperamentní , ale všichni fandili taky jako já Rossimu, takže cajk . Pamatuju si dodnes Alessia , což byl asi tak 15 letej kluk a pořád se na mě smál . Já už byla o dost starší než on , takže nic , ale bylo to milý . Tak jsme tam tak spokojeně existovali na kopci - 2 národy . Vlastně 3 národy - on ten Miky Móz z Moravy je pro mě už taky vlastně cizina :D . Nevim, je to zvláštní , ale bylo to zvláštní . Pokud nejste přímo někde u trati je to celkem nuda . Na trať vidíte maximálně dalekohledem nebo na velkoplošnou obrazovku . Oni přijedou a zase jedou pryč . Jakmile se blíží, tak lidi ve vašem sektoru ožívají , troubí a tak . Pak je zase klid a čeká se , až za pár minut přijedou znova a situace se opakuje . Myslela jsem si,že se tak nějak fandí po celej závod . Když projedou , tak lidi si sednou zpátky do svých židliček a je to jak někde relax u vody . Samozřejmě zaléží, koho vedle sebe máte a myslim,že taková tribuna z Italských fandů musí bejt úplně něco jinýho . Mě se nejvíc líbil Safety car :D . Tenkrát to bylo tušim BMW , nadupaný a burácelo to na celou trať. Jelo to rychle jako při závodě a taky tam byla 2 jezdci na motorkach, který tu trať kontrolovali na motorkách . Přišlo mi to takový úžasný, takový na úrovni a důležitý . A z toho zvuku Safety caru mam husí kuži ještě dneska .

Nicméně Valda se asi chystá na důchod a při svým věku 41 už na to má nárok. Jezdí dodnes, což je fakt rarita a je to legenda . Vim,že každá legenda musí jednou skončit , ale trochu se toho bojim , už to nebude jako kdyby byl na trati a i když bude třeba dál v Paddoku, tak už to nebude ono . Příští sezonu ještě by měl pokračovat, i když se stále žádný nový stáji neupsal , ale už je cejtit , že už to bude to poslední . Bude prostě divný ho už nevídat , když se mnou byl tak dlouho, ale stát se to jednou musí . Nicméně jsem ráda ,že jsem ho mohla zažít v době jeho největší slávy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Karamelka | Web | 16. června 2020 v 9:37 | Reagovat

páni, ani jsem netušila, že už má tolik :-) bez něj to bude jiné, ale vsadím se, že nikdy neodejde úplně ;-)

2 Simča | Web | 16. června 2020 v 13:05 | Reagovat

Valentino je super. Vždy keď jazdí tak mu držím palce... a Marquezovi naschvál nie :D

3 chudobka1970 | Web | 16. června 2020 v 13:08 | Reagovat

To jméno znám, ale to je asi tak všechno :-D :-D

4 Eliss | Web | 16. června 2020 v 16:34 | Reagovat

Také jsem kdysi sledovala závody moto gp v tv, a Rossi byl fakt špička 8-) Dnes už motorky nesleduju, ale občas mrknu na formule, ačkoliv mě rok od roku baví čím dál míň...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama