Nejbizarnější "Vánoční " trh

Včera v 12:34 |  Prosinec 2018

Je to týden , co jsem byla na Vánočním trhu , kde svoje výrobky prodávaly děti . Ani ve snu by mě nenapadlo,že za týden půjdu tady na trh znova ! Jak jsem psala, tak tady nikdy žádnej jinej trh nebyl a už i ten jeden je zázrak . Proto nás všechny obyvatele zaskočilo ,když se z rozhlasu ozvalo , že tady bude 8.12 od 10 hodin Vánoční jarmark . Já navíc jsem to neposlouchala, protože jsem si myslela ,že to bude jinde , tak nikdy tady nic nebylo ,ale pak řekli ,že to bude u nás na náměstí . Hlásili to pouze jednou denně , což mě vedlo k přesvědčení ,že asi nechtějí , aby jim tam přišli lidi . Tak já nevim , ale jednou denně je fakt málo a to řekli jen 2 dny předem. A obzvlášť, když na tohle tady nejsme zvyklý a je to novota . Nicméně moje vrozená skepse vůbec pochybovala , jestli ta akce tady vůbec bude . Navíc nikde žádný plakáty ,že to bude , ba ani zmínka na webových stránkách města . Dokonce jsem si hrála s teorií , že to do rozhlasu omylem pustili o rok dříve :D .

Nicméně , dnes ráno opět hlásili,že to bude a tak jsme vyrazili s malým očekáváním , což se zase jednou vyplatilo . Stály tam 4 stánky :D . Uzeniny, perníky z pouti , cukroví a teplý nápoje . Nikde žádná Vánoční výzdoba stánků , nic . Dokonce to vůbec nebylo ani na straně náměstí , kde je Vánoční stromeček , prostě, jak kdyby to nebyl Vánoční jarmark . Akorát když jsme odcházeli , tak tam pustili Vánoční písničky , tak to aspoň nějak vypadalo . Koupili jsme si cukroví, uzeniny a teplej jahodovej čaj , takže se dá říct , že jsme vykoupili celej trh :D . Navzdory tomu tam chodilo dost lidí , ale asi hlavně kvůli tomu,že to tu nikdy nebylo a lidi přilákala zvědavost , ale zklamání tam bylo patrný . Většina stála zmateně uprostřed a nevěděla , jak to pojmout . Spousta sousedů , aby řeč nestála se ptala jiných " taky jste se přišli podívat ? " a nevěděla, co k tomu dál říct , ono taky upřímně nebylo co .

Bylo to celý takový divný , jakoby uplácaný na poslední chvíli, což evidentně taky bylo , když nikde ani slovo , že by to tu mělo bejt . Nedávno jsem tu psala , že bych ráda, aby tu bylo ještě něco a pokud možno na jiným místě , teď se mi to splnilo a já se cejtim rozpačitě :D . Nevím, ale i z toho mála se dá přece udělat něco pěknýho , ozdobený stánky , nějaká výzdoba " hele , je tu vánoční trh " a hlavně nechápu, proč se to neudělá u stromečku , ty 4 stánky by se tam přece vešly a hned by to mělo jinou atmosféru . Nevím , čím to je ,ale naše město to prostě neumí , jako dobrý,že letos novinka ,ale tohle je spíš k smíchu . Všude kolem se ty města aspoň snaží , kdejaká vesnice má svůj trh , ale to naše , co má několik tisíc obyvatel to nezvládá . Je to škoda , myslim,že svoje stálý návštěvníky by si to našlo . Navíc tady není ani žádná parta akčních lidí, že by to aspoň pořádali oni a ne město . Jsem fakt ráda,že žiju v Plzni . Ale abych jen nekritizovala , tak tenhle trh si zaslouží ocenění největší "Vánoční " bizarnost na jaký jsem kdy byla . A zase kdo se tim může pyšnit :D . Tak snad za rok to bude lepší :) .


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama