Leden 2019

Dočasnej konec

29. ledna 2019 v 18:17 Leden 2019
Jak jste si asi všimli , tak jsem pozastavila činnost na blogu . Zjistila jsem,že pan divnej neodchází , zůstává na svý pozici a toho , na koho jsem se tak těšila nejspíš nikdy neuvidim natož, aby se mnou přišel do kontaktu . Hrozně mě to zrdblo a musela jsem si z toho vylejt mozek . Moc jinak nepiju a tak si asi dovedete představit , co bylo . Dneska už je mi trochu líp, ale je těžký přesvědčit mozek,že to nebude tak, jak jsem si myslela,že bude . Přitom to bylo tak blízko . Vždycky jsem byla smolařka , takže se vlastně nic neděje . Nikdy se toho člověka nezbavim a mě nezbývá než se s tím smířit , což teda momentálně ještě nejde .

Takže momentálně končim , protože vůbec nemám chuť tady něco psát , respektive pořád to mám v hlavě a všechny články by byli pořád o tom samým, což určitě nechcete ani vy ani já . Kňučet vám tady nebudu , protože se určitě najde spoustu haterů , kteří jistě rádi by přišli s nějakým "povzbudivým " komentářem a to já nechci . Takže je lepší to tu dočasně ukončit . Určitě se vrátim , až to přejde a budu mít další témata na články .

Děkuju vám všem , společně jste dali přes 12 tisíc návštěv , což je něco, v co jsem nikdy ani nedoufala a hrozně mě to potěšilo . Ještě jednou díky a slibuju ,že se vrátim :) .

Vaše Hrachajdice

Písmo je dar

28. ledna 2019 v 9:16 Téma týdne
Proč ráda píšu ? , protože musím . Jsem introvert , takže umění psát je přímo nutností . Vždycky jsem mnohem radši psala než mluvila a mám to tak celej život . Když píšu , tak si můžu spoustu věcí rozmyslet , mám víc času na to si promyslet reakci a odpověď , víc než když se s někým bavím naživo. Psaním jsem i sebevědomější a taky se musim přiznat,že i drzejší . Ta anonymita písma mi dává víc kuráže , ale to asi každýmu . Písmem jsem mrcha ,ale naživo zase ta malá a stydlivá holka , která málokdy slovama řekne , co si doopravdy myslí . Často se dostávám do situace , kdy naživo nedokážu reagovat tak, jak bych chtěla . Až pak mi dojde , co jsem měla říct a vím,že by to bylo mnohem efektivnější . Když píšu , tak si dokážu napsat ty nejlepší možnosti , mám na to víc času . A jinak píšu ráda už od mala , pořád jsem něco psala a bavilo mě opisovat jakejkoliv text jen tak sama od sebe . Pořád tužku v ruce .Svýho času jsem si psala i příběhy , ale vydrželo mě to jen na prvním stupni základky . Pak jsem od toho nějak upustila a už nepíšu . Dodnes mě mrzí ,že jsem si to neschovávala ,ale blog je vlastně taky takový přenešení myšlenek na " papír " , takže tak nějak v tom vlastně pokračuju , i když pero je teď klávesnice . Umění psát je velkej dar , tak toho využijme a pišme :) .

Ledové sochy

27. ledna 2019 v 10:54 Leden 2019

Včera jsem byla na výstavě ledových soch . Jeli jsme tak nějak neplánovaně , ale o to to bylo hezčí . Všude sice spousta lidí a na dost malým prostoru , ale pokud jste si počkali, až se uvolní místo dalo se i fotit . Je to u nás už pár let . Nikdy jsem tam sice nebyla ,ale prý to byl děs . Lidi se tam chovali neukázněně a nechali děti na ty sochy sahat a ničili je , takže se přiznám , že jsem dlouho přemýšlela , jestli to bude vůbec stát za to tam jet . Letos už před každou sochu dali zábrany , takže lidi se chovali i jako lidi a je fajn,že to nějak zabezpečili . Akce probíhala už od pátku , takže trochu jsem se bála , jestli nebude už roztáto , protože přece jenom u nás není taková zima , ale ještě to šlo , byť teda některým sochám už " z nosu " kapalo . Bylo to úžasný a před těma , co ty sochy dokážou vytesat z ledu klobouk dolů . Letos to bylo na téma zvířata a celkem 16 soch .Některý sochy už byli osvícený i přes den ,ale za tmy pak byly všechny , takže to mohlo vypadat krásně , ale my už pak odjeli . Přece jen za tmy se nám moc řídit nechtělo a celý to bylo víceméně neplánovaný , takže jen na otočku , ale viděla jsem všechno, byla jsem tam a o to šlo . Moc pěkná akce a jsem ráda , že jsem jela .

Ráda bych vám sem dala všechny fotky , ale vzhledem k tomu, že mě tady na Blogu dlouhodobě mizí téměř všechny fotky z článků , tak to asi nemá cenu se s tím patlat . Takže jsem dám jen jednu , zvířátka , který se mi tam líbilo nejvíc a budu se modlit , aby mi zase nezmizela . Koník krásnej , že jo ?
Nacpávači tašek

23. ledna 2019 v 16:02 Leden 2019
Náš supermaket Albert evidentně dneska něco slavil . Už od pohledu , protože vchod byl obsypanej balonky . Opět se ve mě ozval silnej introvert a přemýšlela jsem jestli tam vůbec vjet , protože jakmile vidim něco takovýho všechno se ve mě sevře . Představim si spoustu lidí , který vám pořád něco nabízí a nenechají vás chvíli v klidu . Nicméně jsem tam musela , přemýšlela jsem co to asi bude , protože výročí otevření fakt nemá a minulej tejden ještě všechno bylo normálně . Hned jsem pochopila o co jde - přestavěli to tam - víc uliček a nižší regály , což je fajn , že nebudu muset tak často někoho prosit , aby mi nepodal tu či onu věc . Spousta pobíhajících lidí , který nevěděli kde co je a divná " slavnostní " muzika . Fakt museli dělat kvůli novým regálům takový haló ? Přišlo mě to postavený na hlavu .

Ovšem nejhorší věc byla u pokladen : u každý stál člověk , evidentně student , kterej ukládal zákazníkům zboží do tašek . V tu chvíli bych nejradši utekla nouzovým výhodem . Z toho mam úplně kopřivku ,navíc byli všude , takže jsem se nadechla a vyrazila k pokladně s cílem "panebože , ať už radši vypadnu " . Kluk, aniž jsem ještě byla na řadě vytáhnul velkou papírovou tašku . Takže jsem tomu neušla , na druhou stranu je fajn , že mi to nedával přímo do mojí tašky . Platila jsem a kluk se zeptal jestli může , já řekla,že jo . Zeptal se , ale už to tam dával , takže spíš, aby se neřeklo a myslim si,že by mě to tam dal tak jako tak . Vyloudil u toho falešnej americkej úsměv , což mě optimismu nepřidalo , spíš naopak a poděkovala jsem mu . Ven jsem profrčela závratnou rychlostí , i proto,že na místě , kde si urovnávám nákup stál stánek , kde lidi, který si nakoupili nad 300,- dostali dárek , nebo to tam aspoň tvrdili .


Takže jsem měla obrovskou papírovou tašku , ve který byly asi jen 4 věci - miniaturních rozměrů :D . Fakt , tadyty šarády nechápu . Naposledy tam byli tihle s taškama , když krám otevírali a už tenkrát mi to přišlo strasně divný . Vůbec nechápu , kdo přišel na to , že tohle je nějakej nadstandard zákazníkům . Něco odkoukaný z USA ? Tohle tam mít pořád , tak nevim . Je to takový až vlezlý a určitě nejsem sama , komu to vadí a kdo má rozpaky . Cejtim se , tak nějak neschopně , že si mám od někoho nechat uložit nákup , nevim, jak se na takový lidi tvářit , nic . Nevim, kolik těm studentům za to platí , ale na tohle bych nikdy nešla a ještě se na každýho falešně usmívat a dělat , jak mě to baví , brr . Kdyby radši místo toho dali nějakou pozornost zdarma , když už chtějí oslavit nový regály :D .

Nostradamus a řidič MHD

21. ledna 2019 v 9:53 Téma týdne
Ne moc pozitivní téma , ale třeba to vyjde a nebude to tak špatný . I když si spíš myslim ,že se vyhladíme navzájem a zbydou tu jen roboti . V tomhle mě snad odjakživa fascinuje Nostradamus , skleptik může namítnout , že ty jeho předpovědi jsou univerzální a dá se to "nacpat " na kteroukoliv situaci v dějinách ,ale tomu já nevěřím . Na to se plnilo až příliš mnoho věcí . Nicméně bych ráda dodala ,že interpretace může být pro každýho jiná a taky vím ,že spoustu lidí tomu nevěří , což respektuju a mě prosím věřit nechte . Pojďme se podívat na několik jeho proroctví :


Vůdce ( třetí ) říše provede horší čin než Nero. Kolik krve statečných lidí prolije . Znovu postaví pece pro oběti . Zlatý věk je věkem smrti . Nový vladař je skandál - Hitlerovské Německo .

Neudrží se déle než 73 let a 7 měsíců. Pak vzejde ze svého rodu, který byl tak dlouho neplodný . Nastane mír , jednota a porozumění mezi lidmi, kteří byli zmateni a odděleni hranicemi . Tento mír bude rozdílnými vládami, tak upevněn , že síly usilující o válečně rozštěpení , pro odlišné světové názory , zůstanou přikovány v nejhlubším podzemí . Říše posedlého, který si hrál na mocného bude sjednocena - pád SSSR a sjednocení Německa .

Poslední syn se jménem proroka přivede Dianu k jejímu dni odpočinku . Daleko bude panovat zármutek a zachrání velký národ před zhroucením - smrt Lady Diany .

Nostradamus předpověděl do všech podrobností smrt krále Jindřicha II. V metafoře píše o dvou lvech, kteří se utkají v zápase . Mladý lev při něm starému vypíchne oko , sok zemře v krutých bolestech . Jindřich II byl opravdu při souboji skutečně smrtelně zraněn . Když mu třísky z kopí jeho soupeře vnikly na oka . 10 dní po osudném boji král umírá .


A jaký bude podle svět podle mě z osobního hlediska ? snad bez řidiče , kterej mě vezl dneska ráno , i když vezl .. Nabral mě normálně ,ale nešli mu zavřít dveře od busu , plošina se nějak nadzvedla , což se v zimě děje , když mezi ní a podlahu se dostane asi tak centimetr sněhu . Takže mu to nešlo zavřít , naštvanej , lidi taky a nakonec na všechny zařval ,že se nikam nejede ,ať si lidi vystoupí . Lidi teda s brbláním šli ven . Ale co já ? myslela jsem si,že mam taky vypadnout , sklopil plošinu , tak jsem najela , zase na mě zařval,že se mam vrátit zpátky , mezitím už přistupovali další lidi, protože to nevěděli . Nakonec teda to vzdal a že mam vyjet taky , tiše jsem se mu omluvila , neřek ani slovo . A já jela dalším busem , kterej už byl v pořádku , naštěstí . Bylo mi hrozně - vim,že to není moje vina , určitě jsem tam ten sníh nenanesla já, protože k busu to mám kousek a chodníky byly celkem uklizený, ale já potřebovala tu plošinu a lidi nemohli odjet . Mám malý sebevědomí a tohle mi fakt dodalo . Samozřejmě i ten řidič je uřvanej , nervní a totální debil ,ale já byla naštvaná na sebe . Že si taky na něj nezařvu , že taky nezvýšim hlas,že za to nemůžu, co se stalo a radši mlčim . Místo toho mu ještě pokorně řeknu ,že se omlouvám . Myslela jsem si ,že v tomhle už jsem na tom daleko líp , že se dokážu ozvat , ale evidentně na tom tak dobře ještě nejsem . No, budu muset ještě hodně trénovat . Třeba budou v budoucnu v MHD místo řidičů roboti a po dnešní zkušenosti by to fakt bodlo .

Jdu do toho

19. ledna 2019 v 15:29 Leden 2019
Co se událo za poslední dny ? popravdě řečeno vůbec nic . Ono taky toho z postele moc nezažijete . Nakonec jsem si prošla fakt vším od teplot až po kašel , za kterej by se nestyděl ani pacient s tuberkulozou . Mimochodem - mám ho dodnes . Hodně jsem spala a když se dalo číst , tak jsem sáhla po knížce . Jako správnej masochista jsem sáhla po knížce Tatér z Osvětimi , což je čtení po kterým vám není nejlíp ani normálně , natož takhle . Ale dneska už je mi o dost líp , i když ani tak jsem se nemohla zůčastnit dnešní už asi 130 oslavy za leden , jsem to tušila ,ale tak nevadí . Za pár týdnů jsme pozvaný na další a tentokrát na kulatiny , takže tam už půjdu , aby to nevypadalo blbě .

Nicméně , jak jsem ležela , tak jsem měla dostatek času na přemýšlení - bohužel nebo bohudík . Napadlo mě, že když se teda vracim na fotbal , tak se pana divnýho zeptam jak to je a asi víte co myslím . Známe se skoro 3 roky a pořád to nevim , jen z jeho chování si to můžu domyslet . Myslim,že oba už jsme na nějaký to mlžení starý - oběma nám je přes 30 a už bych s definitivní platností chtěla vědět na čem jsem . Mailem se ho ptát nebudu , chci mu ukázat ,že mám koule a zeptam se ho z očí do očí . Už jen proto ,že jednou jedinkrát jsem písemně zamířila tímhle směrem a pan divnej mi na to neodpověděl a dělal ,že jsem mu nic takovýho nenapsala . A taky je lepší " face to face " kvůli tomu, aby se nevykrucoval a neměl čas si tu odpověď promyslet . Přemýšlela jsem nad tím a jakákoliv odpověď by mi udělala radost , vážné - pozitivní i zamítavá :D . Už mi přijde ,že je čas to zjistit . Potřebuju to rozseknout . A na jaře to bude i takový tématický :D . Jestli tohle bude ta poslední věc, kterou v životě udělam , tak tohle dotáhnu do konce . I kdybych měla použít násilí a přejet mu nohy vozejkem :D .

Doběhlo mě to

15. ledna 2019 v 9:36 Leden 2019
Hádejte ,co se v noci stalo ? ano , probudila mě bolest v krku a téměř celou noc jsem nespala . Tak mě to přece jen doběhlo ,ale já s tím počítala . Takže dneska odpočívat a ideálně postel , jenže to nebylo tak jednoduchý - zaprvé nachlazení není to jediný , co mě trápí - jasně, když už, tak už , takže jsem chtě nechtě musela nakoupit a zadruhý jsem zjistila,že mi jaksi dochází Stopangin . A protože jestli něco nenávidím na nachlazení nejvíc , tak je to právě bolest v krku . No, nic stejně jsem nemohla spát , tak jsem ještě za tmy vyrazila na autobus směr město . U nás je sice taky obchod i lékárna ,ale lékárna je to zvláštní , často tam mají zavřeno a leckdy tam nemají ani to základní a musí objednávat , takže stejně všichni místní jezdí pro léky do města . Jela jsem do Kauflandu , protože je tam i lékárna a měla jsem to při jednom.

Chvilku jsem čekala na autobus, musím na řidiče mávat ,aby věděl,že chci nastoupit , tenhle řidič , ale hrozně dlouho nevylejzal až jsem si říkala , jestli mě viděl a neodjede . Nakonec vyšel a že je novej a neví, kde má hák od plošiny . Bylo vidět ,že by měl rád vzal ,ale nešlo to , několikrát se mi hrozně omlouval , až jsem teda řekla, ať jede,že počkam na další , lidi už taky nervozně podupávali a tak teda jel . Bylo před 8 , takže další jel hned za 5 minut a ten už mě vzal bez problémů . Vůbec mi nevadilo,že mě ten první nevzal , pán byl slušnej a bylo vidět ,že ho to fakt mrzí a tohle beru . I mu věřím ,že je novej , protože včera jsem byla ve městě a taky řidič říkal , že sklápí plošinu poprvé , takže na začátek roku evidentně přibrali nový řidiče .

Nakoupila jsem si lék, jídlo a co nejrychleji zpátky , ujel mi autobus a na další nemělo smysl čekat , protože v určitých případech jsem tu rychleji "pěšky " . A taky při mým "štěstí " bych narazila zase na toho bez háku a bylo by mi to už blbý , že zase by ho musel hledat a už takhle byl z toho docela vystresovanej . Tak jsem si cestou vzpomněla na tátu , jak "umírá" a já pro léky až ve městě , protože mi je nikdo jinej nedonese . Tady bydlí jen samý důchodci , takže žádný kamarády tu nemám , že by mi to donesli nebo tak a taky jsem hodně uzavřená , takže než abych někoho třeba poprosila, tak se tam radši vydám sama . Introverti jistě chápou . Je fajn být zpátky , zásoby jídla mám , kdyby to už třeba zítra nešlo , kapesníky taky , takže můžu vesele smrkat a teď si jdu lehnout s Paralenem .

Stopka - nejen na TT

13. ledna 2019 v 9:09 Leden 2019
Máme tu neděli , konečně ! Nic se se zdravotním stavem nezlepšilo , ba naopak , takže jsem ráda ,že dneska můžu odjet k sobě . Oba rodiče mě pochrlávají v obýváku a celý dny koukají na televizi . Ale hlavní zpráva je ta , že se k synovci nejede . Stalo se to, co jsem tušila . Není to sice vina našich "chrchláků " ,ale malýho skolila horečka , takže se to zrušilo s tím , že to bude příští víkend . Takže jsem tu byla úplně zbytečně , což se ještě může korunovat tím,že nakonec při veškerý tý karanténě onemocním ještě taky . A to jsem se k němu těšila , protože už jsem u něj nebyla hodně dlouho . Tak snad to vyjde příště . Tentokrát se nepovedlo fakt nic . Takže stopka poprvé .

Nicméně to hlavní , co vám chci napsat je jedna novinka . Jak asi víte , tak jsem psala na každý téma týdne . Byl to takovej můj závazek a ideálně když jsem byla první :D , ale letos jsem se rozhodla pro změnu . Poslední dobou tu vyhrávají docela podivná témata .. nebo teda aspoň pro mě a je fakt někdy těžký na ně něco napsat. Například na to zítřejší , což je " Pro mou vlastní zvědavost " mě nenapadlo vůbec nic a že jsem přemýšlela fakt usilovně . Nevím, jak to uchopit , takže jsem se rozhodla , že budu psát na TT pouze tehdy , když budu vědět co . Ostatně kvůli tomu je tady i Fotíme na TT když nevíme, co napsat ,že - i když se přiznám , že zatím na tohle téma mě nenapadla ani žádná fotka , ale třeba mě ještě něco osvítí a budu se snažit :D .Takže tak - jen jsem chtěla upozornit na tuhle změnu a minimálně pro TT na příští týden mě mezi přispěvkama nehledejte . Ono je i lepší radši nepsat nic ,než uplácat něco podivnýho jen, aby něco bylo .

Díky za pochopení a ráda přenechám být první na TT taky někomu jinýmu :D .

Víkendové bacily

11. ledna 2019 v 12:17 Leden 2019
Tenhle článek píšu spíš z nudy , než abych měla pořádně o čem psát , takže to berte s rezervou . Jak jsem psala, tak jsem od včera u našich , kdybych věděla, co mě čeká , tak radši sem nejedu . Táta nám onemocněl virozou , což je něco jako kdyby měl smrtelnou nemoc . Navíc má blbej zvyk ležet v obýváku , takže tam nemůžu a všude tady roznáší bacily . Zbývalo jediný řešení a to odklidit se k sobě do pokoje , protože nemám zájem to chytit taky . I když si myslim, že stejně si to na mě došlápne . Postupuje to podle pořadí - táta , máma a já a vzhledem k tomu , že máma už to má taky , tak počítam ,že minimálně do konce víkendu to mám taky . A bude teda zajímavý , jestli vůbec pojedeme popřát synovci k narozninám ( kvůli čemuž tady taky jsem ) když jediný řidiči jsou na tom takhle . Každopádně upřímně doufam,že v neděli se dostanu zpátky do západočeský metropole . A když jsem u synovce , tak dneska měl být u nás , ale z výše uvedených důvodů tu být nemůže a z družiny už má nahlášeno, že si pro něj příjde dřív moje máma , takže jela k nim . Čímž jsem tady s tátou sama několik hodin ( k synovci jet s ní nemůžu , i když bych to teď docela uvítala , abych nemusela sedět v izolaci , ale mají schody do patra a celkem dost ) . Znáte asi nemocný pány , dělá to, že to umírá a pořád to otravuje :D . Navíc máme obývák spojenej s kuchyní , takže i tam se snažim proplížít ,aby táta nevydával ty svý rozkazy . Jestli jsem předtím téměř nevylejzala , tak teď už tuplem ne :D . Prakticky jdu ven z pokoje jen se najíst a na záchod , takže to vypadá , jak kdybych marodila já . Hrozný, jeden člověk a najednou je v tom nemocenským režimu celá rodina . Nevim, kde jste vy, když jste nemocný, ale když já , tak striktně ve svým pokoji a nenapadlo by mě ležet v obýváku . Jak kdyby nemohl ležet v ložnici . Asi proto, že má při ruce ten komfort kuchyně .


Díkybohu za svůj pokoj, díkybohu za počítač v něm , díkybohu za televizi v něm . Bez toho by mě snad už hráblo, i venku už jsem byla dýl než obvykle , ale čas neutíká . A to je teprve pátek :( . Jasně , můžu si číst , což hojně i dělám , ale už mě to nebaví , když se přiblížim k obýváku , tak táta na mě divně kouká , co tam dělám a i ta blbá kuchyň je spojená .. Doufám, že když už jsem takhle poctivě zavřená , tak to opravdu nakonec nechytnu . Bude to dlouhej víkend .

První týden

9. ledna 2019 v 10:32 Leden 2019
První týden u mě mám úspěšně za sebou . Jak jsem se těšila, tak to taky bylo fajn . Jak se ukázalo bylo dobře,že se mi to volno ještě neprobloužilo , neb u vchodových dveří bylo upozornění, že přijdou ve středu odpoledne na odečty vody a tepla . Tedy dnes . Určitě už to tu viselo delši dobu ,ale jak jsem tu nebyla , tak jsem nic netušila . Pamatuju si časy, kdy pokud někdo nemohl být doma , bylo tam i číslo na omluvy . Teď už tam nějaký číslo vůbec není . Jsou na tohle přísný když nejste doma a pokud se vám to nehodí nikdo na to nebere zřetel . Přitom je to asi tak 2 minutová akce - kouknou do koupelny a do kumbálu a dají vám podepsat papír . Je to docela vtipný - dělají z toho bůhví co a nakonec to není nic . Že ani nestačíte mrknout a jsou pryč a upozornění dají tak týden předem , zatímco když třeba chcete něco opravit , tak přijdou až za půl roku snad nemusim ani psát ,ale je to asi tak všude .

V pondělí jsem byla se ostříhat . Po 2 měsících . Už jsem celkem trpěla , protože špatně nesu když je mam přerostlý . Mám takovou úchylku ,že mam pak pocit, že se mi pořádně neumejou ,víc se mi mastí a vyplácám tuny šampónu . Jsem zvyklá na krátký vlasy a dlouhý bych mít nemohla - už jen proto , že bych musela vlastnit fabriku na šampóny . Moje první cesta autobusem začala kde skončila loni - kočárama ,ale byli v pohodě . Málem jsem teda nenastoupila , protože jak řidič chtěl odklopit plošinu , vzal za držátko a urval ho , takže plošina nešla odklopit . Řekla jsem mu,že kdyžtak pojedu jiným spojem , tak vzal z kapsy klíče jako od baráku a konečně plošinu odklopil . Teda , jestli mám brát následující rok v MHD podle první jízdy , tak mě čekají moje " oblíbený " kočáry a nefunkční plošiny , ale věřim ,že se to nesplní .

Taky psal pan divnej , email všem , pozvánku na zápas 14 .2 . je vidět ,že se nic nezměnilo a pořád to chce vědět , tak moc dopředu . Nejdu tam, zápas je rizikovej a začíná až pozdě večer , takže jsem mu nic nenapsala a snad mu dojde,že tam nechci . i když už jsem zažila ,že se mě přeptal znova. Čimž si nenápadně ověřuje jestli ho náhodou neignoruju . A navíc mam dojem,že po tom všem bude i lepší po něm žádnej lístek ani nechtít . Přece jen to příměří je pořád křehký a nechci, aby se to zase hned pokazilo . Taky jsem zjistila, že do konce sezony jsou jen 2 měsíce . Je novej formát a tak mi to nedošlo . Domácích zápasů je 5 jenom, takže se fakt nepředřu ,ale je lepší začít pomalu a snaha se cení, ne ? A já jako blbka mu s takovou pompou píšu, že dorazim až na jaře :D . Holt někdy dorazim, aby neřek :D . Ale tak ty 2 měsíce jsou ideální , než si stačíme zase lézt na nervy ,bude pauza .


V úterý jsem si naplánovala nákup ve městě . Jak jsem psala, tak v lednu máme jednu oslavu za druhou a potřebovala jsem ještě dokoupit dárky . Jela jsem dřív než otevřeli a tak jsem si dala procházku centrem . Nakonec se výlet protáhnul téměř na 3 hodiny , což jsem nechápala , kde jsem to nabrala . Je teda fakt ,že mi ujel autobus a já musela čekat asi 25 minut na další, takže se to natáhlo ten čas , ale i tak jsem to s tim kocháním přehnala , ale tak užívám si znovunabytou svobodu .

Ve středu jsem si zajela do knihovny , kam jsem se těšila , protože jsem tam naposledy byla v listopadu. Na prosinec si totiž nikdy nic nepůjčuju , není nějak moc čas na čtení v tom čase , jsou zase jiný lákadla a krom toho vždycky dostanu od Ježíška aspoň jednu knížku , takže bez nich taky úplně nezůstanu . Je tam nová paní knihovnice , takže překvápko . Získala si mě už tím ,že mě nechala v klidu vybrat , nemám ráda celkově když někdo stojí za mnou a dělá mi průvodce . Paní chtěla asi pomoc ,ale nevěděla jak , takže jsme se domluvili,že pokud budu něco chtít- třeba sundat knížku , tak se ozvu , což respektovala . Kéž by takový byli všichni .

Zítra jedu opět k našim , protože jak jsem psala, tak o víkendu máme dvojoslavu narozenin . V lednu nás čeká ještě jedna, takže celkem 4 lidi a v únoru opět . Máme napilno a jídlo zdarma vždycky potěší :D .