Sestra Šílená aneb rehabilitace

7. listopadu 2018 v 7:53 |  Listopad 2018

Včera jsem byla poprvé na rehabce . Vyjela jsem radši o trochu dřív , kvůli výtahu a tak. "Už " fungovaly oba . Cestou přistoupily nějaký sestry , byla jsem otočená zády a tak jsem je neviděla . Výtah přestal jet , já ze srandy řekla,že dneska jsem poprvé a tak musim udělat dojem,že přijedu včas a co čert nechtěl , ozvala se sestra,že už na mě čeká , tak jsem se otočila a byla to ta sestra z elektra , ke který jsem měla jít , takže celej výtah propuknul v huronskej smích . Fakt jsem netušila ,že je tam zrovna ona . Holt malá nemocnice . Přijela jsem na lůžkový a tam zrovna oběd , vonělo to tam docela hezky .

Ultrazvuk v pohodě , na 5 minut , dává se mi na šíji . Tělocvična pro ambulantní pacienty je o patro níž .Chtěla bych vědět, kdo vymyslel tohle "inteligentní " řešení tyhle přesuny . Samozřejmě jsem asi 5 minut čekala na výtah . Dole se nechodí na lůžkový ,ale tělocvična je na chodbě , z jedný strany je LDN , žádný pěkný pokoukání to není , zrovna tam vezli z výtahu nějakou paní na posteli a sotva koukala . Navíc tam to není vůbec opravený jako " u nás " a působí to tam fakt hrozně , tma a sklíčenost .

Ovšem opravdovej děs nastal když sestra otevřela dveře . Stála tam ! ta, co mě měla loni , ta, o který jsem tady už psala . Ta sestra Šílená . Můžu říct ,že mi okamžitě přestalo všechno bolet . Furt stejná - mluví se mnou jako s polovičním děckem , namele toho , neustále mě úkoluje a hořekuje ,jak mam tu krční páteř špatnou .. tak proto tam asi chodim, že. Ovšem včera se překonala : hned jak mě viděla , tak začala,že mam špatnej posez na vozíku , samozřejmě , má právo mi to vyčíst ,ale musela hned ty první vteřiny, co mě viděla ? tohle nesnášim , hned jak vjedu ,už se jí něco nelíbí . Pak začala ,že mnohem horší než krční páteř mám bederní páteř a že jsem tam radši měla chodit s tou bederní .WTF ?!! . S bederní, která mi nikdy v životě nebolela a nikdy jsem s ní problémy neměla, tak jak mam vědět ,že je nějaká špatná ? Řekla mi ,že když mi trčí nohy dopředu, že to tahají ty záda - řekněte mi něco, co už nevim . Takže mě naúkolovala cvikama , já vše odkejvala , uvolnila mi krk a jela jsem domů .Fakt jsem si před ní připadala jak nějaká neposlušná školačka .

Chápu,že sestra chce pomoc ,ale myslim si,že o tý mojí diagnoze ví naprostý prd a že některý úkony , který mám dělat na záda mi spíš ještě uškodí . Prostě není studovaná pracovat s DMO a ještě se spastičkou ( zvýšený svalový napětí po celým těle ) jako já . Nejlepší je se soustředit jen na záda a nechat tu mou hlavní diagnozu plavat , protože tyhle fyzioterapeutky , který cvičí všechny fakt o tomhle nic neví a nemají zkušenosti , ale holt se najdou takový , který prostě musí do všeho ..a když jí naznačim,že takhle asi ne , tak si stejně jede podle sebe . Někdy je prostě lepší nebejt zbytečně aktivní . Napoprvé mi to celkem bolelo - ultrazvuk to hlavně rozbouřil ,ale počítala jsem s tim, že to bude pak bolet. Koneckonců nedělali mi to poprvé . Večer jsem sice měla menší krizovku , bolela mě hlava a tak, ale zvládla jsem to . Tak je aspoň vidět ,že se s tím něco děje . A myslim,že právě ten ultrazvuk mi pomáhá nejvíc ze všeho .

Uf, tohle bude dlouhý , pekelně . Proč si vždycky musim všechno vyžrat , fakt . A já , ač nejsem moc povídací, tak jsem po tomhle zatoužila - ne si povídat o tom, jak jsem na tom zdravotně a upřímně při kulometu slov sestry Šílený se ani ke slovu dostat nelze, ale docela bych si povídala o životě . Přece jen lidí tolik kolem sebe nemám ,ale tahle jede jen na můj zdravotní stav a nic jinýho jí nezajímá . Vlastně ano , jestli dbám jejich pokynů . Je to prostě otravný . Nutno podotknout ,že přede mnou byl pán a když odcházel , tak ho taky slušně cepovala za zavřenýma dveřma . Za mnou byl taky pán, zřejmě poprvé a koukala taky na něj dost kriticky . Jakoby měla nějakej rentgenovej zrak v sobě a hned zjistila nedostatky . Jó, jedeme v tom všichni, pánové, je totiž pouze jedna sestra vyčleněná pro nás ambulantní , tak máme všichni stejnou a jistě všichni zažijeme spoustu "legrace ". Ale tak jestli mě to má aspoň na chvíli pomoct od bolesti , tak vydržim všechno a taky jdu tam jen párkrát .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 spravedlivysoud | Web | 7. listopadu 2018 v 19:45 | Reagovat

Dobrý článek

2 Chudobka 1970 | Web | 7. listopadu 2018 v 20:44 | Reagovat

Držím pěsti, aby to proběhlo bez komplikací. Někdy si to člověk prostě musí vypít až do dna. Drž se :-)

3 Ježurka | Web | 8. listopadu 2018 v 13:06 | Reagovat

No, určitě to musíš vydržet, hlavně, aby se ti ulevilo.

4 Sarah's History | E-mail | Web | 8. listopadu 2018 v 15:49 | Reagovat

Taky mě v blízké budoucnosti po dlouhé době znovu čeká rehabilitace a po Vašich zkušenostech se začínám trochu bát. :D
Držím však palce, jak je zmíněno i v komentáři nade mnou, hlavně, aby to pomohlo.

5 hrachajdice | Web | 8. listopadu 2018 v 18:15 | Reagovat

[4]: Źádnej strach. Na exoty všeho druhu mám štěstí jen já :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama