Sdílejte Honzíky

24. října 2018 v 7:42 |  Říjen 2018
Jedno ráno tenhle týden jsem se podívala na facebook a moje kamarádka měla na profilu tohle sdělení od pana Jana Laty :
Jsme dva ,,osiřelí" - 74 a 32 let . Po mozkové příhodě a smrti manželky pečuji sám již čtyři roky o syna Honzíka, který je zcela bezmocný, nevidomý, zcela odkázaný na moji péči. Honzík má kvadruparézu, skoliózu, trpí neustále spastickými křečemi a bolestmi. Přesto je klidné povahy, vděčný za péči, kterou mu poskytuji.
Čas však nejde zastavit, let přibývá a sil ubývá. Musím začít řešit situaci, co s Honzíkem až onemocním a nebo odejdu na věčnost. Nechci ho opustit, a až do konce svého života ho chci připravovat na dobu, kdy zůstane sám. Proto hledáme kolektiv lidí s podobným osudem, nebo vhodné zařízení pro všechny věkové skupiny, občanské sdružení, domov pro seniory i zdrav. postižené s lékařskou péčí a rehabilitací apod., kde bych mohl v klidu dožít a Honzík i po mé smrti mohl důstojně žít.
Budu tedy vděčný všem za jakoukoliv informaci, radu, adresu organizace nebo i nabídku k návštěvě takového zařízení.
Předem děkujeme všem za sdílení a případné odpovědi.
Honzíci ze Zlína.

To přijmení pána mi něco říkalo a následná fotka se synem mi to potvrdila . S Honzíkem jsem jako malá jezdila do lázní , pamatuju si i jeho maminku ,která se o něj celej život obětavě starala , aby mohl žít doma , ale o její smrti jsem se dozvěděla až teď, zasáhlo mě to . Je hodně krutý , že lidi s tím nejtěžším postižením , o které se stará rodina často brzo o rodiče přijdou a co dál . Vím,že k Honzíkovi se ještě navíc okolí chovalo jako k věci . Když jsem byla na operaci , tak tam byl taky akorát na jiným oddělení a v tý době ho předělávali . Já tam sice nebyla, protože už jsem ležela se sádrama , ale moje máma se na něj tam byla podívat , když jeho maminka si odskočila . Říkala mi , že ho sestry nechali v pokoji, když tam opravovali ! vrtali a tak a on to musel dýchat a ležet v tom . Absolutně je to nezajímalo , až teda moje máma seřvala sestry ,aby ho dali pryč . Kluk nemluví , nevidí a nemůže se hýbat , takže si nikdo nestěžoval , hyenismus . Další zkušenost byla taky v tý samý nemocnici na kontrole . Tam ho zase sestra docela hrubě odstrčila a postavila naproti zdi , s tím,že je to jedno , že stejně nevidí .. tentokrát se udělalo zle zase mě . Nestutečný , co si v tom Motole vytrpěl. Čím je člověk postiženější , tím si člověk víc dovolí a to je hodně špatně .

Tímto bych vás chtěla poprosit , pokud už jste nesdíleli , abyste tak na facebooku učinili . Navíc tohle jako jedno z mála neobsahuje ani prosbu o peníze , jak to u jiných bývá zvykem . Můžu se zaručit , že to není žádnej výmysl , Honzík opravdu reálně existuje a sdílet je to nejmenší , co pro tatínka i jeho můžete udělat . Děkuju vám i za ně .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 B. R. | E-mail | Web | 24. října 2018 v 22:09 | Reagovat

milá Hrachajdičko, sdílela jsem již před časem, ale takové zosobnění (jo, neznáme se osobně, ale v té blogerské komuniě se vlastně už docela známe :-P )mi úplně rve srdce... snad se oběma Honzíkům dostane pomoci a Tobě tleskám, že jsi na ně upozornila i takto lidsky u sebe :-)

2 Ježurka | Web | 25. října 2018 v 13:21 | Reagovat

Úplně se mi orosily oči. Je to hodně smutné a myslím, že ti, kteří se takto chovají k nemocným lidem by se měli stydět. No, věřím v "Boží mlýny".

3 Eliss | Web | 25. října 2018 v 17:26 | Reagovat

Ano, tento příspěvek jsem sdílela. Díky za tvůj článek. Snad to oběma statečným mužům pomůže...

4 bluesovka | 25. října 2018 v 18:51 | Reagovat

Milá Hrachi,já nechodím na FB. Mohla bys mi, prosím, poslat kontakt na Honzíky? Díky moc Zdenka

5 hrachajdice | Web | 25. října 2018 v 19:44 | Reagovat

[4]: Bohužel nemohla , protože kontakt nemám . Pána nemám ani v přátelích a ani nevím, kdo by kontakt mohl poskytnout . Možná na netu se po zadání jeho jména něco najde :-)

6 Romča | Web | 25. října 2018 v 22:47 | Reagovat

Pane bože to je neskutečně hnusné co si dokáží dovolit.. Copak se neumí vcítit?? Já mám tetu postiženou..ani nevíme proč tomu tak je už od dětství má mozek na úrovni sedmiletého dítěte.. Přitom ostatní 4 děti kde je i můj taťka tak jsou naprosto zdraví a šikovní.. A asi to není jen ta nemocnice..mě se stalo, že jsem byla těhotná a chodila jsem do Brna na kontroly a tam taky sanitář dovezl postiženého mladého muže. Ležel na takovém tom vozícím lůžku a jak ho sám zdělával pod hlavou se ty nožky podlomili a jen kde měl nohy tak tam nohy zůstali no prostě nepochopím já bych byla na jeho místě vylekaná a když zdělávám tak přece asi nebudu sama ale s někým no prostě nebyl to vůbec pěkný pohled.. a příspěvek sdílím..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama