Listopad 2019

Plány a vánoční trh

30. listopadu 2019 v 10:53 Listopad 2019

Včera jsme byli u synovce popřát mu k svátku . Má ho sice až dneska, ale byli jsme už dřív . Sešlo se nás tam 11a vzhledem k tomu,že mají malej byt to bylo zajímavý, ale vešli jsme se . Řešilo se hlavně to kam půjdem. Každej rok chodíme všichni kolem Silvestra na Bowling , ale letos jsme chtěli něco jinýho , tak nás napadli motokáry ,ale asi tam bude plno - přece jen čas různých firemních večírků a lidi mají pak volno většinou . A taky já bych na motokáře jezdit nemohla , i když je to můj sen ,ale s nohama to nejde . Nechci je nějak limitovat ,ale dívat se na ně , jak jezdí a já sama nemůžu by se mi taky nechtělo . Pak Laser Game , tam taky potřebuju nohy , ale možná by to šlo tam po kolenou . Je to se mnou těžší já vim ,ale taky když už bych ráda něco zažila a zkusila , tak uvidíme, co bude .Možná "jen " oběd v restauraci pro všechny .

Dneska jsem tady ve Staňkově byla na trhu vánočním , děti prodávaly svoje výrobky . Jinej tu nemáme a tak lidi na něj hojně chodí . Děti to mají krásný a levný , takže zájem je . Letos to mělo začít na 9,ale opět začali dřív , slyšela jsem,že v 8:30 , opět , takže ty co jdou na čas už mají víceméně smůlu , protože lidi se na to doslova vrhnou jako kobylky a hrozně rychle to mizí . Letos jsem si koupila šišku a sklenici se svíčkou , každej rok si něco odnesu a stromečků a sněhuláků , už mám několik, takže změna . Jedna třída tam všem rozdávala přáníčka s čajem a bylo to takový milý od nich Je to fajn trh , akorát , že vždycky začne dřív , jen teda loni ne , tak jsme mysleli ,že to tak zůstane a ono ne . Pak člověk musí jednat rychle . Taky tam byla zabijačka , tak máme oběd a jako bonus jsme si koupili Rýmovník a vánoční cukrovíčko . Bylo to fajn , tak zase za rok .


.

Nemám slov

27. listopadu 2019 v 10:50 Listopad 2019
Já rostu , já fakt rostu vzteky . Tohle oznámení jsem dneska četla na hlavním vchodu a na nástěnce . Ano, sama jsem si toho všimla,že ten zámek tam věčně není . Asi to přijde možná jen mě , ale ten tón upozornění mi přijde zbytečně drsnej . Jako vyhrožovat kamerou kvůli nějakýmu pitomýmu zámku mě přijde přes čáru a myslim,si,že tohle je jen bububu . Kdysi jsem slyšela tady jednu, která uznávala , že zámek je pro nás vozíčkáře prakticky neodemykatelnej, což je a musí mě s nim někdo pomoct , takže si myslim,že i na nás teď bude padat stín podezření a jsme tady na vozíku jen dva . Takže , aby jsme se tam vůbec dostali , tak radši to necháme bez něj , což je nesmysl a i sousedovi v tomhle věřim . Celý je to nesmysl tohle ohrazení a nikdo jinej kolem kromě nás to ani nemá . Navíc jedinej zavřenej kontejner je ten "se všim " a ty třídící jsou volně venku , takže kdo chce udělá bordel v pohodě s těma na volno - ohrazení neohrazení . A není pravda ,že pokud je tam odemčeno , tak je tam bordel . Naopak popeláři tady jezdí několikrát za den a kontrolujou to .

Totálně mě to nakrklo a mám chuť tam něco napsat pod to . Proč si hned někdo myslí,že za to může někdo z nás ? Třeba to může bejt právě bezdomovec ve snaze se tam dostat a třeba aby tam přespal , když to má i střechu nebo já nevim nebo parta výrostků ? a že jich tady večer leze . Jako podivnejch ožralejch a zfetovanejch individuí se tady potlouká dost a dost, tak třeba ze srandy ho ukradnou . A co popeláři ? chtěli po mě klíče ,aby si ten zámek mohli otevřít , protože sami ho neměli ! Takže co když to nechávají záměrně bez zámku právě oni ? aby si to mohli otevřít a nemuseli někoho otravovat s klíčema ? aha ? . Kamera tady v ulici nikde není , takže všichni mají volný pole působnosti . Samozřejmě může to tak bejt, ale taky nemusí , třeba to někdo z baráku opravdu je a chápu,že dotyčnej už je naštvanej . Ale osočovat rovnou někoho od nás ,aniž by to mohla bejt i jiná možnost je prostě blbost . Někdo se evidentně nudí . Tohle tady nikdy nebylo .

Navíc bych uvítala aspoň podpis toho "hrdiny ", kterej to psal . Nic oficiálního to není , i když se to tak snaží vypadat , protože jinak by to určitě mělo nějakou hlavičku a podpis . A kdyby to byli sami popeláři, což se mi ale zdá krajně nepravděpodobný , tak ty jsou taky z firmy . Tohle se mi prostě nelíbí a vážně uvažuju nad tim tam něco doplnit . Třeba i tu mou zkušenost s popelářema, jak neměli svoje klíče k tomu a hlavně to , že dotyčnej by měl to svoje upozornění alespoň podepsat. Mít hned jasno a osočovat třeba nevinný lidi a ještě výhružkama,že se na to přijde , tohle fakt ne . Mě nevadí,že někdo upozornil na kamery , i když já bych to napsala jiným stylem, ale to , že nikdo jinej než my to bejt nemůže . Navíc to úplně zbytečně podněcuje podezřívavost a každej se na toho druhýho z baráku už bude dívat jinak . Vlastník bytu je město - napsali to oni nebo správcová ? beru . Cokoliv ofiko . Ale ,že to napíše nějakej nájemník , tomu váhu nedávám .


Už jsem tam

26. listopadu 2019 v 15:21 Listopad 2019
Tak už jsem si vyslechla ortel na RHC . Přijela jsem tam s nějakou mladou slečnou a pánem , přijeli z neurologie s tim,že jí hned poslali na RHC . Na patře ordinace zavřená a tma , primářka má dneska do 10,ale když mě pozvali na 13, tak asi věděli co činí . Spousta sester a pacientů chodilo sem a tam, takže to tam asi tak mrtvý zase nebude . Ty dva bylo vidět,že jsou tam poprvé a působili značně vyděšeně . Se jim nedivim , protože na první dobrou to oddělení potažno celá nemocnice nic moc a když se jich nikdo nevšímal .. Myslela jsem si,že slečnu pustim před sebe , protože měla něco zaseklýho ,ale vzali první mě . Sestra se ptala, jestli mám doporučení - to doporučení, o kterým mi doktorka z neurologie řekla ,že není potřeba , ale nakonec mi ho stejně napsala - a jak po něm sestra a primářka chňapli . Tak asi potřeba bylo . Sestra vylezla ven řešit to s tou slečnou , nevim, jak to dopadlo, ale slečna už tam pak nebyla , tak asi jí nevzali . Mě primářka vyšetřila na vozíku , což jsem ráda,že jsem nemusela nikde přelejzat a možná by stačila nějaká konzultace online . Ale je fakt,že už tam docházim léta a jsem na tom se zádama tak nějak furt stejně blbě, tak není co by na mě mohli ještě zkoumat .Napsala mi klasiku - ultrazvuk a cvičení .

Pak jsem šla se sestrou k hlavní sestře , aby mě napsala rozvrh , což je novinka, protože loni to dělala sestra na elektroléčbě . Hlavní sestra mě měla na cvičení první rok a hodně jsme si rozuměli , je taková veselá a má stejnej humor jak já , takže jsme si fakt padli do oka . Tenkrát jsem poprvé nechtěla ani končit , narozdíl od předešlých let když jsem měla tu sestru Šílenou . Dneska jsem jí tam neviděla ,ale nechci se radovat předčasně . Místnost byla rozdělená na dvě a najednou se vyloupla nějaká sestra za závěsem a prej jestli pořád na fotbale prodávam Viktoriány :D . To jsem fakt nečekala - celebrita , tak jsem přisvědčila ,že ano, ale letos už jsem skončila . Začínám v úterý 3.12. vždycky po obědě a hlavně končim 13.12. což je krásný . 13 je pátek,ale pro mě určitě šťastnej :D . Vlastně mám pátky 2 , což se mi moc nehodí vzhledem k tomu ,že pak jezdim na víkend k našim a dosstat se v pátek odpoledne přes Plzeň je tak na hodinu , možná víc ,ale nedá se nic dělat . Kdybych řekla,že v pátky nemůžu , tak by mě to asi ještě víc roztahali , což si vzhledem k tomu, že už bude prosinec a možnej sníh nemůžu dovolit . Opravdu jde o každej den teď už .

Měla jsem pravdu,že se to budou snažit nahustit . Však jeden týden jdu 3x , což obvykle nebejvá a pokud si dobře pamatuju , tak ani to malování bych tam už neměla zažít . A hlavně jsem ráda,že nekončim až ten poslední den 20.12. Takže to nakonec dopadlo ještě dobře .


Důležitý je náš pocit

25. listopadu 2019 v 8:38 Téma týdne
Obezita je bráno jako pořád nějaký stigma a něco co tak úplně neodpovídá ideálu , i když co je vlastně ideál . Ono slečny , který vypadají jako kdyby právě vyšli z Dachau , taky nejsou to pravý ořechový . Nebo alespoň pro mě ne. Je stejně zajímavý jak se to myšlení ohledně obezity mění . Z vyprávění znám ,že po válce se prý klidně lidem říkalo " ty si tlustá ",ale mysleli to obdivně a v pochvale , protože většina byla vyhublá a neměla co jíst . Měli tukový zásoby a v tý době to bylo výhodný .


Já sama bych potřebovala shodit, tak 10 kilo . Jak nechodim a špatně se pohybuju , tak by to bylo jistě fajn .Zkoušela jsem hubnout ,ale nemám na to vůli a hlavně motivaci . Jsem takhle spokojená . Pamatuju doby , kdy jsem taková nebyla . Začala jsem tloustnout až co jsem končila školu a hlavně přišla z internátu . Asi je to logický, protože tam jste odkázaný na jídlo co vám tam dají . Striktně od - do a hlavně pak už neuždibujete po večerech jako doma . Takže myslim ,že na intru se ta váha udržet dá , samozřejmě pokud někde si nedáte ještě " kachnu se šesti ". Pamatuju, že na jednom intru bylo pravidelný vážení . A vychovatelka mám všem říkala boubelky , ačkoliv některý z nás ani nebyli . Holky to brali jako milý oslovení ,ale mě to lezlo na nervy , protože já v tý době boubelka fakt nebyla a spíš mi to od tý vychovatelky přišlo, že se vysmívá - samozřejmě sama hubená jak lunt .


Takže fakt tak nějak po návratu z intru jsem začala jít nahoru . Samozřejmě má to svoje nevýhody - špatnej pohyb , oddělávají se klouby , možná cukrovka atd . Ale co je na tom dobrý ,že mi začaly růst prsa . Vždycky jsem byla plochá jak prkno a to zejména v době puberty nebylo nic moc . Od mala nosím krátký vlasy ,ale taky náušnice a dlouho, hodně dlouho mě i tak brali za kluka , protože "tam " prostě nic neviděli . Samozřejmě to mělo i svý výhody , jakože jsem nemusela nosit podprsenku , ale i tak jsem chtěla víc . A teď ? každej spolehlivě pozná ,že jsem holka , dokonce z chlapů se i občas někdo "tam"podívá a vidí a má co vidět . I když Pamela Anderson stále nejsem a nechci jí bejt . Tohle jsem nikdy v životě nezažívala , protože jsem vždycky vypadala jako něco na půl . A jsem i nějak sebevědomnější , i když velikost jsem nikdy nebrala jako to hlavní .


Včera dávali film Až budou krávy lítat - o učitelce s nadváhou , která tančila Burlesku . Okolí jí nevěřilo a vlastně ani ona sama ne , vyhodili jí kvůli tomu ze školy a ona nakonec sebrala odvahu a vystoupila v televizi , kde měla úspěch . Bylo to mile natočený . A je to fakt - proč by tohle neměla dělat ? Že nemá předepsanou postavu ? Tyhle ženy většinou mají malý sebevědomí a okolí jim to svýma poznámkami a myšlením rozhodně neulehčuje , takže spousta z nich se ze strachu ani neprojeví , což je škoda . Na druhou stranu , když vidim nějakou silnou paní v upnutých bílých legínách a hlavně zezadu , tak to taky zrovna vidět nemusim . Některý to s tim " kašlu na konvence " docela přehání , co se oblíkání týče . Dneska už máme spoustu obchodů pro plnoštíhlý , takže i korpulentní dáma si najde svůj styl a může vypadat šik , i bez upnutých legín .

Už mám splněno

23. listopadu 2019 v 17:05 Listopad 2019

Dnes jsme vyrazili na trh do Plzně . Je první den a bude trvat měsíc . Ne,že bych byla takovej fajnšmekr tam bejt hned první den ,ale nutně jsem potřebovala vyfotit betlém , protože ve středu ráno , když jsem tam byla tam ještě nestál . Každej rok si fotku betlému dávam coby úvodní na facebookovej profil . Mohla bych tam zajet v pondělí, když jsem místní , ale to jdu naposledy letos do knihovny a v úterý už se dozvim od kdy budu chodit na rhc . Takže pro jistotu . Ze začátku to mam hodně rozbouřený ten krk po ultrazvuku a jsou chvíle, kdy musim jen ležet a tak není jistý, jak budu fungovat . Vtipný by bylo , kdybych měla čas i tak, protože by mě to nenapsali hned a pak bych nevěděla do čeho píchnout , protože všechno obejdu teď . No, stát se to může , ale počítam , že budou chvátat , i kvůli tomu malování oddělení .

Obrázek mám , takže super , jen to vyfotit bez toho, aniž by vám do záběru lezli lidi je fakt umění - betlém furt v obležení . Překvapilo mě , kolik tam bylo lidí na první den - fakt hodně . Hrály koledy, dali jsme si svařák ,ale na mě ta vánoční atmosféra nějak ne a ne přijít . Asi je to moc brzy a teplota taky celkem vysoká , asi kdyby mrzlo , tak by to bylo taky jiný . Je tam kolotoč s koňma a přišla tam nevěsta a fotila se na něm . Fotky mohli mít hezký , jen díky ní museli ostatní čekat a ani se nesvezla , ale budila pozornost dostatečně . Paní si tam nakráčela a evidentně s tim kolotočem neměli nic domluvenýho . Mě to přišlo takový trapný celý , ale když se to líbilo jim ..

Koupili jsme si i první letošní cukroví , nějakej starší pán tam prodával domácí na váhu a bylo výborný . Takže tak , možná se tam ještě stavim někdy sama , možná ne . Upřímně mě ani ty stánky nějak nezajímají a nic hmnotnýho jsem si ani nekoupila . Jsem spíš na tu výzdobu a atmoféru kolem . A asi hodně dělá i to že jste místní a znáte to , přece jen ty, který přijedou odjinud mají asi zážitek daleko větší . Splněno mám a to je hlavní . Letos máme v plánu jet na vánoční trhy do Německa , jen do příhraničí ,ale i tak to může bejt hezký. Nikdy jsem takhle nebyla a doufám , že to vyjde .V jednom kole

19. listopadu 2019 v 10:03 Listopad 2019
Tak jsem do toho vlítla . Včera jsem se byla ostříhat a zajela jsem i na stadion do fanshopu , kde jsem si koupila klubovej adventní kalendář . Za ty roky ho mám vůbec poprvé a nalákala mě hlavně belgická čokoláda a taky i cena . Jasně, jsou i levnější kalendáře ,ale právě od nich jsem čekala něco dražšího . Asi to chtěli přiblížit co nejvíce lidem, což je fajn . Jsem zvědavá , co tam bude za čokoládky - jestli třeba něco speciálního nebo tak . Taky jsem včera projela náměstí a zrovna už dávali na stromeček hvězdu , už tam jsou i dekorace ,ale betlém ještě ne, teda aspoň když jsem tam byla, tak ještě nebyl ,což mě mrzí . Ráda bych si ho tam vyfotila než začne trh , dokud tam není moc lidí . Každopádně zítra chci vyrazit ještě za tmy " na světýlka " , protože v centru už výzdoba je . Cestou jsem ještě viděla koňskej povoz - vozí z pivovaru zboží do restaurace pěkně po staru :) . Viděla jsem to poprvé takhle naživo, takže jsem si to vyfotila ale fotka nic moc . Mohla bejt ostřejší ,ale aspoň něco .

Dneska ráno jsem taky ještě za tmy vyrazila do nemocnice . Objednat se k doktorce na rhc . Jasně, můžu zavolat , ale než abych zavolala radši tam dojedu , což asi pochopí jen introverti a taky to mam blízko . Už jsem se tam "chystala " od září, ale ne a ne se tam dokopat . Neuroložka mi napsala doporučení , tak už jsem se hecla . Beru tyhle věci na pohodu a no stress . Letos jsem to na no stress brala obzvlášť důkladně , protože loni touhle dobou už jsem se cvičením končila zatímco letos ještě nejsem ani přijmutá :D . Na druhou stranu můžou bejt vůbec rádi,že jsem přišla . Celý to bylo takový bez problémů až to bylo podezřelý - viděla mě jedna sestra a hned se nabídla ,že mi sežene sestru od doktorky , abych se s ní mohla domluvit a nemusela dlouho čekat . Sestra od doktorky mírnou výtku,že jsem měla přijít dřív ,ale to vim taky . Pak jsme začali řešit , jestli se tam vůbec dostanu ještě do Vánoc , řekla jsem jí ,že klidně počkam do ledna ,ale ona si stála na tom, že mě tam ještě vecpe . Nadšená z toho zrovna nejsem ale co už . Nevim , proč všechny tyhle zařízení si myslí , jak je pacient nedočkavej , aby moh začít docházet do nemocnice . Navíc je to moje vina ,že jsem to furt odkládala , tak mě mohla nechat za to "pykat ", ne ? :D . Takže za týden 26.11. od 13 hodin jdu na příjem k doktorce . Obvykle pak jdu hned k jiný sestře , kde už mi napíše termíny. Počítam , když mě napsala na příjem , že tam místo mít budou . Sestra mě upozornila ,že 20.12. oddělení před Vánoci končí a týden před se tam bude za pochodu malovat . Já jí řekla ,že mě bohatě stačí leden, tak netušim, proč to vytahovala . Malování i beru , protože jinak je tam strašná nuda , tak aspoň se tam bude něco dít a vždycky je tam málo chlapů , tak třeba se bude na co koukat a budu mít motivaci :D . A mohlo by se mi to ještě vyplatit , když by to bylo nějak narychlo . Mají to tam tak divně rozlezlý - třeba jdu 6x a mam to rozdělený do 3 týdnů , takže by to tentokrát mohli "nahustit" a já bych mohla končit dřív . I když pochybuju .


Devadesátky pohledem ptactva

18. listopadu 2019 v 14:18 Téma týdne
Včera byl státní státní svátek . o revoluci vám nic psát nemůžu, protože v tý době mě byly pouhý 2 roky , takže jsem se toho aktivně tenkrát nezúčastnila , ale už jsem aspoň byla na světě . Ale o devadesátkách můžu psát docela dost , tak si to pojďme představit jako letícího ptáka nad domy , kterak nahlíží , co se v těch domech děje .

Coby děti jsme nosili trika a mikiny s postavičkami od Disneyho . Každý víkend s jsme se rádi díváli na Novu na My z kačerova a Chip a Dale . Ve škole frčí výměna hokejových kartiček , později hra zvaná Pogy a honba za lesklým házedlem , protože to tenkrát bylo něco . Taky jsme se starali o virtuální zvířátko jménem Tamagoči . Poslouchali Kelly Family , naši starší sourozenci New kids on the block, Backstreet Boys a taky byly v kurzu telenovely , respektive ta jedna - Esmeralda . Často slýchávám, že ještě v tý době se sbírali Céčka , ale to já nikdy a ani nikdo z mýho okolí, tak nevim . Taky byly takový čokoládky se samolepkama, který se pak lepily do alba , který se dalo i vybarvit. Pokémoni. Mít tenkrát video bylo něco a VHS byly vzorně postavený na čestným místě v obývací stěně . Kdo VHS neměl , tak chodil do půjčovny . Kazety do magneťáku , respektive pásky z nich se nám čas od času vymotaly a pak se tužkou museli namotat zpět . V kurzu byl časopis Bravo a hlavně ta prostřední stránka o sexu . Co na tom , že na dnešní poměry to vůbec nebyl žádnej hardcore a vy jste tomu ve svým věku ani nerozuměli , kdo to čet byl prostě king . Dívali jsme se na Hry bez hranic a dneska by jsme je uvítali zas . Kdo měl počítač hrál Prince z Persie, Aladina , Prehistorik , Lemíky a Wolfwensteina . Často ještě bejvaly hry nahraný na disketách . Jezdilo auto se zmrzlinou s názvem Family Frost až do naší ulice . Koukali jsme hlavně na Novu , která v těch letech začínala - Rande , Tabu , Beverly Hils , v sobotu dávali Volejte řediteli , hlavně bylo Eso , kdo se na to nedíval byl out . Mobily nebyly a číslo se muselo hledat ve Zlatých stránkách , což často zabralo spoustu času . A čekáte tu okřídlenou větu , že jsme lítali venku ? Ostatní ano , já samozřejmě pochopitelně nemohla , i když bych ráda .

Takže tohle všechno asi tak viděl pták u dětí devadesátek . Pokud chcete přidat něco ze svýho dětství z tý doby a na něco jsem třeba zapomněla , tak klidně pište do komentářů .

Jak je ( někdy ) výhodný nepatřit do party

16. listopadu 2019 v 17:35 Listopad 2019

Přišel mi dneska podivnej email a světe div se ani ho nepsal pan divnej . Psal ho pán , kterej je nějakej ředitel organizace vozíčkářů . Vůbec ho neznám vyjma toho,že jednou byl na schůzce s panem divným, ještě když pořádal "sleziny " s námi vozíčkáři , což už ani nedělá . Nicméně jinak "pana ředitele " neznám . Proto mě to zaskočilo , že napsal . Ukázalo se,že se jedná o takzvanej kabelovej můstek , kterej je na fotbale k "tribuně " vozíčkářů . Že ho nějak nahradili menším , aby se přesto dalo líp přejíždět . Nemam do toho co kecat , když na zápas chodim jednou za rok , ale aspoň mě na tom můstku pořadatelé vždycky pomohli . Jasně, je to nepříjemný , ale myslim,že 2 x do měsíce kdy je domácí zápas se to dá zvládnout . Ale je to jen můj názor . Nahlásila to na klub jistá , paní, která tam chodí se synem a paní je známá tim,že se jí nic nelíbí , takže se ani nedivim,že to byla zrovna ona . "Pan ředitel " teda v emailu děkuje všem , kdo s tim pomohli a mimo jiný i panu divnýmu a docela mě zaskočil konec . Je tam napsáno ,že organizace "pana ředitele " to všechno zařídila a doslova , že kdyby nebyla jeho organizace , tak jednotlivec nemá šanci na úspěch a že vzájemná nevraživost a zpochybnění jeho organizace nikomu nepomáhá .

Uf, vůbec netušim , co se tam děje a ani to vědět nechci . Jak kdyby si tam vyřizovali účty mezi sebou nebo mezi klubem ? Řeknu vám , že je nakonec lepší , že jsem s vozíčkářema z fotbalu nikdy nedržela partu a že jsem byla naposledy na zápase před 3 měsícema . Sice člověk není v centru dění , ale pak když se něco takovýho vyskytne , tak má čistý svědomí , že se do ničeho neplete a ničemu nenapomáhá . Hlavně teda okolí ví,že vy jste čistý a já fakt jsem a o ničem takovým neměla ani tušení a s nikým z nich se vůbec nestýkám . Vždycky jsem měla pocit,že to tam jede na 2 party, i když jsem nechápala proč . Nemam tohle ráda , protože dřív nebo později se stane něco podobnýho .

Napadlo mě , proč najednou pan divnej na mě tak vypěnil tenkrát. Možná , že už se tohle projednávalo a je možný , že jemu se to nepozdávalo . Takže nesnášel všechny vozíčkáře z fotbalu plošně a já jsem se mu nevědomky připletla do cesty s tim, proč mi neodpovídá . Je to možný a i časově by to tak odpovídalo . Ten dnešní mail mě překvapil , protože" pan ředitel" se nikdy neozval a zajímalo by mě, jestli stejnej email poslal i panu divnýmu . Přišlo mi ,že tyhle technický věci by nám měl psát pan divnej a ne někdo kdoví kdo . Každopádně , ať se tam třeba tyhle dva tábory sežerou nebo kolik jich tam vlastně je . Já o ničem nevim , jedu si to svoje a je mi nejlíp . Někdy se vyplatí nepatřit do party .

Neurologie

13. listopadu 2019 v 12:55 Listopad 2019
Neurologie se podařila na druhej pokus . Přesunuli mě to o téměř měsíc , takže byla obava jak s počasím . A že dneska měl bejt déšť se sněhem a taky byl, díkybohu,že aspoň nesnežilo regulérně , protože to mám 30 km a jede se tam přes vesnice , takže samý okresky . Ale v areálu nemocnice už jsme potkávali zasněžený auta . Zaparkovat byl celkem kumšt ,ale jedno místo pro vozíčkáře se našlo . Nevim, ale přijde mi , že dneska dají parkovací kartu pro vozíčkáře kde komu . Není přece možný , aby bylo najednou tolik invalidů . A vůbec, vždycky z auta vyleze nějakej senior , neříkam,že jim nic není , ale vozíčkář tohle místo potřebuje víc , i proto aby se tam vešel vozík a tak . Nevim, já když vidim seniora , co vyskočí jak jura , bez hůlky a blokuje místo třeba opravdu pro vozíčkáře , kterej to místo opravdu potřebuje pro výstup , tak by mě vzal čert , ale parkovací kartu má , tak co . Zrovna paní , co seděla s náma v čekárně tohle říkala - sama tam objížděla několik minut s klukem na vozíku a neměla kde zaparkovat . Už by se mělo rozlišovat i tohle , jenže těžko se budou dělat nový parkovací místa pro ty , co parkovací kartu mají ,ale na vozejku nejsou . Fakt mi přijde , že kartu vozíčkáře má dneska víc seniorů než fakt vozíčkář .

Čekárna prázdná , což bylo divný, protože jinak je tam vždy našlapáno a navíc když mě přeobjednali , tak jsem čekala , že tam budou i lidi , co tam měli bejt normálně . Vevnitř nějakej chlap snad 45 minut a nes si léky když vyšel , což je divný , protože doktorka léky nevydává , hned mu zvonil mobil a přišel mi jak nějakej podnikatel , tak zřejmě VIP pacient . Přišla tam akorát ta paní s tim klukem , paní se moc bavit nechtěla, tak jsme byli v tichu , na druhou stranu škoda , aspoň se člověk něco dozví a s mou mámou by si mohla rozumět , prej spolu byli i v Maďarsku . Ale paní asi nečekala, že i u nás nějaký postižení je . Na druhou stranu, když je tam víc lidí , tak je to takový živější i veselejší , i když většina zdravých lidí asi nepochopí , co je veselý na člověku s postižením , ale je . Jen i s handicapem musíte žit jako kdokoliv jinej a nepřipouštět si ho . Před pár lety tam byla holčina s duševním postižením a ta byla úplně super, taková rázná , že se smála celá čekárna , nikoliv ve zlým samozřejmě a vůbec se tam sešla dobrá parta lidí . Vlastně tam takový byli dvě , ale ta druhá byla míň a ta zase měla super hlášky . Škoda,že už jsme se pak nikdy nepotkali .Dokonce i ty "zdravý " , co tohle chování neznají jí přijali a "nebali se "", což dnešní společnost bohužel stále neumí a hlavně pokud se jedná o dospělý s touhle diagnozou . Mentální postižení , je stále něco , co je lidem nepříjemný a neví, jak reagovat . Dnešní chlapeček byl hodně postiženej a jen křičel , nějak mi to nevadilo a koneckonců za to nemůže , takže pohoda . Nakonec jsme ho pustili před sebe - je to těžký s takovým dítětem a bylo vidět ,že se tam necítí dobře , prostě je to podobný, jak když čeká v čekárně děcko , tak taky třeba pustíte .

Byl hotovej celkem brzy , až to bylo divný, protože toho měl fakt hodně , ovšem to nebylo nic proti nám . Proklepala , napsala mi doporučení na RHC , takže už tam fakt musim a čau . Tak vždycky je to na chvíli, ale letos to bylo nějak extra rychlý . Vypadalo to,že na úkor VIP chvátala, nevim . Je fakt,že doktorka má něco jako leukémii či co , takže možná jí taky nebylo nejlíp . Ale ona se s tim nepáře nikdy , jak jsem psala , tak stejně se z toho nikdy nedostanu a na neurologii prostě chodí těžký případy. Ani léky jsem nikdy nebrala, takže ani tady se "nevyřádí " . Takže je to spíš mrknout , eventuálně něco napsat a zase za rok .