Pelmel

14. listopadu 2018 v 10:43 |  Listopad 2018
Jelikož se mi nechce psát x článů , tak to shrnu do jednoho .

O víkendu mi opět napsal pan divnej ,že je zápas . Vždycky píše všem vozíčkářům a on ani za 3 měsíce zřejmě nechce akceptovat,že už tam fakt nepřijdu , takže jsem mu slušně napsala , jestli by mi přestal psát tyhle pozvánky a vyřadil mě z adresáře , že je to zbytečný když už tam nepřijdu . Tohle nepovažuju za něco provokativního , můžu snad upozornit, že už ty maily dostávat nechci , ale on to zřejmě za provokaci považuje , protože mi na to nic nenapsal a mlčí . Těžko říct, jestli jsem mu zranila ego a nebo mě vymaže automaticky , to se uvidí až před dalším zápasem . Každopádně , jestli mi bude psát dál , tak se to dá brát tak , že se mnou nechce ztratit kontakt a že tam asi bude to, co si myslim už od doby , kdy přišel .

V neděli jsem se byla podívat na Svatýho Martina , jezdil mezi lidma na trhu a protože to byl jejich poslední den, tak lidí tam bylo fakt hodně , což na druhou stranu moc příjemný nebylo . Byla jsem zvědavá, jestli bude kůň jako loni - hnědák , hrající si na bělouše . Vážně - měl na sobě bílý prostěradlo :D , ale letos už našli koně odpovídající barvy . Byla jsem s našima, takže jsme si pak zalezli klasicky do cukrárny . Jen teda táta se tvářil jak boží u mučení . Původně jsem měla jet jen s mámou ,ale táta se pořád rozhodoval a nakonec přišel s tím,že pojede . Beru, jenže on nemá rád trhy a už vůbec ne cukrárnu. Věděl do čeho jde , ale stejně to nedal a poznamenal tim všechno . Ale to dělá pořád , někam se mu nechce , nikdo ho nenutí tam jet ,stejně jede a pak se tam tváří jak kakabus . Ale když ho vzít nechceme, tak se vždycky urazí . Taková rozpačitá a zvláštní akce.

V pondělí jsem byla zaúkolovaná koupit knížky , takže jsem vyjela do města do obchoďáku . Do toho obchoďáku , kde mají vždycky nejhorší vánoční výzdobu z celýho města - made in Amerika , tisíce světýlek , že by vám to vyvovalo epileptickej záchvat a naprosto nevkusná výzdoba . Loni to byli jeleni se Santou a letos postavičky od Walta Disneye . Jako vždycky hroznej kýč . Výsledek můžete vidět na fotce . Je smutný ,že ty český vánoce umírají , tohle mě hrozně vadí, že i děti tohle vezmou , že takhle tady mají vypadat Vánoce a navíc si nemyslim,že vůbec nějakej kačer Donald a Mickey Mause patří k Vánocům .

V úterý jsem si skočila do knihovny , měla jsem sice ještě čas s odevzdáním ,ale tentokrát jsem si nevybrala žádný, co by se dali dočíst až do konce , takže jsem musela jít pro nový . V knihovně přímo nevybírám podle obsahu - to bych tam strávila půl dne , někdy vyloženě beru, co mi přijde pod ruku a někdy se doma kouknu do online katalogu, co vlastně mají . Nutno říct ,že ty top knížky mají vždycky rozpůčovaný ,ale tentokrát jsem spokojená . Jsem fakt fanatik , takže jich mám zase 7 :D . Nedokážu si říct dost , tak snad to zvládnu přečíst za ten měsíc . Pak jsem taky byla na rehabce , sestra mi dala na víkend za úkol uvolňovat ramena a byla nadšená, jak krásně jsem cvičila a je to volný . Zvláštní je , že já jsem necvičila s tim skoro vůbec, asi méně je někdy více :D .

Dneska jsem byla ve městě , mrknout se po už posledním Vánočním dárku , ano posledním . Nesnášim pak ty tlačenice . Dárek pro tátu a jak se ukazuje, tak bude nejtěžší . Nejdřív jsem vůbec neměla nápad a pak mě napadnul kalendář s motorkama . Jenže nikde ho nemají a to vždycky bylo, že tohle měli všude . Byla jsem ve 2 krámech a nic . Ráda bych nějaký Choopery nebo historický , na silniční táta není . Asi se kouknu spíš někde na netu . Ráda bych to měla už po kupě, tak snad se mi brzo zadaří .

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MarijaKes | Web | 14. listopadu 2018 v 12:06 | Reagovat

Pan divnej má určitě nějaký konkrétní zájem na tom, aby ses na zápase ukázala. Zkus mu napsat dotaz, proč po tobě tak touží. :-)
K nám Martin na koni nejezdí. Určitě bych se šla podívat.
Já čtu, co mi manžel přinese z knihovny, ale většinou jsme se shodli na historických detektivních románech pane Vondrušky nebo na jiných detektivkách. moc nemusím literaturu fotku, protože už tak nějak nevěřím, že jde o opravdová fakta, neboť si to každý stejně nějak překroutí.
Ten vánočně vyzdobený obchoďák mi připomněl hodně dávnou návštěvu před Vánoci v Karolíně v Ostravě. Přijeli jsme vlakem zdaleka a to těsně po otevírače a ještě s dostatečným odstupem od Vánoc a tak se mi ta atmosféra moc líbila. V podlesní době jistí dárky e-shopy, ale taková procházka rozzářeným obchoďákem je pro venkovana hodně sváteční. :-)

2 hrachajdice | Web | 14. listopadu 2018 v 13:42 | Reagovat

[1]: Pan divnej mi tamto asi stejně nikdy nepřizná a myslim,že by mi na to neodpověděl ani na přímo .

Z města odkud jsem já taky Martin nejezdí , takže právě loni jsem na něm byla poprvé a docela mě ten prostěradlovej kůň vyděsil :D .

Dřív jsem měla vyhraněnej žánr knížek ,ale teď už jsem otevřenější :-D . Jen stále nemusim cestopisný , historický a romantický .

Já taky dřív neznala vánoční obchoďáky - taky jsem z venkova a velkýho .Neříkám,že se mi ta atmosféra nelíbí, ale musí to bejt nějak vkusný a ne tak přeplácaný . Hodně se mi tady líbí vánoční trhy - ty jsou takový tak  akorát :-)

3 Chudobka 1970 | 14. listopadu 2018 v 17:47 | Reagovat

Výzdoba ala USA...v Globusu pod Cinestarem je zasněžený domeček a před ním stojí křeslo pro Santu... chudák Ježíšek...

4 hrachajdice | Web | 14. listopadu 2018 v 18:25 | Reagovat

[3]: To u nás byl právě Globus s výzdobou vždycky umírněnej jako snad jedinej z obchoďáků  - pár větviček a světýlek a to bylo všechno  . Santa nikdy žádnej . Nevim, jak letos, protože Globus mam celkem  z ruky a dlouho jsem tam nebyla ale snad v tom pokračujou.

5 B. R. | E-mail | Web | 14. listopadu 2018 v 22:42 | Reagovat

Tyjo, s výběrem dárku pro tátu mám vždycky problém... Letos tomu není jinak, upřímně a přátelsky závidím, že máš dárky z krku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama