Píchlý kolo

19. září 2018 v 14:30 |  Září 2018
Znáte to když se něco podělá v tom nejnevhodnějším okamžiku ? Od pondělí mám píchlý kolo na električáku . Vlastně asi už od neděle , protože jsem si sedla v pondělí ráno a pravý přední kolo bylo divný . Den předtím jsem byla ve městě ,ale vůbec nevim kdy a kde se to stalo . To je tak když firma vyrábějící električáky nedělá bezdušový kola :( . Na mechanický vozíky ano , ale na elektrický ne , nikdy jsem nepochopila proč . A vyhejbat se všem potencionálním nástrahám ani není v lidských silách .

Chvíli jsem doufala , že mám jen sjetou gumu , protože ty přední se ještě nikdy nevyměňovaly , takže už by taky měly " nárok ", jenže čím dál víc věcí mě utvrzovalo ,že to tak bohužel nebude . Aby toho nebylo málo , tak gumy mám celý černý a ze vzorkem ,takže je prakticky nemožný zjistit , kde je dírka . Měla jsem možnost zavolat bráchovi , kterej v době nepřítomnosti rodičů slouží jako první pomoc pro mě , ale jak píšu - myslím,že ani on by prostě nevypátral , odkud to uchází a bůhví , jestli to nakonec nebude chtít vyměnit celý kolo , což doufám,že ne . Takže jsem dělala,že to neexistuje , dalo se na tom jet ještě slušně . Vím,že jsem na tom jezdit neměla , ale řekněte to někomu, jemuž vozík nahrazuje nohy a pohyb . Měla jsem za tenhle týden spoustu úkolů , kam jsem nutně musela , takže sedět tady celej týden nepřicházelo v úvahu . První dny jsem si všechno objela, tak jak bylo v plánu a když už jsem znala situaci , tak jsem se mohla i předzásobit jídlem , kdyby už to pak nešlo . Dnes jsem ještě vyjela a vypadá to,že naposledy - už špatně zatáčí a jízda stojí za prd , takže už to nechám až do soboty . Jídlo a pití mám ,takže v pohodě vystačím . Navíc dneska je fotbal, takže si tuplem gratuluju,že jsem na ten balíček od pana divnýho hodila bobek , protože už bych tam stejně nemohla s tim kolem .

Rodičům jsem to říkat nechtěla , protože hlavně máma je z toho pak nervozní a navíc když je až v Řecku , měla jsem v plánu říct,že se to stalo až den před jejich příjezdem , jenže guma už vypadá celkem zrasená a tohle by mi nespolkli . Tak jsem mámě napsala , že jsem dneska píchla když jsem jela z nákupu ,ale,že mám dostatek zásob , že se na tom ještě pořád dá jet - lžu ,ale chtěla jsem, aby byla klidná a že do soboty tu v pohodě vydržím . Načež mi zazvonil telefon a volala máma , že jsem pošle bráchu , tak jsem jí vylíčila ,že to stejně není na těch kolách vidět a znova, že se na nich furt dá jezdit . Na to mi řekla ,že na tom jezdit nemůžu,že to ještě víc rozbíju - kdyby tak věděla,že , ale nelíbí se jí ani to ,že 3 dny nebudu moct nikam . takže co teď .

Jako hodná dcerka jsem jí ještě poslala MMS, aby se uklidnila , s fotkou kola ,že vypadá úplně stejně jako to zdravý , jen je měkký a malinko ujíždí ten prostředek plastovej kolem kola . Sama to nechápu ,ale je to pravda ,že i po několika dnech pouhým okem nepoznáte ,který je to špatný , pouze pohmatem ,že je výrazně měkkčí . Jenže jí ta MMS nepřišla ! takže jsem jí psala, co obsahovala . takže další smsky .Nakonec mi zavolal táta a ptal se jaký to kolo je - vysvětlujte, když to nevidí :( , takže jsme zase k ničemu nedošli . Jen teda sám říkal ,že to budu muset vydržet . No, hurá !! konečně někdo normální a kdo zbytečně nehysterčí . Promiňte mi ten výraz ,ale je to tak , znám mámu , všechno tohle si bere a proto jsem nasadila všechny možnosti , "to zvládnu " , A většinou jí nějakým argumentem nakonec umlčim ,ale tentokrát ne a myslim,že svoje na tom má i to ,že je daleko . Jen jsem nechtěla, aby se pak divili , jak to kolo po " jednom dnu vypadá " , je lepší se přiznat,ale to,že s tim jsem od pondělí už neřeknu . Každopádně kazit dovolenou jsem jí nechtěla , netušila jsem,že tak zareaguje .

Takže ode dneška jsem už doma , ven můžu aspoň na balkon a z dnešní návštěvy knihovny mám nový čtivo, takže se to hodí . Taky můžu ten čas využít třeba k méně populárním věcem , ke kterým bych se jinak asi nedokopala . Například k úklidu . Zvládnu to :) .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana | 19. září 2018 v 16:54 | Reagovat

Co třeba projevit trochu samostatnosti, vyhledat na internetu Hodinového manžela a požádat o pomoc.

2 hrachajdice | Web | 19. září 2018 v 18:07 | Reagovat

:-D tak já myslim,že vůči svýmu postižení jsem samostatná až až, ale budiž . Nemam s tímhle vůbec zkušenosti a pán s invalidním  vozíkem asi taky ne . Třeba to není jen ,že mam píchlou pneumatiku ;-).

3 Eliss | Web | 19. září 2018 v 20:13 | Reagovat

Snad to bude co nejdříve opravené, musí to být opravdu nepříjemné :-?

4 bluesovka | 20. září 2018 v 20:22 | Reagovat

Sakra, škoda, že nejsi tady, ráda bych ti pomohla. Takhle můžu jen držet palce, aby se ti vaši vrátili brzy a dali jste kolo do pořádku. Nemáš kamarády, které bys mohla oslovit? :-)

5 chudobka1970 | Web | 21. září 2018 v 12:00 | Reagovat

Jsi holka šikovná. Moc se mi libí tvůj pozitivní přístup. Taky se dnes stavím v knihovně, už zase čtu na plný pecky. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama