Osamocená bojovnice

6. října 2018 v 9:00 |  Říjen 2018
I já jsem včera volila . Zase nebo spíš ještě furt nemáme ve volební místnosti bezbariérovej přístup . Slovo plošina je v našem městě naprosto neznámej pojem , natož výtah . Ptáte se proč jsem si neobjednala urnu domů ? protože chci , aby bylo vidět , že takhle to bejt fakt nemá a aby to lidi věděli a viděli . Klasika - nikde nikdo, takže doprovod musel dovnitř se zeptat , jestli mě někdo nevynese . Spadla mi brada , když vyšla mladá paní asi tak 40 kilogramová . Pak přišla další paní podobných proporcí .. musím říct, že se mi strachem sevřela eh.. prdel , protože tyhle mě nemohly udržet , takže mě držela i máma . Další část byla ta, že neznalej člověk neví, kde mě za ten vozejk chytnout : vozejky jsou totiž divný konstrukce . Když se chytne za stupačky , tak se sami odklopí a když se chytne za područky v tom " správným " směru stane se totéž . A stalo se. Naštěstí ne najednou. Cestou nás potkal nějakej mladík a pomoh .


Volební místnost přecpaná a za plentu jsem se opět nevešla. Kromě komunálních voleb u nás byly i do senátu , takže obálky 2 . Mám postižený ruce a bála jsem se, abych neroztrhla obálky , ale naštěstí dobrý . V komisi seděl jeden jedinej muž , tak se ho ptali, jestli by mě nepomoh a on, že ne, že nemůže na záda . Že to tak vůbec nevypadalo nemusim ani psát .. některý věci musíte přejít bez emocí, jinak se zblázníte . Zpátky opět mi pomohly zase ty paní . Cestou jsme potkaIi místostarostu , kterej jen stál a koukal. Ironie je, že jeho strana jako jediná napsala,že tam chce vybudovat výtah a ani nepomůže . Teda ne, že bych těm blábolům o výtahu věřila , když se o tom mluví snad už od revoluce , že tam bude a nic . Ani jsem ho nevolila mimochodem .


Takže mám hotovo a přiznám se , že kdyby bylo druhý kolo do senátu , tak už nejdu . Je fajn,že nabízí tu urnu domů , ale na druhou stranu se takhle nikdy nic nestane . Je lehčí za někým přijít u urnou a nebýt vidět . To,co potřebujeme je ale , aby ty lidi , co se tam nedostanou byli vidět , aby ukázali , že by se s tím mělo konečně něco dělat . Je hezký , že bojuju za přístupnost a jdu tam , abych ukázala , že je to bordel , ale jsem to jen já. Žádnej jinej vozíčkář ve městě není a nějaký bábiny ty radši budou volit doma . Takže má to vůbec cenu ? Začínám po těch letech , kdy tam jezdim na každý volby značně pochybovat .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 chudobka1970 | Web | 6. října 2018 v 9:29 | Reagovat

Hej, tak to je teda binec. Pokud nejsou schopní zařídit bezbariérový přístup, mohli (za ta léta) dát aspoň takový ten výtah-plošinu, co se jen přimontuje k zábradlí u schodů.

2 B. R. | E-mail | Web | 6. října 2018 v 20:26 | Reagovat

[1]: přesně!

3 hrachajdice | Web | 6. října 2018 v 21:22 | Reagovat

Tak ono to asi nebude jen o přimontování . Co si budeme povídat :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama