Ledovka a domácí trhy

1. prosince 2018 v 10:22 |  Prosinec 2018

Včera měl můj synovec Ondra svátek , takže jsme měli v plánu k němu jet mu popřát . Měli přijet všichni i ségra s rodinou, takže nás mělo bejt celkem 10, což v jejich malým bytě by bylo zajímavý . Ještě předtím u nás byl malej jako každej pátek - bereme si ho po obědě ze školy, aby nemusel zůstávat v družině . Už v tý době začalo náledí, ale ještě se k nám dostal a domů taky. Hodně se těšil na dárky, oslavu a o ničem jiným ani nemluvil . V půl 5 jsme měli domluvenej sraz u nich , jenže počasí bylo proti . U nás to bylo nejhorší z celý republiky . Bylo hůř a hůř , brácha volal , že ségra nepřijede , má to 30 kilometrů, takže v takovým počasí to chápu, i jsem to trochu čekala ,že nakonec nedorazí. My teda ,že pojedeme , malej se těšil a že aspoň my to zachráníme . Už jsme byli i oblečený a začalo to padat fakt děsivě a všude už téměř bílo. Máme to sice jen 5 kilometrů k nim , ale nikdy nikdo neví , co se stane , jestli nenabouráme nebo nás nezbrzdí nehoda jiných . Nehledě na to, že za tu dobu, co bysme u malýho byli by mohlo bejt už úplně nesjízdně . Takže jsme volali , že ani my nepřijedeme , malej sice asi zklamananej ,ale nedalo se nic dělat . Co jsem pak slyšela v televizi , tak jsme udělali dobře - radili vůbec nevyjíždět . Domluvili se na nějakej den v týdnu ,že přijedeme , to už jsem ale zase u sebe , takže jsem se s našima domluvila , jestli by tam ten dárek nepředali za mě, škoda , bejt tam v tolika lidech by jistě vydalo na další článek plnej zážitků :D .

No a dneska jsem byla u nás ve Staňkově na Vánočním trhu . Jedná se o trh, kterej pořádá místní ZŠ a prodávají žaci svoje výrobky . Jinej Vánoční trh tady není . Z toho důvodu tam chodí všichni a jak je to od dětí ,je to hrozně levný . Většinou prodávají ozdoby , perníčky , spíš drobnosti, ale fakt hezký . Vždycky si něco koupim . Jen teda spousta lidí ,až je to někdy protivný a prodrat se k nějakýmu stánku je umění , ale tenhle styl se mi moc líbí ,že prodávají děti . Navíc je to spojený se zabijačkou . A je taky hezký, že je to na prostranství před kostelem , má to atmosféru . Bylo to od 9 hodin, ale všichni tam chodí dřív a nakupujou jako diví a leckdy když tam jdeme na čas , tak už lidi jdou zpátky ověnčený taškama . Třeba takovej věnec těžko seženete, ty jsou hned pryč , je to škoda . Navíc celá akce trvá tak 2 hodiny maximálně, protože už pak nemají co prodávat .

Letos nasněžilo a tak nás tam táta hodil autem, protože ve sněhu se s vozíkem špatně jde , takže jsme tam byli včas ,ale co nám to platný , když prodávali až od 9 a striktně , takže ve výsledku snad ještě blbější než když tam lidi chodili dřív . Davy lidí a rozdvojit se nemůžete , takže jsem si ukořistila stromeček za stovku od dětí z dětskýho domova , kterej jsem vždycky chtěla minulý léta ,ale už byl vyprodanej , tak letos jsem měla štěstí . Měli tam spoustu krásných věcí , ale jak jsem psala , tak hodně lidí na malým prostoru a dostat se pak někam je zázrak . Možná by stálo za to to přestěhovat někam jinam , když ví,že návštěvnost je vždycky vysoká ,ale bylo to moc hezký a jsem ráda,že jsem šla . 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama