Hrachajdice se hlásí na RHC

26. října 2018 v 13:28 |  Říjen 2018
Dneska jsem svůj vozík osedlala o něco dříve než je zvykem a ještě za tmy jsem vyjela do nemocnice . 3 týdny od doby , kdy jsem se byla objednat na vstupní kontrolu docela uběhly . Po tmě moc ven nejezdím a tak mě z našeho sídliště uhranul pohled na katedrálu ve městě , krásně nasvícená . Byla jsem odjednaná na 8 , nemocnici mám "pod okny " ,ale jak píšu , tak jsem dřív vyjela zcela záměrně, jela jsem pomalu a kochala se aspoň z dálky světýlkama z města .

Trochu jsem měla obavu , aby se neopakoval stejnej blázinec , jakej jsem tu už popisovala , když jsem tam byla před 3 týdny - jezdil jen jeden výtah . Věřte nebo ne - ten výtah nejezdí stále ! Tak se mi hned vybavili ty protivný sanitáři atd . Nevím, čím to bylo ,ale oproti minule klid a to jsem tam opět přijela ve stejnou dobu a v čase snídaně . Úplně v pohodě jsem jela výtahem sama a dostala se až ho nejvyššího patra , aniž by si mě někdo zastavil . Buď si tam na tu situaci už zvykli a nebo jsem fakt tenkrát měla smůlu na špatný lidi . Na chodbě před vyšetřovnou jsem čekala sama a čas jsem si krátila tím,že jsem zprava koukala oknem na moje sídliště - je v tom něco uklidňujícího , že je to tak blízko :D a zleva jsem pozorovala pacienty z oddělení , jak šli na snídani :D . Je zvláštní , ale vždycky tam přijedu v době jídla a i procedury mam pak často během oběda .

Přijímala mě rovnou paní primářka rehabilitace , za což jsem byla ráda , je to Němka , která mluví špatně česky , ale je mnohem lepší než druhá doktorka , což je sice mladá paní , ale vždycky vyzvídá až to není hezký a je mi to nepříjemný . Nejsem typ, kterej by se vybavoval obecně a už vůbec ne,že bych někomu říkala celej můj životopis . Takže paní Němka se chová fakt jak Němci a místo plkání maká , kdežto slečna Češka se chová jako Češka a maká spíš pusou :D . Tak jako taky se mi ptala na různý věci ,ale spíš na ty zdravotní . Sestra je taky v pohodě - sama mi pomůže na lehátko , postaví si mě .. což jinde by neprošlo přijít sama bez doprovodu . Jinde personál nechá dřít můj doprovod . Je fajn vědět,že taky někam můžu takhle i sama a ne furt sebou někoho tahat . Bylo to fajn, takový uvolněný , i jsme se zasmáli , každej rok se diví, že zvládnu uklízet a vařit , říkam jim to každej rok a oni jak kdyby to slyšeli poprvé , taková tradice :D a ptali se mě, jestli jdu teď o víkendu na oslavy 100 let republiky :D . Známe se už pár let a bylo to fakt jak kamarádky u kafe :D . Napsali mě zase co vždycky - utrazvuk na krční páteř a cvičení se sestrou .

Pak mě sestra odvedla na elektroléčbu k jiný sestře, která má ma starosti rozpis procedur . Nějak se už ani neptají , jestli mi ten datum a čas vyhovuje, dřív to dělali , ale je mi to celkem jedno , stejně žádnou akci nemám v plánu . Začínám 6. listopadu a končim 20 . Je tam taková zajímavost, že se tam nechodí od pondělí do pátku , ale i třeba jen jednou týdně , takže se to natáhne ,ale i časy jsou jiný , což mě vždycky mátlo . Letos mi udělali radost a kromě prvního dne , kdy to mám od 12:15 to mám vždycky od 11:45 , takže se to bude pamatovat líp . Jsem i ráda,že to nemám ráno , protože takhle si můžu stačit zajet ráno třeba i do města a zůstat v tom režimu , na jakej jsem zvyklá . Tak mi to moc zasahovat nikam nebude . Akorát 2x to vychází na pátek . Jezdim na víkendy k našim a dostat se v pátek odpoledne z města bude asi dost na dlouho , ale možná, že jeden víkend ve městě zůstanu .

Ale je fajn,že opět tam budu chodit během oběda :D . Na tu elektroléčbu totiž jezdim na lůžkový oddělení a pacienti jaksi nezavírají dveře, když jdou do jídelny a mě baví se jim koukat do pokojů , takže si užiju :D . Jo a taky to tam za dobu , co jsem tam nebyla opravili , takže už to není to starý a tmavý oddělení , který na mě působilo až děsivě , takže se tam zase bude jezdit o něco líp . Ty bláho , já se snad i těšim nebo co :D .
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 B. R. | E-mail | Web | 26. října 2018 v 13:36 | Reagovat

ty bláho, Hrachajdice je zase trochu pozitivní, krása, mám z Tebe radost :-) snad bude vše probíhat v poklidu :-) krásný víked přeji :-)

2 hrachajdice | Web | 26. října 2018 v 13:42 | Reagovat

[1]: Tobě taky krásnej víkend :-) . Hrachajdice je taková od doby , co dala " kopačky " panu divnýmu :-D . Takže snad se s panem divným neuvidíme ještě dlooohooo :-D

3 B. R. | E-mail | Web | 26. října 2018 v 13:44 | Reagovat

[2]: gratuluji k zásadnímu životnímu posunu, to mi nějak uniklo! jsi dobrá, žes to konečně rozsekla :-)

4 hrachajdice | Web | 26. října 2018 v 13:53 | Reagovat

[3]: Jo, nechodim už nikam ani na zápasy ani na brigády , protože všude byl potřeba on , takže jsem musela přestat ,ale nelituju . Fotbal tady bude pořád a až načerpám sílu , tak se můžu kdykoliv vrátit a myslim , že pan divnej mi v tom navrácení rozhodně bránit nebude . I když nevim , jestli bohužel nebo bohudík :-D

5 B. R. | E-mail | Web | 26. října 2018 v 13:54 | Reagovat

[4]: jedině bohudík, vím, o čem mluvím!

6 hrachajdice | Web | 26. října 2018 v 14:13 | Reagovat

[5]: [5]: jako štve mě,že všechno tam je závislý jen na něm , včetně lístků na zápasy a to je právě to - nikdo si ho nechce kvůli tomu znepřátelit , tak drží hubu a krok . Já taková nikdy nebyla , radši bez zápasů než ty jeho náladičky poslední dobou a manipulace . Bohužel se mi zdá , že to nebere vážně , že jsem odešla a dokonce mi furt píše pozvánky na zápas i když ví,že už nepřijdu . Těžko poznat , jestli to dělá proto,že mě má rád a že jsem pořád u něj "protekční "  a nebo,že si je tak jistej , že nakonec stejně povolim a vrátim se. Nějak nechápe,že ho prostě nemusim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama