Březen 2019

BLIK BLIK

30. března 2019 v 8:15 Březen 2019
Včerejší večer patřil u nás v Plzni festivalu BLIK BLIK a my jsme si ho jako každej rok od jeho založení v roce 2014 nenechali ujít a s náma vyloženě davy . Do města jsme přijeli kolem 18 hodiny , jeli jsme ještě tramvají , tak abysme v 19 stačili začátek . I jízda tramvají ačkoliv jsem místní pro mě byla zážitkem , protože jí jinak vůbec nejezdím . Festival zahrnoval 13 zastávek a zhruba 2 km cesty . Začínali jsme v DEPU , kde měla bejt asi ta největší atrakce 7 metrová replika měsíce . Jelikož to byla instalace uvnitř , tak jsme na ní museli koupit vstupenky , což jsme udělali raději přes internet , protože lidí je fakt dost . Tak jsme tam dorazili , fronta až před areál . Jedna na lístky když si to lidi nekoupili předem a druhá podstatně kratší na měsic . Teda aspoň v to všichni doufali , protože kohokoliv jsme se zeptali , tak ani nevěděl na co vlastně stojí a jestli tam ten měsíc fakt je . Což bylo vtipný . Taková ta klasika - jeden si stoupne a ostatní taky :D . Přišli jsme asi půl hodiny před začátkem a chytli jsme místa ve frontě asi tak ve třetině k cíli , což se dalo . Ovšem nejvtipnější část přišla asi tak 10 minut před vpuštěním . Přišla paní pořadatelkyně a jestli máme vyměněný vstupenky za pásky . Hm dobrý , nikde nic napsáno a my neměli , takže ségra musela zpátky dolů do další řady a nutno dodat ,že nebyla sama . Jakej to má pak smysl , že si to koupíte předem abyste nemuseli stát řadu a nakonec stejně musíte ?

Ségru jsme vyslali a modlili se, aby se řada nepohnula, protože vyjít z ní by bylo smrtící a navíc když jsme měli výhodou pozici , za náma se táhnul už několik desítek metrů had lidstva . Naštěstí se ségra vrátila včas , zaznívalo, že ten, kdo má pásku půjde přednostně , což se bohužel nepotvrdilo . Ale dostali jsme se tam , u vchodu stál pořadatel z fotbalu a u východu taky , trochu se známe , tak jsem oba pozdravila a oba mě hned poznali a smáli se , nutno říct,že já taky , je fajn potkat známý , jsou to fajn kluci . Měsíc byl krásnej , dokonce to bylo ozvučený a dělal "rány" jako na měsíci . Pod ním byl koberec a děti si tam mohli lézt . Strávili jsme tam dost času , protože bylo co fotit a taky to stálo peníze . Fajn pocit byl když jsme vyšli ven a už ta řada byla bez přehánění několika kilometrová doslova až ven na další ulici , takže takový to uspokojení ,že my tam byli včas a ty chudáci tam stojí :D . Celkově byly 4 instalace uvnitř ,ale na jednu jsem nemohla kvůli schodům . Byly osvícený budovy a promítali na zdi různý projekce . Cestou jsem viděla,že nějakýmu pánovi vypadla 200,- tak jsem se ozvala a udělala dobrej skutek .

Byla to příjemná procházka jen těch lidí je rok od roku víc. Taky bylo hlavně fajn počasí ,takže to lidi asi taky vylákalo do ulic ,loni byla zima a hodně pršelo . Jen jsem trochu nechápala , proč tu trasu neuzavřou pro auta, lidi chodili mezi nima , sice na každým přechodu stála policie, ale stejně . Zakončili jsme to na naměstí , kde byly hezky osvícený modely zvířat, moc pěkná byla medůza nakonec jsme zakotvili v cukrárně . Tahle akce je moc fajn a ani jednou jsme jí nevynechali a počítám , že stejně na tom budeme i za rok .


Pan divnej oblevil Ameriku

29. března 2019 v 11:43 Březen 2019
A je to venku . Chtěla jsem ještě naposledy teď v neděli na prodej , takže jsem napsala v pondělí panu divnýmu , že bych dorazila . Jenže ouha neodepsal , neodepsal dokonce ani dodnes tedy do pátku . Zato napsal ve středu email všem vozíčkářům jakože se můžou hlásit na zápas , ale mě stále nic . Takže když k tomu přičteme to minule, že mě nezvedal telefon a lhal ,že má poradu , aby se se mnou nemusel vidět , měla jsem jasno . Ignorace . Tak je podivný,že jinde vesele píše maily ,ale v mým případě dělá,že "není doma " . Takže jsem se mu dneska rozhodla se připomenout a když už jsem v tom byla , tak jsem mu napsala i to , co si myslim a co v sobě držim už dlouho , konktrétně o Ondrovi . Že si myslim,že panu divnýmu asi nebude moc po chuti , že ho možná i sesadil z místa , ale že to chápu , jen teda , že by pan divnej by si neměl vylívat flustraci z toho jinde . Koneckonců on sám mi napsal,že nás vozíčkáře má stále , takže by měl pracovat stále stejně . A třešnčku na dortu , která musela prostě přijít : že si myslim ,že nás vozíčkáře by měl mít správně Ondra a bylo to venku . Žádnej strach , jen úleva .

A hádejte co se stalo ? jo, najednou napsal během 5 minut ,najednou to šlo . Ondru úplně ignoroval , čimž mě úplně rozpálil doběla , protože úplně nesnášim, jak je pan divnej splachovací , i když už to spíš vypadá u něj na velkou sebestřednost ,ale čekala jsem to . Dělá,že Ondra neexistuje . A pak přišel s vysvětlením , že byl 10 dní v Americe :D a že mu přišlo asi 300 mailů a všechny ještě nečet . Jako vážně působim tak naivně ? ale chválim ,že výmluvu " Amerika " ještě nepoužil . A že mě vyzvedne až tam přijedu . To už taky někdy psal,že přijde a nic a myslim,že nepřijde ani teď ,že se bojí . Fakt nevim za co mě má :D tohle už je komedie . Kdo a kor když je tiskovej mluvčí si jede v sezoně na tejden do Ameriky ? řekla bych,že nikdo a nebo je tu druhá možnost,že mluvčím už není a nechce to přiznat . Fakt si připadam jak blbka a doslova mě uráží , že si myslí,že mu to spolknu . Už kvůli tomu,že za ty 3 roky použil tolik výmluv. Díky bohu,že už jdu naposledy ,protože s tímhle materiálem je to fakt o Bohnice .

Svitávka se bude smát

25. března 2019 v 10:54 Téma týdne
Asi jste taky zaznamenali tu věc se Svitávkou , šlo o to ,že její obyvatelé nechtěli , aby u nich bylo chráněný bydlení . Přiznám se,že jsem tomu moc nevěnovala pozornost , ne, že bych nechtěla ,ale tyhle věci se mě hrozně dotýkají , i když mám jinou diagnozu . Já to prostě nepochopim . A z reakce těch lidí se mi chce zvracet . Vím,že to bylo v 168 hodinách , to první jsem neviděla, ,protože jsem na to neměla se dívat ,ale tu druhou reportáž už ano . Byly úryvky z názorů na nějaký schůzi k tomu . Od toho ,že klienti někoho znásilní až po to klasický " co naše děti " . Tady se nabízí otázka , kdo je víc na hlavu a já mám jasno . Nikdy nejsou v chráněných bydlení ty nejhorší případy , nikdy . Jenže řeknětě to těm místním . Líbilo se mi , že ukázali, jak soužití s takovýma lidma pobíhá o pár kilometrů dál . Bez problémů , ptali se sousedů , rodiny s dětma , děti v pohodě s nima vychází . Kde je problém ? Bylo zajímavý ,že většina lidí co oslovili a podepsali tu petici už pak zase couvala . Jeden přiznal,že měl zalusk na pozemek, kde to bydlení mělo stát , tak podepsal petici proti nim , pak nějaká babča argumentovala bezpečím dětí , ale pletla si opilce s duševním postižením a vypadalo to , že ani nevěděla , proč to podepsala . Další,že by ten podpis vzala zpět, protože už to teď chápe . Zřejmě prozřeli nebo to jen hráli před kamerou .

I náš Staňkov, což je místo , kde bydlim 30 let má chráněný bydlení ,kde jsou lidi s mentálním postižením . Nikdo u nás petici proti nim nenapsal, bydlí kousek od nás a teď dokonce se rekonstruuje další dům pro ně a nikdo neprotestuje . Chodí si sami nakoupit , potkávám je , vždycky pozdraví , což leckdy neumí ani lidi zdravý . Jsou milý a usměvavý a většina obyvatel se s nima dává spontálně do řeči . Nikdy nedělali ve městě žádnej bordel , úplně v klidu . Proč to nejde jinde ? Chápu ,že těm , kterým v tý Svitávce to nevadilo musí bejt fakt trapně a já bych se styděla taky . Když natáčeli jinde, tak ty lidi tam byli úplně šťastný ,že mají to svoje a lidi je berou . Přišlo mi to,že ve Svitávce většina ani neví , proč to podepsala - viz. ukradli mi pozemek a opilec je přece člověk s duševním postižením . Nechali se strhnout davem a věřim tomu, že jim to chtěli vysvětlit ,ale oni to ani nechtěli . To je přesně ono - nikdo si nepřipustí, že třeba jednou on sám bude potřebovat tuhle službu nebo jeho blízký . Bylo nádherný vidět ty klienty spokojený a usměvavý. Jsem asi naivní ,ale myslím si a doufám,že nakonec ta nevole povolí a postaví to tam . Svitávka a nejen její nový obyvatelé se budou smát . A jestli se tak stane , tak tam nahoru vyšlu velkej , upřímnej a zářivej úsměv stěstí , že to s těma lidma nebude tak špatný a že jsme to všichni dokázali . Protože každej má právo - ať už je jako já na vozíku nebo má duševní handicap žít mezi zdravýma lidma . Tohle soužití obohacuje obě strany jen mě stále zaráží , kolik lidí na to ještě nepřišlo .

Jaro a Bára

22. března 2019 v 11:32 Březen 2019

Tak mám přišlo jaro a snad už i počasím , i když ke konci týdne už se to má zase kazit . Já vítám jako "stylově " nachlazením , takže krček v šále a kapeníčky . Je to škoda když za okny je krásně . Taky jsem se rozhodla,že nakonec na prodej ještě půjdu ,je příští neděli v podvečer a nijak mi to nikam nezasahuje , tak ať pan divnej neřekne . Ovšem jdu už naposledy , jsou jen poslední 2 zápasy do konce,ale kašlu na to .

Taky jsme momentálně bez auta , je v opravě . Počítali jsme s ním,že do neděle bude , ale nebude , takže musím zpátky ke mě jet naší dodávkou . Dodávka je vysoká a špatně se tam dostávám , takže je to docela problém ,ale aspoň,že máme nějaký vozidlo . No a hlavně, proč tenhle článek píšu . Dneska jsme byli se poprvé podívat na pejskovi , na Báře . Ano ,táta nakonec s jménem kapituloval :D . Já teda nebyla - z důvodu nachlazení, dodávky a taky toho , že asi nebylo vhodný tam nakráčet ve více lidech , už kvůli těm pejskům . Takže jsem mamku zaúkolovala ať fotí :D . Nakoupili jsme jim plnou tašku psích dobrot , aby jsme nepřijeli s prázdnou . Znáte to - i v lidský říši chcete udělat dobrej první dojem :D . Vybrali prej tu nejklidnější , což je důležitý vzhledem k tomu ,že jsem na vozíku a taky k mým křečím . Nějaký čertisko by asi vhodný nebylo . Majitelé říkali,že měli strach ,ale nakonec udali všech 10 pejsků , což je fajn , je vidět,že lidi mají o ně zájem . Báru si přivezeme někdy kolem Velikonoc a teď už se jen těšit . Je to božan :D .


Zázrak reprodukčního umění

19. března 2019 v 10:11 Březen 2019
Předem bych ráda upozornila,že tenhle článek není můj . Našla jsem ho v jednom časopise , souhlasím s ním a ráda bych se o něj podělila i s vámi . Snad nebude vadit, že je delší .
Citát k článku : Napodobují jeden druhého a výsledkem jsou hlupáci téhož ražení .

Pryč jsou časy, kdy lidé toužili po originálu . Alespoň to tak vypadá . Ještě se dá pochopit,že ne každý má na originální obraz z per mistra Slavíčka , o Andym Warlolovi ani nemluvě . Ale proč chodit na revivalovou kapelu , když ještě žije originál ? K čemu všechny ty soutěže " Uganda má talent " a "Tvůj obličej má známý, byť lehce falešný hlas "? Je opravdu přesná nápodoba uměním ? Anebo snaha o originalitu, kdy "velký" režisér vezme klasickou činohru či operu a necitlivě jí vrazí do dobobých reálií ? Babička Boženy Němcové na Harleyi , Vodník z Rusalky v atomové ponorce..

Bůh chraň , že bych se chtěl pohoršovat nad novými věcmi . Staromilství a ohlížení do minulosti je prvním příznakem duševního stáří . Toho jsem se vždycky děsil a vystačím si se stářím tělesným . Problém je , že čím víc jsme viděli a zažili, tím víc vám přijde vše , co vidíte jako kopírování předchozího . Někdy úspěšnější, většinou mizerné. Budiž, každá hudební skladba se dá oroginálně zpracovat- jiné nástrojové obsazení , aranže , upravit rytmus . tóninu, přidat druhý hlas , sbory..Ale kopírovat ? Znovu a znovu ? Tohle je ovšem jen první rovina problému . Pokud vy jste tím člověkem, kdo kopíruje , přinese vám úspěšný výsledek pocit zadostiučinění. Je to vaše hobby . Pracujete na sobě a rostete . Děláte si radost anebo si napravujete rozbolavělou duši . Třeba takový Frantík . Už asi od 40 nám vykládal v hospodě , že jeho snem je pořídit si elektrickou kytaru . Aby se tak stalo, musela mu umřít žena . To už bylo o 20 let později . Frantík upadl do depresí a chlapi v hospodě se složili na kytaru i s kombem . Jak přibývaly riffy , které byl schopen zvládnout , Frantík se z depresí postupně vymanil. Velmi brzy se štamgastům investice vrátila . Elektrická kytara a z basa z cimbálky dua Pepíno a Franz je sice neobvyklá kombinace, ale zní to dost dobře .

Jenže co co si myslet o pasivním sledování reprodukčního umění ? Pokud si vyrazím do divadla, na koncert , pustím si film , vrthnu do galerie , stává se ze mě pasivní příjemce originálního díla . Ale co když se jako konzument spokojím s nápodobou ? Jaký to mám vůbec smysl ? Dlouho jsem o tom přemýšlel .Přijde mi, jako by lidé do těch napodobenim promítali vlastní emoce . Neumím zpívat jako Frank Sinatra , ale tenhle prostý člověk z lidu to dokáže . Hurá! Vytřeštěné oči, slzy dojetí . Když to dokáže on , teoreticky bych to dokázal i já . Akorát,že to nikdy asi ani nezkusím . Na polici mi sice odpočívá mandolína po děděčkovi , internet je plný návodů , jak na ni,ale já se budu dál dojímat tím , že dvousetkilová Američanka zazpívá operní árii . Tu samou , kterou o dost líp zvládne dcera paní Cajthamlové, když cvičí u klavíru - jenže na tu reaguji bušením násadou od smetáku do stropu . Určitě mnozí z vás namítnou,že naprostě originality se dosáhnout nedá. Odmala do nás padají nejrůznější vlivy . Čím víc toho vstřebáme, tím míň je pravděpodobné , že dosáhneme nečeho nebývalého . Co tu ještě nebylo, částečně souhlasím . Odříznout se od toho nedá . Ale mám dva pádné protiargumenty . První je,že i snaha se cení . Zkuste si to sami , uplácat si z hlíny Věstonickou venuši . Zahrát Umění fugy na leligonku , která tu zůstala bůhví po kom a jen se na ní práší . Hodit na papír svůj životní příběh . Třeba i jako divadelní hru . Že vám budou počáteční výsledky připadat tristní ? Mnohem horší variantou je sedět v křesle ,čučet na bednu a slzet dojetím .

Pak je tu argument číslo dvě . Originálem se stanete pravděpodobněji , pokud se začnete pohybovat po více rovinách. Vracím se zpět k Frantíkovi . Jakmile se pomocí různých návodů na internetu naučil pár klasických kousků od Floydů , Stoneú a dokonce i Queenů. Pustil se do vlastní tvorby, nabralo to spíš jazzový nádech , možná za to může i ta Pepinova basa. K vlastním skladbám si začal psát i text , mělo to takovou zvláštní atmosféru - asi jako když chytrému a přemýšlivému člověku umře ten nejbližší . Dokážete si to představit . No a k těm krásným reflexiím o životě nakonec vydal zpěvník s vlastními ilustracemi . Neříkám, ,že každému je dáno do vínku to, co Frantovi . Ale je spousta lidí, kteří umějí zázraky vlastníma rukama . Truhláři, řezbáři, umělečtí kováři , ženy v domácnosti, co zvládnou vyrábět třeba originální kraslice . Dalším prostorem je člověku vlastní zahrádka . Ne každý zvládne vyšlechtit modrou růži , ale i elegantně sestříhaný trávník , kamínky vyskládané na cestičce - prostě co zahrada , to originál . Do každého čtverečního metru prostoru, který si kolem sebe vytváříme třeba i ve svém pamelákovém bytě , můžeme vložit kus sebe sama . Svou originální verzi feng šuej .

A co se stane, když člověk zatouží po originalitě, ale nemá dost vytrvalosti, aby skutečně tvořil ? Vře to v ně, a kypí. Musí to ven, začne vyrývat své jméno do stromů , sprejovat symboly na garáže a pod mosty , lámat zrcádka u zaparkovaných aut . Zaplavovat domy a zabíjet , jen aby se zapsal . V tomhle směru nesmírně " pomáhají " média . Nikdy jsem nepochopil, proč se kdejakému vrahounovi,ale i vandalovi dostává takové popularity . Není divu, že pak má ten nejhorší výkvět společnosti další následovatele . Přitom recept je zcela jednoduchý . Teď sice nebudu originální pro změnu já , protože budu volně reprodukovat část děje jedné hry , již jsem kdysi slyšel v rozhlase, ale pro naši sedmou velmoc by to určitě měla být inspirace :

Můžete mě klidně zavřít , můžete si mě i popravit, pronesl vítězoslavně ten muž, ale ve všech kronikách se ode dneška bude navždy psát ,že chrám Bohyně Artemidy v Efesu zapálil Pyromantes .Vaše jméno, pane soudce, zapadne , a zapadnou i jména všech přísedících , mé jméno bude věčné . Soudce se vážně podrbal na bradě a pak se zeptal jednoho ze svých mužů : jak se jmenovatel ten žebrát, co jste ho dnes sebrali v přístavu ? Herostrates, pane , odpověděl ten člověk . Tak tohoto muže popravte . Nechť je dáno na vědomí veřejnosti i zapsáno do análů,že oním zhářem byl Herostrates .

Podle historicklých zápisů byl sice Herostrates odsouzen k nejvyššímu trestu a pod trestem smrti bylo taktéž zakázáno zmiňovat jeho jméno - vlastně o něm víme jen proto , že jeden z historiků tento zákaz nedodržel . Ale kdo ví, třeba vše bylo ještě jinak . Jestli si já osobně mohu- s ohledem na téma článku - dovolit projevit trochu originality , tipoval bych to na pojišťovací podvod . První efeská pojišťovací Hero and Strates . A teď už mě omluvte , jdu se podívat, jestli se na půdě ještě povaluje to staré ukulele .

Jak jsem plesala

16. března 2019 v 14:20 Březen 2019

Dneska jak už jsem avizovala jsem byla synovcovi na jeho prvním školním plese . Na dnešní den se to i celkem hodilo , protože od rána pršelo , takže ideální si někam zalézt . Trochu bylo nejistý , jestli jsou tam schody nebo ne , protože jsme tam nikdy nebyly ,ale naštěstí schod ani jeden . Původně jsme měli jet jen já a máma ,ale táta se na poslední chvíli rozhod,že pojede taky , což nás překvapilo , protože těmhle věcem moc nefandí , ale já vlastně taky ne a byla jsem tam dobrovolně :D . Trochu jsme se zdrželi ,ale stihli jsme to na začátek v 10 hodin , u vchodu byla učitelka našeho malýho a schodou okolností taky bejvalá třídní učitelka moje . Co jí náš Ondra má , tak se potkáváme celkem často - hlavně na kulturních akcích a je to fajn . Je to pořád stejně milá a hodná paní jako si jí pamatuju i já, nezměnila se .

Stůl jsme měli s bráchou a se švagrovou a ještě s nějakýma lidma , ples byl pouze pro prvňáky - to jest 3 třídy , což bylo fajn ,že to neměla celá škola a mohli se vyřádit . Nedovedu si představit bejt tam víc ročníků , totální mela , kterou si snad nikdo neužije . Hodně to bylo na pokyn moderátorky , což chápu , že děti ještě neví co a jak . Měli slavnostní nástup , tanec s rodičema, tanec s prarodičema , volnou zábavu a pak 2 secvičený tance , moc pěkný to bylo . Ty 2 hodiny utekly jak voda . Jen ten náš s nikým tamcovat nechtěl a to ani s rodičema , mezulán jeden ,ale přetrpěl to :D . Dokonce i já bych si s nim ráda zatančila ,ale nechtěl . Místo toho si hrál na parketu na honěnou a chodil jako robot , což mu šlo :D . Co se týče muziky měli takovej mišmaš od dětských písniček až po U2 :D . Přišlo mi to trochu zvláštní ,ale odpoledne pak mají ještě další a starší ročníky , tak zřejmě se jim to nechtělo nějak dělit . Naše společná učitelka dostala od celý svý třídy kytičky , nevim , proč jen ona ,ale zřejmě je dobrá a učitelskej sbor si jí považuje :D . Pak od ní dostali bonbonky a balonek . Což bylo něco pro mě , protože když praskne, tak se hodně leknu a mám křeče . Samozřejmě za chvíli měli balonek všichni a nějaký dítě ho prasklo mě rovnou za hlavou , no ještě ,že jsem zrovna nepila nebo tak něco :D . Taky bylo zajímavý sledovat , jak na začátku se dětem řeklo,že mají tancovat a nikdo nevěděl co má dělat , tak se rodiče smáli a pomohli jim jejich učitelky . Časem se pak děti sami osmělily, řádily sami a vůbec jsem jim nechtělo odcházet . Za mě ty 2 hodinky úplně ideální . Bylo to moc fajn , mělo to spád a bylo fajn pozorovat ty děti , jak různě dovádí . A jak nám to slušelo můžete posoudit sami :) .


Pelmel

14. března 2019 v 20:48 Březen 2019
Tenhle týden byl docela bolestivej , už v sobotu mě začalo divně bolet břicho a protože už se mi to stalo víckrát, tak jsem věděla co se děje nebo spíš bude dít . Evidentně jsem měla cystu a proto nic nešlo, jak mělo . K doktoru jsem s tim nešla , protože už jsem jednou byla takhle sledována a stejně se čekalo jestli praskne sama , takže by mě stejně nepomohli . Zní to asi divně ,ale už jsem se fakt nemohla dočkat - není to zrovna příjemný . Ta chvíle nadešla v úterý večer . Bolelo to ,ale ne až tak moc , spíš mi byla furt zima a zase horko :D . Každopádně jsem se dostala ke kýženýmu výsledku a už mi bylo zase fajn , dokonce tak fajn ,že jsem se pak nerušeně dívala na fotbal skoro do půlnoci jakoby se nic nestalo . Takže už je zase všechno v pořádku a doktor mi už nehrozí . Je mi líp i psychicky , úleva ve všech směrech . A doba "temna" je snad na chvíli pryč .

Na fotbale přišel trest - za mě furt mírnej , pokuta půl milionu , což je pro ně jak když prdne a 2 měsíce podmínka , fanoušci musí bejt hodný , málo za to všechno a hodně málo z mýho posledu . Pozitivní bylo ,že jsem aspoň v televizi viděla Ondru , jak se k tomu vyjadřuje ,protože v reálu ho neuvidim nikdy . Trochu jsem počítala, že by mohli uzavřít stadion pro fanoušky na další zápas co bude , protože nevim, jestli chci na prodej a že by se to takhle vyřešilo samo ,ale bohužel . Ten první nástup tam mi přišel takovej podivnej , ovšem pokud by mi pan divnej opět poslal za sebe náhradu .. jenže třeba by to teď bylo jinak . Uvidim, stejně už jsem si to" jít tam aspoň jednou" splnila , takže bejt tam zase by bylo jen něco navíc . A mam pocit,že už ani on ze mě není tak odvařenej jak bejval , asi to po 3 letech konečně pochopil , že já jeho city fakt nesdílim .

Taky bych měla jít v sobotu mýmu synovci na školní ples , snad se tam s vozíkem dostanu . Prvňáčci mají svůj ples , dopoledne a jen na 2 hodinky , tak by to mohlo bejt fajn a náš malej elegán už má i oblek , takže ho chceme taky podpořit a mě taky neuškodí se aspoň někdy hodit do gala :) .

Pomalu a (ne)jistě

11. března 2019 v 12:37 Téma týdne
Jak asi víte, tak od víkendu hejbe tiskem incident, kterej se stal na Spartě . Mohli jsme za to my, za což se velice stydim, i když jsem tam nebyla a hluboce to odsuzuju . Neříkám,že náš kotel je vždycky svatej, ale patří k těm klidnějším . Koneckonců kdyby byli divoký, tak na žádnej zápas nikdy nepáchnu . Jsem extra citlivá na pyrotechniku a lekám se a když u nás hraje něco "práskacího " což je Baník, Slavia a Sparta , tak tam prostě nejdu . Většinou to dělají fanoušci protivníků , což chápu , kdo by si ničil vlastní stadion . Pamatuju snad jedinej zápas , kdy museli uklidňovat fanoušky na vlastní půdě , uklidňoval je pan divnej a byla to fakt groteska , protože pan divnej je groteska sama o sobě . Z něj si nikdo snad nemůže nic dělat .


Nabízí se otázka , proč se tam vůbec ta pyrotechnika pronese , když jsou před vstupem prohlídky jak ve věznici . Opravdu i u nás na stadionu jsou doslova fanoušci šacováni , ale myslim ,že lidi z kotle ne a právě ty to dělají . Je mi naprosto jasný , že klub kotelníky chrání a víte proč ? protože jsou to oni , kdo dělají atmosféru a jsou nejvěrnější , tak je přece nebudou trestat . Co je to za uvažování ? Už klub vydal prohlášení ,že se od toho dystancuje . A je to, ne ? hodíme na to někoho jinýho , bych jim zakroutila krkem , ale tak sama vim,že některý členové vedení nemají koule se k věcem postavit čelem , takže by mě to nemělo překvapovat ,ale překvapuje . Podle mě to chce úplnou obnovu pořadatelských služeb , kolikrát už jsem viděla, jak se hází pyro a pořadatelé jen stojí a čumí. Na co čekají ? až to tam začne hořet ? až to na někoho hodí jako teď a zraní ho ? V cizině se s tim neprdí a jednají .


Na druhou stranu se nikdy nestalo , aby na našem stadionu museli fanoušci hostujícího týmu vyklidit tribunu , i když se chovali jak prasata , nechci je hájit to vůbec, ale přijde mi to divný . Jinde to jde a u nás jen stojí a čumí . Taky mi přijde naprosto praštěný brát na Spartu a ještě když hrála s náma ,děti . Je to vyhlášený ,že Sparta a my se nemusíme a asi se bohužel počitá,že se něco může stát . Takže dítě na takovej zápas může taky vzít jen rodič bezmozek , to si taky přiznejme . Klub pouze vydal nic neříkající prohlášení , jak je ta situace mrzí a že fanoušek bude pykat ,ale jak už nenapsali , takže za klub to určitě zamete pod koberec .


Je to šílený , v první řadě za to samozřejmě můžou "fanoušci " , který nedokážou skousnout prohru ,ale taky i klub a ty jejich postoje jakože my s tim nemáme nic společnýho - překlad : jsou naši nejvěrnější, tak je přece nebude postihovat . Což nikdy veřejně nepřiznají . Stejně jako to,že nějakým postihováním fanoušků by přišli o prachy z nich a klub by byl proti sobě . Pořád je budou chránit a nic se nezmění. Četla jsem,že tomu, kdo to hodil snad hrozí 10 let, ale tomu nevěřim. Většinou se dává pokuta, kterou stejně platí klub a ne ty dotyčný nebo uzavřenej stadion , ale tomu taky nevěřim a kdyby jo , tak by to stejně odnesli jen slušný fanoušci . Ale už to,že vůbec tomu fanouškovi něco hrozí je pokrok . Snad se disciplinárka s něčím vytasí , když klubu je to evidentně u… Jenže to jde hrozně pomalu a víc než jistě spíš nejistě , bohužel .

ČokoFest

9. března 2019 v 15:47 Březen 2019
Dneska jsme vyrazili na čokoládovej festival jako každej rok , i když letos to vypadalo,že nebudeme mít auto , takže jsem si ani nedělala naděje a radši s ničim nepočítala , nicméně se nakonec zadařilo . Měli jsme jet se ségrou , protože ona je takovým kořením našich výletů se svým vodopádem slov ,ale nemohla , tak jsme vyrazili s mamkou sami . Už po několikáté se to odehrává v nákupním centru , dřív to bylo tak různě třeba v továrně na papír atd . Což s vozíkem nebylo nic moc , ale vždycky jsem se tam nějak nakonec dostala, ale jsem ráda ,že to přesunuli . I když na druhou stranu , jak je to v obchoďáku , tak je tam o to víc lidí , jakože to spojí s nákupama a tak . Navíc to dřív bylo i za vstupný a to lidi přece jen asi odrazovalo , teď už je to zdarma . Letos jsme vyrazili dlouho nebo brzy ,protože lidí neskutečně moc a viděla jsem toho snad nejmíň za celý roky , lidi se tlačili u stolů , čokolád jsem moc neviděla ,ale lidských pozadí přehršel , dokonce ani moje zbrusu nová vlasová image na fialovo nikoho nedonutila ,aby uhnuli :D . Ne, štve mě ,že nic nevidim a lidi neuhnou ,ale jsem zvyklá a tady jsem to čekala , takže bylo to tak, jak jsem očekávala . Koupila jsem si tabulku čokolády za nekřesťanský prachy a choco burger ještě dražší , ale tak s tim se tak nějak pocítá a kdo by se nerozjel :D . Takže jsem se s nim i vyfotila jakože na památku , protože tohle už si fakt nikdy nekoupim :D . Bylo to fajn, snad jen příště se trefit ,jestli to vůbec jde , do času, kdy bude míň lidí . Ono by to hned bylo jiný ,ale některý věci z čokolády fakt krásný - dokonce i čokoládovej čaj a čokoládový víno . Pro letošek splněno a já jdu na tu čokoládu .


Únava a nečekané rozuzlení

7. března 2019 v 13:22 Březen 2019
Už víc jak měsíc jsem pořád unavená a nevim proč . Dokonce mi ani nepřišlo to , co přijít mělo. Jsem vyšťavená , začaly mi hodně růst znamínka na zádech , divná pleť, divný vlasy . Asi je to všechno tim,že ta " paní " nepřišla a přitom s tim jindy problém fakt nemívám . A vůbec celkově bych jen spala , za den se rozhodně nijak nepřepínám ,ale spím nad svůj limit a ještě mi je to málo. Snažim se denně chodit na dlouhý procházky , denně se snažím hýbat , i jsem si přidala delší cestu s chodítkem . Jím hodně ovoce a zeleniny a nic . Denně jsem jak praštěná palicí . Psychicky mě taky nic netrápí , tak nevim . Řekla bych,že mi chybí nějakej vitamín nebo nějaká látka , jenže jak to poznat co . Věřim, že kdybych dala do pořádku jedno, tak bude v pořádku i to ostatní . Jenže fakt nevim, kde začít , všechny ty rady ohledně nějakýho zdravýho jedení nebo pohybu se snažim dodržovat . Potřebuju nějakej nákop , energii,ale nedaří se . Něco tomu tělu chybí .

Ale co se vyřešilo bylo to moje již zmiňované wc , respektive, jak najednou přestalo splachovat . Pár dní to řešily kbelíky , jenže včera už si záchod řekl dost a jak to tak bejvá, tak v tu nejnevhodnější chvíli . A zůstalo tam prostě to ono. "Paráda " , takže jsem včerejšek strávila nošením kýblů , což už bylo k ničemu a důkladným větráním. Bohužel v koupelně nemám okno, takže to bylo fakt " výživný " ,ale časem jsem si zvykla . Dnes jsem odjela k našim , takže jsem zaúkolovala mámu , ať přiveze krtka a připraví se na nejhorší . Přivezla i takový to pero. Naštěstí se jí nedělá zle ,což jí obdivuju, já bych nemohla . Krtek nepomohl , ale pero časem ano. A teď zjistit , proč neteče voda ..po delší době se to zjistilo a potvrdilo to mou doměnku - pán , kterej mi dělal madla pootočil s přívodem vody !! . Takže jsem x dní byla bez vody jen kvůli němu , úžasný ne ? Myslela jsem si , že to byl on,že tam něco navrtal nebo tak, protože se to stalo pár hodin poté, co odešel a byla by to asi velká náhoda , kdyby to s ním nemělo nic společnýho. Takže pán nadělal víc škody než užitku :( . Co dodat ? ,ale tak hlavní je,že už je to ok a já nemusela nikoho volat , možná , že by pán zase přišel když je taková holka pro všechno, ale zase by si spravil, co sám rozbil :D . Je to ale sranda s nima .