Užívat Šumavu zodpovědně

10. září 2018 v 7:31 |  Téma týdne

V pátek jsem jela s rodinou na Kvildu ,i když nechybělo moc a nejeli jsme vůbec, jako na potvoru nám nešlo x hodin nastartovat auto, naštěstí se povedlo. Při příjezdu na ubytování mě skrze sklo upoutal nádhernej výhled na celou Kvildu . Dokonce jsem na část viděla i ze svého pokoje . Mělo nás jet 6 lidí nakonec místo 6 člověka jel ségry pes a už začátek bylo rodeo - hned se počůral na podlahu našeho apartmánu a rozjely se mu nohy a vymáchal se v tom. Nutno říct , že pejsek nám nadělal spoustu problémů, ale ségra trvala na tom,že si ho tam vezme .. Spánek taky nic moc když v noci nade mnou ječela parta mladých lidí do 1 do rána a to po všechny noci - chtělo by to mít v oknech nějaký protihlukový skla .Fakt jsem se pořádně nevyspala ani jednou . Být tam třeba týden, tak se asi zblázním .


Fakt nádherná Šumavská krajina , šli jsme 7 kilometrů od Antýglu po Čeňkovu Pilu - včetně 6 letýho dítěte , který mělo hrůzu z výše zmíněnýho psa , takže se furt drželo kilometr před náma a neustále zpívalo We are the champion od Queen . Za náma ségra se psem , kterej se cestou pozvracel a taky to druhý , takže ségra musela nést plnej pytlík . No, řekněte - ke komu jsem se měla přidat ? vepředu k dítěti , který si neustále zpívalo to samý až to bylo otravný a psa se až hystricky bál, takže šel fakt rychle a nebo ke zvracejícímu psu a jeho bobkům vzadu ? :D Taky jsme se stavěli na Turnerově chatě - větší zklamání jsem fakt neviděla . Zanedbaný, neupravený , jídlo nehorázně předražený , ani pití jsem si radši nedala, abych nemusela platit přirážku ještě za skleničku . Hold spoléhají na to, že se tam lidi zastaví , když je to v půlce cesty, ale děs . Jakási samoobsluha s minimálním výběrem všeho. Ještě jsme stačili na Kvildě vyhlášenou pekárnu a zcela zodpovědně jsem si snědla makovej koláček, snědla, spíš jsem ho do sebe natlačila , protože už zavírali , i když dle otvírací doby zavírali za 15 minut , tak lidi si tam chodili vesele dál . I poté tak nevím .


Druhý den, během odjezdu jsme šli poněkud neplánovaně do Jeleního výběru na Kvildě , což je něco na způsob Vlčího výběhu na Srní. Měli jsme štěstí , protože den poté výběh uzavírají kvůli říji . Hned po pár metrech jsme všechny viděli u krmelce , protože je zrovna krmili , což je asi i fajn , protože možná bysme je v lese neviděli vůbec . Pak tam byl ještě Rys , nemohla jsem na vyhlídku ,ale dole byly skleněný okýnka na pozorování , nic jsem neviděla , ale je fakt,že na tyhle věci nemám trpělivost . Ale vycházka fakt nádherná - líbila se mi snad ještě víc než ta procházka o den dříve . Čistej vzduch a nádherně šťavnatej les . Je fajn, že se tyhle výběhy dělají a zvířata nejsou jen někde za sklem . Víkend byl fajn , švagrová se ségrou k nám chodili na snídani , nesli si svoje skleničky a hrnečky a prý se už rozkřiklo, že za náma chodí na snídani , takže už se lidi ze srandy ptali , jestli se můžou přidat . Ale je fakt , že u nás by se najedli fakt všichni :D . A bylo taky fajn,že jsme měli každej svoje obydlí a nejen vzhledem ke psu :D . Jsem ráda, že jsem, jela, potřebovala jsem přijít na jiný myšlenky ,což se beze zbytku podařilo a zodpovědně jsem si užívala . Zdraví vás už usměvavější Hrachajdice .
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Cecílie | Web | 10. září 2018 v 19:47 | Reagovat

To je dobře, že i přes všechny nástrahy se dovolená povedla. Šumava je krásná, ale jednou nám tam několik dní pršelo a pršelo a to jsme si těch krás moc neužili.

2 hrachajdice | Web | 10. září 2018 v 20:16 | Reagovat

[1]: To je pak na prd :(  a obzvlášť na horách je počasí každou chvíli jinak.My se taky toho báli a ještě v pátek večer pršelo  vcelku vydatně , ale naštěstí další dny sluníčko.

3 Marčélla | E-mail | Web | 10. září 2018 v 20:54 | Reagovat

Tak vidíš, přes všechno co tě zlobilo, sis našla to, co tě zaujalo a ještě sis dopřála vycházky, s čímž jsi spokojená.
A ten úsměv ti sekne ;-)

4 B. R. | E-mail | Web | 11. září 2018 v 9:55 | Reagovat

tak i přes pochmurný začátek sis to užila, a to je fajn, mimochodem, prima, že se směješ, sluší ti to ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama