Květen 2020

Zaniklá obec Václav a Pleš

30. května 2020 v 16:21 Výletníček
Dneska byl super den . Ráno jsme dostali pozvání od bráchy na grilovačku na oběd a pak jsme jeli někam, kde se mi srdíčko tetelí blahem - zaniklý obce v Českým lese . Bohužel s vozíkem se dá dostat k málo z nich a kam jo, tak to už mam sježděný , ale nevadí . Tak jsme znova dali zaniklou obec Pleš . Tedy ještě předtim jsme šli do zaniklý obce Václav, kde je nově kříž smíření a krásnej výhled do kraje . Pak tedy na Pleš , je tam šikoro daleko jediná restaurace a nějaká rodina tam připravovala venku něco na oslavu, takže tam moc klid nebyl . Tady tam přibyli obytný domy k pronájmu . Nevim, jestli to je dobře , tam tak tu civilizaci cpát , nějak už to ztrácí ten ráz . Na druhou stranu je tam potřeba někde nějakej záchytnej bod a kde to žije . Neměla jsem električák, tak to do kopce nebylo , ale aspoň jsem se koukla na novou kapličku, kterou postavili majitelé tý restaurace , pěkná . Vůbec je to tam krásný a nádhernej čistej vzduch . Bylo fajn, že tam nebyli Němci, který tam jsou jinak v převaze ,ale zatim tam nemůžou , takže aspoň jednou bylo víc slyšet češtinu . Miluju to tam , takový mystický , jen by tam třeba mohlo bejt popsaný , kde co stálo a čí jsou to zbytky , ale to by musel bejt někdo , kdo se o to zajímá a stará nějakej nadšenec . Ale takovej je jinde - v Lučině . Prostě bomba den , kterej jsme ukončili v cukrárně na zmrzlině . Co si víc přát ?


Zoo aneb přes ulici

28. května 2020 v 14:38 Výletníček
Dneska jsme vyrazili do zoo. Synovec nechodí do školy a už ani nebude , takže u nás bude každej čtvrtek a otázka je kam s ním. Rozhodli jsme se , že to dáme na rozjezd přes ulici a vypravili jsme se do zoo. Šli jsme horem přes Dinopark , protože to mam blíž od bytu . Kdo jste tam někdy šel, tak cesta do zoo vede pro kočáry a vozejky doslova džunglí, takže , kdo tuhle cestu naplánoval musel bejt padlej na hlavu . Měla jsem električák ,ale i tak jsem měla problém tam jet a nejhorší byly prudky kopce , akorát tak na rozbití víte čeho . Máma mě musela z kopce doslova tlačit , protože kola si jeli kam chtěli a bohužel kola od električáku se jen tak nezastaví na nerovným povrchu . Tak jsme si řekli , že příště si zajdeme a půjdeme dolem . Jsem zvědavá . Jediný plus byla japonská zahrada , takže jsem se tam zvěčnila , když už jsem se tam doklouzala . V celý zahradě jsme byli snad úplně sami až snad po hodině začali lidi přibejvat . Takže roušku nahoru, roušku dolů , otrava . Jak by to bylo krásný, kdyby tam nikdo nebyl ,ale to si určitě přáli i ty ostatní . Nicméně i tak tam bylo málo lidí, asi se ještě bojí . Zastavili jsme se v suvenýrech U Lemura , já čekala venku, protože vozejk a potažmo ani kočár se dovnitř nedostane , což je na pěst . Chtěla jsem magnetku . Jak víte jsem na to úchylná a na to, že tam defakto bydlim jsem jí ještě neměla a taky jsem si vědoma,že letos už mam s magnetkama skluz jak bylo všechno zavřený :D , ale bylo to fajn. Dali jsme si smaženej oběd, protože nic jinýho tam prakticky neprodávají a šli jsme kolem koz , kterým bych nejradši zakroutila krkem, neb jejich mečení mi jde až do bytu , pravidelně od 4 hodin ráno denně . Je fajn mít rád zvířátka ,ale zkuste si tam bydlet ,že . To spoustu věcí přehodnotíte . Takže tak , máme splněno a je fajn zase začít žít a někam moct jít .


Poslední zvonění Kovidové?

25. května 2020 v 16:35 Téma týdne
Tak nevim, jestli to vzdát nebo ne . Řeč není o ukončení života, ale o Kovidových opatřeních . Dneska je ten den , kdy začínáme svobodně dejchat , i když ne úplně . Ty roušky už mě sejří , už toho bylo moc . Ode dneška si je můžeme venku sundat ,ale jen když není nikdo u nás na míň než 2 metry . Takže takovej sex bez orgasmu, že . Není to úplně a něco k tomu chybí . Mě se sundání roušek netýká . Nemůžu jet na električáku sundat roušku a vzápětí si jí nandat pokaždý, když kolem mě někdo projde blíž než by měl . Zaprvé si roušku neumim nandat při jízdě , musela bych pokaždý zastavovat a to mi věřte ,že by ta jízda vypadala jak když jsem pod vlivem a navíc žiju ve 4 největším městě v ČR , takže je velmi pravděpodobný , že by mi dole vydržela jen pár vteřin, protože ve městě je na každým rohu někdo . Zadruhý mam na všech rouškach gumičky a tudíž mi to jaksi stáhnout moc nejde , na zavazování mít nemůžu . Navíc se mi zdá ,že pokud já mam roušku a spoluobčan naproti mě ne , tak spoluobčam si jí nenasadí , protože vidí,že jí mam já a vezme to tak,že to stačí . Takže zase ty méně asertivní budou v nevýhodě ,ale já přísaham , že jednou si jí necham dole a neuhnu :D .

Taky jsem vyrazila do Alberta poprvé bez rukavic , žádný už nemam a pořádně nevim, kde je koupit . Zároveń jsem si " nakradla " jeden pár u rohlíků , kdyby něco :D. Jinak si pečivo kupuju balený, ale když už jsem u těch rukavic tak příhodně byla ..Už mě to prostě nebaví je furt do nich soukat a vždycky je roztrhnout . A Desinfekce u vstupu ? tam se mi těžko dostává , tak jsem jela "na hulváta " bez toho , krásnej pocit musim říct . Samozřejmě doma si ruce hned desinfikuju to zas jo . A taky jsem konečně platila penězma a ne kartou , měla jsem toho málo a těch pár korun jsem platit kartou nechtěla .Konečně po x měsících v rukou klasický prachy a ne kartu, aah . A do knihovny taky bez rukavic . Tam to zase mají v dávkovači na mejdlo , takže jsem to hned použila, bohužel to mají nahoře, tak jsem se zeptala knihovnice , jestli na tu lahvičku můžu šáhnout a ona,že beze všeho , tak nevim , zřejmě už ta ostražitost není ani tam jaká bejvala .

Nevim , jestli mam bejt furt na pozoru nebo ne . Ačkoliv mam ráda ministra zdravotnictví , tak se mi zdá už trochu hysterickej a paranoidní . Furt ty jeho roušky . Spíš než to by se měla řešit ta stupidia 8-10, což mě vadí dlouhodobě , jak to,že tohle ještě nikdo nezrušil , když už všechno je defakto v normálu ? Navíc si myslim ,že už všichni budou povolovat , i ty "skalní " fanoušci ochranných opatření , takže je to zbytečný . A hlavně já coby zarytej negativista očekávam , že na podzim bude další vlna , takže o důvod víc se na roušky vykašlat a nechat nás aspoň do tý další vlny chvíli dejchat . Nějak na to,že to mělo bejt poslední zvonění je ještě spoustu věcí stejných mi přijde . Ale už i já saham na zvonek a pomalu to ukončuju, takhle se žít dlouhodobě přece nedá.

Opět mi nejdou psát komentáře, tak nebudu reagovat . Jo a díky vám všem - dneska se překročila hranice 26 tisíc návštěv , což je paráda . Díky, díky, díky !

Autokino

22. května 2020 v 18:46 Květen 2020
Teď to zase začíná bejt boom , což je i logický, když se musí udržovat odstupy a tyhlety věci . Měla bych získat titul Věštkyně roku , neb , co jsem tady předpovídala v úterý v TT se stalo skutkem . Klub ve středu večer pořádá autokino se zápasem proti Spartě ,zdarma , jen pro permanentkáře , takže , jak jsem prorokovala zase výhody jen pro někoho , a jen pro 150 vozidel, což je vzhledem k několika tisícům permanentkářů žalostně málo. A vyprodáno bude asi tak do 10 minut . Vždycky se pak ráda dívam na fotky , kde se klub chvástá, jak to bylo úžasný a dole komenty fanoušků , jak ta organizace byla strašná , případně samej problém . Tohle zvolili pro venkovní zápas a zajímalo by mě , jak to budou řešit pro domácí, možná stejně , ale blbý je,že ne každej permanentkář má třeba auto , když žije ve městě a tak . Každopádně tohle by mě nelákalo ani, kdybych to auto měla . Co se týče zápasů , tak jsem někdy i radši doma a divam se na to v tv , že není atmosféra mi nevadí a rozebírat hru taky s nikym dalším nepotřebuju . Naopak si udělat pohodlí , rozvalit se v křesle před telkou a jíst k tomu chipsy je leckdy lepší než bejt přímo na stadionu , hlavně v zimě .

Jinak jsem v autokině nikdy nebyla a ani nevim, jestli by mě to lákalo . Určitě je to zážitek vidět to jinak , ale jak je to třeba s plátnem ? musíte koukat nějak moc nahoru nebo je pohodlnější se koukat jako v kině v klasický sedačce ? Jako plus,ale vidim v tom,že vás nikdo neruší srkáním a chroupáním popcornu , když je každej zavřenej v autě , což tyhle aktivity mě v klasickým kině někdy dost vadí .
Byli jste někdy autokině ? stojí to za to ? a je to třeba lepší nebo horší než klasický kino ? Podělte se .


Začít znovu

20. května 2020 v 20:12 Květen 2020
Včera jsem se dívala na časosběrnej dokument Začít znovu . Dělala jsem si pauzy sledováním jinýho programu , protože na celý se dívat nešlo . Hlavní předtavitelka mě silně iritovala a byla mi nesmpatická . Paní se mi zdá už jsem někde viděla , sedí mi na typ Výměna manželek atd . Každopádně jak většinou fandim "ženam v nesnázích " a přeju jim konečně najít svoje štěstí , tak tady se to vůbec nedostavilo . Měla jsem s ní chuť zatřást ,aby už se probudila . Paní je zvláštní- na jednu stranu se sama stará o děti , což jiná by se na ně třeba vyprdla a je hodně silná a zodpovědná, ale na druhou stranu se chová jako nedospělá puberťačka . Je mi velmi líto těch dětí- jako říct vlastnímu dítěti , když posílam starýmu do kriminálu balíček ,že dítě si nemůže vzít sladkost je trochu moc. Pořád upřednostňovala jeho před dětma .

Ústřední postavou příběhu je Monika (38), zajímavá žena bojující s nadváhou a tak dlouho opouštějící svého italského manžela, že před pár lety zůstala se dvěma dětmi (11 a 7) sama. V té době měla dům, velké auto a úspěšné podnikání. Patřil jí krámek se starožitnostmi v centru Prahy a byla majitelkou soukromé mateřské školky. První rána osudu přišla po rozvodu, kdy zůstala sama a musela všechny problémy po manželovi vyřešit sama: dluhy, děti a bydlení.
Pak přišel obrat. Na plovárně v pražském Podolí potkala o třináct let mladšího Mirka, který ji pozval na rande. Přitahoval ji, a tak nabídku přijala. Po čase Monika zjistila, že je s ním těhotná. Svět se Monice zhroutil podruhé při výsledcích vyšetření v těhotenství, kdy jí lékaři sdělili její diagnózu. Pak přišla další rána, když Monika zjistila, kdo je Mirek.

Chápu ,že taková outsiderka a člověk s malým sebevědomím chce najít lásku , ale fakt , když se rozejde s Mirečkem hned někoho najde na seznamce a ještě do toho zatahuje svoje děti, jak se jim ten chlap líbí podle obrázku ? Uf . Nechápu , proč některý ženský mají potřebu i přes to kolikrát si namelou hubu do toho jít znova a ještě přes seznamku . Bude ten typ, co nevydrží dlouho bez chlapa a kterej potřebuje - sorry - mít pořád někoho mezi nohama a myslim si, že pokud by to přes seznamku klaplo , tak brzy bude další miminko . A že ty děti určitě měli možnost poznat "strejdů " víc než dost . Mimochodem i ty děti mě přišly rozumnější než máma . Ale ta svatba mě dorazila , je blbá jak tágo . Továrna na děti , dluhy a pan manžel sňatkovej podvodník , super námět na komedii, jen, kdyby to nebyla pravda .

S paní jsem se vůbec nedokázala ztotožnit a jiný hrdinky "zkoušený životem " mi přišli o dost sympatičtější a ve větším srabu než tahle , tahle je jen blbá . Sice taky byla nemocná , ale kde k tomu HIV přišla tam myslim ani neřekli . Není důvod jí litovat , spíš si myslim, že jí ještě zneužili alá " podívejte se na tu blbku ",ale jí to nedošlo . Prostě jsou daleko silnější příběhy . Nakonec i ten "Mireček " mi byl sympatičtější , i když využil její blbosti . Počítam,že příště bude pokračování " jak to zase nevyšlo " a já se divit nebudu .

Liga aneb ne všechno uvolnění je dobrý

19. května 2020 v 7:38 Téma týdne
Uvolnění aneb začala fotbalová liga . Bez diváků , jak se dalo čekat . Už jsem se s tim smířila . Koneckonců zbejvají jen 2 domácí zápasy , pokud teda nebude pokračovat nástavba . V neděli jsem,ale četla naprosto šokující článek . Sice jen na teletextu , takže důvěryhodnost nula , obzvláště poté , co ten článek nějak rychle zmizel a nikde jinde už jsem to nečetla - Psali tam o tom , že pro kluby začne bejt zajímavý , až povolí 1000 lidí na zápas . Hmm, takže opět jiskřička naděje pro fanoušky . Zatím to povolený není ,ale kluby už mají vymýšlet co a jak . Jeden klub dokonce přemýšlí o autokinu , kde by svým fanouškům promítali zápasy . Zajímavej plán jen jestli není moc odvážnej . Další věc by byla poskytnout lístky jen permanentkářům . Jsem zvědavá, co zavedeme my a trochu se toho bojim , protože to znám . Jako chápu menší kluby , že chtějí vydělat , ale ty větší ty to myslim stejně nevytrhne . Navíc pokud by u nás udělali " jen pro permanentkáře ", tak se do tý tisícovky u nás stejně nedostanou, protože jich je o několik tisíc víc , tak jedině nějak losovat .

Navíc jak by to udělali s vozíčkářema fakt netušim, protože my permanentky nemáme . Chtěli jsme , ale klub nám je dát nechce . Takže to bude asi hodně zajímavý a pan divnej přijde určitě o spoustu vozíčkářských fandů a že ho pro mě z nějakých naprosto nevysvětlitelných důvodů mají rádi . Je to prostě chyba , že je tu možnost to znova otevřít pro lidi . Měli to nechat bejt i kdyby to šlo . Už jen proto , co to udělá . Pokud někam může jen někdo , tak je to špatný . Okamžitě začnou hádky , proč tam může jít xy ,ale já ne , nebo předhánění se , kdo fandí delší dobu . Může to nadělat spoustu zlý krve . Otevřít do 1000 si může dovolit snad jen Dukla , protože tam těch 1000 lidí nikdy ani nechodí, takže se tam dostane každej . Nebo brát to podle toho , jak často kdo chodí na zápas - upřímně , to bych byla v prdeli úplně, že , neměla bych šanci a o to míň , kdyby to měl na starosti pan divnej . Proto, kdyby tohle nastalo , tak bych se z pořadníku dobrovolně odhlásila . Určitě by pak nastoupilo různý podlejzání a to já neumim a podlejzat zrovna jemu fakt nehodlám . Navíc je konec sezony a to je vždycky nejvíc fanoušků i normálně , natož takhle když lidi jsou po fotbale už vyhladovělý .Ve výsledku se tam stejně dostanou jen lidi z kotle , protože ty jsou privilegovaný a klub na ně slyší.

Líbil se mi nápad s ciziny, jak do hlediště dali obrázky reálných fanoušků , ty si zaplatili za lístek a tušim,že to šlo i na dobrou věc . Tohle se mi zdá hodně originální a mělo by to úspěch . Nebo hlídat počet a pustit zápas před stadionem na obrazovce , ale to je zase na výběru jen někoho . Jako nejlepší se mi zdá přenosy zápasů on-line . Sice to nebude naživo ,ale nikdo by nebyl upřednostňovanej a mohl by to vidět každej . Jsem zvědavá , co vymyslí . Nějak mam za to, že i kluby by byly radši , aby to bylo bez lidí a nemuseli vymýšlet alternativy . Tohle ,že jen někdo se jim může hodně vymstít a nakonec se budou fanoušci nenávidět i mezi sebou . Ne všechno uvolnění po pandemii je dobrý .

U lazarů

16. května 2020 v 13:13 Květen 2020
Přeju hezkej víkend já jsem u našich . A pěkně zničená . Krční páteř se znova ozejvá , ne,že by mi mezitim přestala bolet úplně to nikdy ,ale mívam oddobí, kdy je to horší . Za chvíli už to bude zase půl roku od RHC a jak víte , tak naposledy v prosinci probíhala nějak zvláštně a neuspokojivě . Je fakt,že vůbec nevim, jak to teď vůbec mají v nemocnicích s ambulantníma pacientama ,ale myslim ,že by další RHC cyklus asi nebyl od věci. Už se o mě pokoušel i ten starej známej kolabs , kdy mi je fakt zle, ale rozdejchala jsem to . Koupila jsem si takovej narovnávač zad s tim,že to tělo drží ve správný poloze a hlavně ramena , což potřebuju , mam to teprve krátce , tak ještě nedovedu posoudit jestli to k nečemu je nebo ne . K tomu se mi přidal novej problém - mam pocit jakoby mě dole vepředu na krku něco táhlo , vychází to z jednoho místa a ta bolest se stěhuje a občas se mi těžko polyká . Bolest v krku to ale není . Mam za to , že to je od krční páteře , vim od RHC a sestry šílený , že mam zatvrdlý svaly i vepředu , ale přiznam se , že vepředu na to kašlu , respektive nevim , co s tim, jak to sama rozmasírovat atd . Je fakt ,že vždycky se mi ty problémy vrazí do nějakýho novýho místa na těle . Kolikrát jsem byla na x vyšetření a nikdy se nic nenašlo , takže se to uzavřelo s tim , že je to od páteře . Samozřejmě ten krk může znamenat třeba nějaký srůsty nebo tak a kdyby to přetrvávalo tak půjdu na "krční " ,ale stejně si myslim ,že by nic nenašli . Jako všude . Takže mam pořád bolavou hlavu , všude mi křupe , občas se mi udělá zle a divný bolesti v krku . Ať žije DMO a zvýšený svalový napětí . Sestru šílenou už asi fakt potřebuju .

Jinak Bára už to má za sebou , uklidňovala jsem se ,že to bylo ok, ale asi moc ne. Prý se jim při operaci trochu probudila, tak jí museli přispávat . Doma jí bylo hodně zle a měla černej průjem, což bylo asi ta "narkoza " navíc . Jestli se to dalo srovnat s mým předešlým pejskem , tak Bára to nesla mnohem hůř . A nese to blbě i psychicky - je v povaze hodně divoká a teď musí bejt v klidu kvůli stehům . Pořád kňučí a nemá důvod , hodně lítostivá . Nevíme , jestli jí vadí,že nemůže lítat, nebo si uvědomila,že o něco v těle prišla . Je úplně jiná , pořád jen fňuká a většinu dne prospí . Doufam ,že to pak bude zase ta stará Bára , přece jen jsme zvyklý , že s ní šijou všichni čerti a teď je nezvykle klidná . Takže jsme tady všichni jak u lazarů . Taková divná doba .

A konečně - fotka mýho novýho účesu i s barvou .


Intimně aneb koho si vzít na wc ?

15. května 2020 v 9:07 Květen 2020
Tentokrát trochu intimně . Spousta lidí s postižením tohle musí řešit . Jak vyřešit problém jménem wc , když na něj potřebuju pomoct ? Beru to z pohledu holek, protože my tohle máme složitější a když pomoc , tak se vším všudy . Když jsem byla malá , tak mi pomáhal brácha na záchod a bylo to něco naprosto přirozenýho . V dospívání už samozřejmě přestal a od tý doby mi nikdy na záchod žádnej chlap nedal .Je pravda ,že ve zdravotnictví je stále víc žen než mužů , takže my holky máme zaručeno , že nás bude obsluhovat stejný pohlaví . Nevím, jestli je to dobře nebo ne . Kluci , který potřebujou pomoc jsou taky zvyklý na holky a nepřijde jim to divný . Nevim , jestli my ženy se víc bojíme nebo je to tim ,že pomahájících kluků je málo ,ale přijde mi,že když máme možnost , tak si stejně radši vybereme ženu . Samozřejmě je tady i faktor stydlivosti a možná i věku - v pubertě je asi jasný , že holka by se kluka styděla než třeba v pozdějším věku . A taky nesmim pominout ten fakt menstruace , "študovaný " kluci jsou jistě študovaný i na tyhle situace , ale třeba já bych si to nedovedla představit v těch časech a že to není jen o usazení na wc ,že . A nemyslim tim situace , kdy zdravej člověk třeba v nemocnici je odkázanej určitej čas na mísu atd , ale doma už si dojde sám . Myslim ty , který potřebujou pomoc odjakživa a celoživotně .

Říkam si , jestli to není někdy škoda , že my jako kluci, který potřebujou pomoc nejsme zvyklý na oboje pohlaví při úkonech na wc . Ve smyslu , že člověk, kterej potřebuje asistenci nemusí bejt tolik závislej na stejným pohlaví jen proto , že se mu možná bude chtít na wc , znala jsem holčinu , která byla zvyklá i na mladý kluky , mělo to výhodu, že když nemohla asistentka , šel kluk a bylo to . Jednodušší i pro ní . Na druhou stranu, příjemkyně se tohle musí někde naučit a zvyknout si , ale jak už jsem psala , mužů je málo . Kluci v tomhle mají výhodu , jsou v asistenci žen zvyklejší než my s chlapama . Jsem si jistá , že jakmile dělá chlap "ženský " věci , tak je možná i lepší než, kdyby to dělala žena , opatrnější a tak . Nevim čim to je , že klukům přijde přirozený se obnažit před ženou , ale my holky k muži to máme složitější a víc se stydíme . Přiznám se, že bych si to chtěla s klukem zkusit , samozřejmě ne ze sexuálního hlediska , ale prostě jaký to je , když mi asistuje v intimní chvíli . Samozřejmě nemyslim chlapa za zenitem a vůbec , třeba mladý asistenti ( nemyslim zdravotní bratry ) , když pomáhají holce třeba jejich věku - cejtí při tom něco ? stydí se ? Nikdo mi nevyvrátí , že i když to berou bez emocí , tak občas jim něco neprolítne hlavou . Když mají k sobě věkem blízko .

Našla jsem video , jak se asistuje na wc u člověka na vozíku , pokud si dokáže trochu stoupnout , tak se mrkněte .

Jak přicházim na chuť Esportu

12. května 2020 v 14:09 Květen 2020
Esporty , jak už jsem tady jednou kdysi nakousla , tak tohle moc nemusim . Moje generace tohle vůbec neznala a hrát někde s více lidma po síti natož za peníze a profesionálně bylo něco nepředstavitelnýho . Je to hrozný ,ale v tomhle už se cejtim jako babička . Vim, že tohle existuje pár let , ale nikdy mě to moc nebralo a jako,že bych si pustila sama o sobě virtuální zápas nebo závod to fakt nikdy . Leč , jestli doba Kovidová mě něco novýho přinesla , tak právě tohle . Samozřejmě se hledalo , jak uspokojit sportovní publikum, když sport řadu měsíců není a když se všechno teď přesunulo do online světa je jasný, že tyhle esportový ligy to využili . Určitě je spousta odpůrců , který si to neoblíbí nikdy ,ale na druhou stranu věřim , že se najde spoustu nových fanoušků . A pořád lepší tohle v týhle době než nic .

Začala jsem sledovat Efotbal , ale těžká nuda a říkala jsem si ,že sledovat něco virtuálně nebude nic pro mě . Nicméně se za pár tejdnů vynořil Esport závod Moto GP a to už jsem zpozorněla . Moto GP sleduju od svých 14 let a jakmile řekli , že nebudou jezdit profesionální Esportovci ,ale přímo jezdci , který jezdí Moto GP i v realitě , tak jsem tomu musela dát šanci . Překvapilo mě , jak v rámci možností to celý bylo profi , mělo to i moderátora. Mimochodem , ten moderátor je tam strašně fajn , je takovej pořád usměvavej , na pohodu a snaží se bavit všechny kolem . Hned jsem si ho oblíbila . Líbí se mi i to ,že i jezdci se dobře baví a má to spád . Je pravda,že většinou jsou to jezdci z Itálie nebo Španělska a ty ty emoce umí ukázat , ale je to daleko lepší než to naše . Viz . třeba teď v neděli a ČT Sport . Charitativní Efotbal. Je sice hezký , že jdou s dobou ,ale byl to fakt úlet . A co jsem tak četla , tak lidi z toho nadšený taky moc nebyli . Já se dívala i za cenu toho , že to byl můj nenáviděnej Efotbal . Vydržela jsem to asi 5 minut . Všichni se snažili , ale komentář tak mdlej, že by to znova zabilo i mrtvolu , komentátor evidentně o tom , jak to komentovat neměl ani šajna, no , hrůza . Navíc to celý trvalo 4 hodiny a dát to zrovna na kanál ČT Sport asi nebyl nejlepší tah . Mnohem víc by se mi to líbilo třeba na Nova Sport nebo na COOL. Upřímně doufam, že tohle už nikdy v životě nedají .

Je to zvláštní , že v cizině si vystačí doslova s holou zdí a je to pořád lepší než to, co dokáže vytvořit ČR . Samozřejmě jde taky o moderátora , ono když to komentuje, jak kdyby zrovna vylezl z postele a ještě se několikrát přizná, že to nikdy nekomentoval a že neví , co zrovna hraje za hráče , to už je na pováženou . Samozřejmě, časem se můžou zlepšit ,ale tohle už fakt ne . Nicméně v neděli si zase přijdu na svý - 4 závod Moto GP , snaží se to různě obněňovat , aby to nebylo furt stejný a teď s jezdci budou i jezdci Moto E, což je vcelku nový mistrovství světa elektro motorek . Seriál , kterej zatim moc lidí nepřitáhnul ,ale myslim,že je dobře , že budou hrát taky online . Reklama je pořád reklama . A hlavně tam opět pojede moje hvězda, který fandim už od 14 - Valentino Rossi . Je fajn, že to má i charitativní podtext - pomahájí následkům Kovidu v Africe a minule se to dokonce vysílalo z nějaký nemocnice ve Španělsku , co jsem tak pochopila . Kouká se na to několik desítek tisíc lidí , takže vážně celej svět . A jako bonus si procvičim Angličtinu a výkřiky jižních států .

Nemyslím si ,že bych teď úplně Esportu propadla , protože reálnej sport je reálnej sport , ale na nudnou či deštivou neděli se to hodí a jako občasnej doplněk sportu v realitě taky .


Útěk "hendikepáčka "

11. května 2020 v 9:49 Téma týdne
Únik , útěk. Můžete utéct teoreticky ,ale ne prakticky . Nohy a potažmo ani ruce vás neposlouchají . Prostě jen sedíte, občas rehabilitace a s přibývajícím věkem máte chronický bolesti všeho . Nehledě na to, jak intentivně rehabilitujete , protože spazmy si vás vždycky najdou . Na vozíku věčně vytrčený nohy , což váš doprovod odjakživa irituje , ale vám to nevadí , spazmy zase úřadujou . Neberete to jako další den na vozejku , žádná trága jako to asi mají ty ,aspoň ze začátku , který se na tu svou 4 kolovou věc dostali v průběhu života . Vozejk je váš kámoš a jediná věc, kterej vám ten útěk může zprostředkovat . Teda kromě toho , když lezete po čtyřech , což jste jako děti hojně dělali a na kolenou a na prstech jste měli to , co jsme měli mít na nohou , mozoly, atd . Naopak nohy máte netknutý jako dětskou prdýlku a dokonce nemáte ani klembu , protože nechodíte a nemá se jak udělat . K chození a k útěku jsou potřeba boty . Od mala máte speciálně vyrobený ortopedický boty , všichni s touhle diagnozou mají boty od stejný firmy , takže spolehlivě poznáte svoje "bratry a sestry " . Časem už vám přijdou trapný a nechcete je nosit , chcete boty pro " normální " a dostanete je . Další "útěk " .

Samostatnou kapitolou jsou boty , na kterých nosíte aparáty .Nyní je vám přes 30 , takže v dětství nosíte ty " pravý" , těžký , kovový , kožený a při každým kroku vrzající aparáty . Pro představu ty, co nosil Forrest Gump . Aparáty , u kterých jste nikdy nepřišli na to , k čemu to vlastně bylo , protože chození v tom bylo za trest a strašně namáhavý . A výsledky to taky asi nemělo . Taky můžete " utíkat " s chodítkem . Stále je vám přes 30, takže jste ta generace , kdy vám lékaři a všichni zakazovali chodit v chodítku . Fakt to bylo považováno za něco škodlivýho , co vám spíš ublíží . Dneska je to přesně naopak a v chodítku si to drandí i ty nejmenší děti s postižením . To samý vozíky - za vašeho mládí měl člověk jen invalidní kočárek , těžkej , neskladnej , tušim,že je vyráběla Liberta . Dneska i ty nejmenší spunťi jdou hned na vozejk, pokud umí sedět . My jsme ke všemu přišli později . A myslim,že je to i díky tomu " nestavte je do chodítka " Pak se najednou stavět do chodítka mohlo , ba i muselo a pomalu jste se mohli začít hýbat . Mohli jste zahodit aparáty , 3x hurá a vzhůru do světa pohybu .

Trochu mě mrzí,že tenkkrát nebyly električáky , nebo takhle asi byly ,ale pro děti nedostupný . Pamatuju dobu, kdy se moh dostat až od 16 let, což už je dneska úsměvný , takže i ty nejpostiženější , který by ho potřebovali k samostatnosti , museli dál tahat pomalu stárnoucí rodiče na kočárech nebo mechanických vozíkách . Tenkrát sen a dneska realita , kdy i předškolní děti drandí na električákach a jsou svobodný hned od malička . My tu možnost neměli a kolikrát ani v těch 16 ne . Aby vám přiznali električák bylo v tý době prakticky nemožný . Je jiná doba a to je fajn . Jen dnešní děti s postižením to berou jako samozřejmost , že se můžou svobodně hejbat . Možná by taková exkurze do minulosti nebyla pro ně špatná , to, co jsme jim my museli "prošlapat " .