Září 2018

Svatováclavská jízda a moc prima den

28. září 2018 v 15:09 Září 2018

Právě jsem se vrátila z Domažlic . Táta ráno odjel s motorkou na sraz do Plzně a my s mamkou jsme měli volno . Původně jsme měli jet do Klatov, kde měl přijet svatý Václav ,ale jsou trochu z ruky , tak to vyhrály Domažlice . Koneckonců - všude to asi dneska bude podobný . Nikdy jsme na týhle akci nebyli ještě , tak jsme byli zvědavé . Měl přijet na náměstí , takže jsme zaujali pozici a čekali . Mezitím nám zpříjemňovala , no mě teda moc ne :D - čekání dechovka . Mezitím tam ODS rozjela svou předvolední kampaň a rozdávala balonky , který chudákům dětem strašně praskaly. Nevím, ale tohle bych řekla,že na takový akce nepatří . Myslim politiku .

Václav přijel na čas v pravý poledne , jak to tak bývá, tak lidi se cpali víc a víc dopředu a jak to tak bývá , tak tady nikoho nezajímá,že vozíčkář nic nevidí ,ale jsem zvyklá , takže jsem to ani nečekala,že by někdo uhnul . Ale i tak jsem něco málo viděla , protože lidi pochopili ,že i kůň musí projít . Jen Václava jsem nějak prokaučovala :D ale mam ho vyfocenýho jinde , za ním jelo ještě spousta povozů a kočárů . Pak naší stranu už vyhnali úplně , že prý koně musí parkovat , dobrý, ale bylo by fajn, kdyby nás upozornil někdo předem , že tam nemáme stát a ne až nějakej rozlícenej vedoucí . Ale to bylo opravdu jediný negativum . Moc hezká akce .Koně tam pak ještě čekaly , tak byla možnost se na ně podívat , jen teda ten Václav někam prchnul, asi byl stydlivější :D . Ale bylo to fajn, krásný koně .

Pak ještě na pohár do jedný stylový restaurace na Chodsku , která teda byla narvaná až po strop ,ale místo se našlo a domů . Fajn odpoledne dneska , užila jsem si ho .Zhnusená

27. září 2018 v 20:00 Září 2018
Tak jsem se oficiálně odhlásila z prodeje a ze zápasů. Nějak mi už nepřišlo fér před panem Divným mlčet a ignorovat ho. Napsala jsem ,že pro letošek končim a že to rozhodně není jen z důvodu zimy nebo pozdním začátkem zápasů . Naprosto suveréně mi napsal,že HNED, jakmile zněmim názor mam začít opět prodávat . Jako cože ?? To jsem jim dobrá jen na prodej ? Na prodej, kterej jsem dělala vždycky zdarma a ze svý dobrý vůle ? Taky jsem mu všechno tohle napsala a že teď už vážně názor nezměnim . Napsal , že jsem to samozřejmě pochopila úplně jinak a že to tak nemyslel , což dělá vždycky , aby to nezůstalo na něm .

Cejtim se jako blbec , jako kretén jim to dělam zdarma , protože mě to bavilo a on si ještě poručí, abych pokračovala . Vůbec jim za mě nezáleží a vidí jen levnou pracovní sílu . Neskutečný , co je pan Divnej za hajzla . Jsem holt blbá , že chci něco dělat jen proto, že mi to baví , dneska se to evidentně nenosí . Berou mě jako samozřejmost . A i pan Divnej to bere jako normální věc, že už tam letos vůbec nepůjdu , což mě celkem urazilo, neříkam , že by měl brečet , ale aspoň napsat, že ho ta situace mrzí teda mohl . . I když asi nevěří, že to vydržim a myslí si,že se vratim ,ale to mě nezná .
Cejtim se zneužitá , ponížená a chce se mi brečet .

Cvalíci z ÚSP

26. září 2018 v 10:14 Září 2018
Občas se mrknu na stránku školy, kde jsem kdysi byla na část základky a poslední léta pobývala i na internátu. Ráda se kouknu na akce a fotky . Zabloudila jsem i na jídelníček a nestačila jsem se divit . Každej den sladká snídaně a kakao , obědy taky zvláštní - témeř denně omáčky s knedlíkem,ale tak nějak beru, když je to hlavní jídlo a je taky možnost výběr ze dvou jídel . A pak večeře, což ve většině případů jsou párky a klobásy . Ale hlavně všechny ty svačiny mě vyrazily dech : čokoládový pěny , brambůrky , bonbony, oplatky , nugeta , tyčinky.. každej den takhle .

Nevim, co se tam stalo ,ale za mě jsme byly jako děti rády ke svačině za Termix, to byl svátek . A to tam všichni hlídali, abysme a zvlášť my na vozíku ,nepřibirali . Tak se nehýbáme , což je logický . Dokonce každej měsíc a dospělý klienty nevyjímaje, jsme se museli povinně vážit ! a když měl někdo něco navíc, tak mu hned napsali redukční dietu . Až mi to vždycky přišlo jakože moc to pozorování . Mám za to , že všude se musí vařit podle nějakých norem a i ty svačiny jsou tvořený tak nějak zdravě . Nedávno byl v televizi dokument o tomhle zařízení a všichni notně oplácaný . Což se není čemu divit , já mít denně takovou stravu , tak se za chvíli nevejdu do dveří . Dneska už osazenstvo tvoří jen dospělý , tak možná si tohle stravování konečně mohli prosadit ,ale tohle už je moc . Navíc bych tuhle stravu tipovala spíš na děti než na dospělý, který už mají rozum a ví, že to moc zdravý není . Sami si můžou koupit v obchodě co chtějí, mají automaty na sladký .. tak nechápu, proč to musí mít i v jídelníčku , určitě se jim na to taky netvářili . A nechápu , jak jim to mohlo projít .Asi ,že jsou dospělý, tak už jim do toho nemůže nikdo kecat. Já bych to jíst takhle nemohla a to mám sladký ráda . Každej den tolik cukru a to vlastně už od rána .

Pohybu taky moc nemají - jistě , chodí na rehabilitaci . Tak 2x za týden , jenže ani tam není zaručeno,že se budou hýbat , můžou taky jen tak sedět a máčet si na vodoléčbě nohy nebo chodit na ergoterapii a cvičit ruce . A taky ta finanční stránka , snad víc než na ubytování musí dávat na jídlo a počítám,že sladkosti si nikdo neodpustí. Možná to berou ,že když už tam musí žít , ať mají aspoň dobrý jídlo , těžko říct . Mají 5 jídel denně ,což nemám doma ani já mimochodem , takže fakt nestrádají v ničem a takovou skladbu jídla bych asi nevydržela . Člověk se jim ani nediví,že nechtějí pryč z ústavu , opustit tu výkrmnu .

Aktuální báseň

24. září 2018 v 7:28 Téma týdne
To zase vyhrála kravina ,blbých témat je tu poslední dobou jako lavina .

Máte tu asi dost nových hlasujících blogerů, jen toho nechte nebo už se pose..

Poslední dobou jde úroveň TT dolů a za chvíli tu budeme psát o smrtelnosti molů.

Kde jsou ty časy , kdy se psalo zajímavá témata a já měla nápad v hlavě natotata.

Dnes vymyslet něco je stále těžší , ani nápad na fotku nemám a to mě děsí .

Pokaždé v anketě hlasuji, nikdy ale nevyhraje to v čem si libuji .

Píšeme o íťanech , který vůbec nebyli v mých plánech .

Co v závěru si přát ? lepší témata , abych měla zas o čem psát .

Příjezd a auto moto show

23. září 2018 v 9:25 Září 2018

Už jsem doma , naši přijeli kolem poledne , i když přiletěli ve 2 ráno , počítala jsem s tím,že přijedou až odpoledne . Kolo jsem zkoušela napumpovat,ale nešlo to , o to víc mě překvapilo , že když pumpoval táta , tak se nafouklo úplně normálně , ale uvidíme, jestli se ještě nakonec neupustí . Radši jsme vozík vzali s sebou .Od rána jsem měla nějakej zkaženej žaludek . Nevím proč, ale asi si ta týdenní studentská strava vybrala svou daň . Vyloženě zle mi nebylo a tak jsem jela s našima na oběd do Globusu , jezdíme tam celkem často . Je fajn,že si můžeme nabrat sami a hlavně nečekat na jídlo, až se uvaří . I když my si i jídlo vzali nakonec domů .

Přijeli jsme kolem 13 hodiny . U nás ve městě se konala velká akce , bez nadsázky můžu říct,že největší událost roku - auto moto show . Žádný akce se totiž u nás moc nedělají , takže Staňkováci chodí ve velkým . Pořádá to Šmucler a byl už 4 ročník . Protože téměř pokaždý máme na tenhle den jinej program, ale letos ne. I jsme stačili přijet včas domů, tak jsme to využili a vyrazili směr letiště, kde se akce konala , i když jsme všichni byli trochu přepadlý . Já žaludek a ten zbytek nevyspalej . Už snad kilometr od letiště auta v zácpě ! tohle jsme fakt nečekali . Některý lidi i parkovali na polích a šli pěšky , všude , kde se dalo stály auta . My ještě našli místo na letišti , i když nikde žádnej pořadatel . Ale ono je asi lepší to nechat v určitých případech plynout a možná ani oni sami nepočítali s takovou návštěvností. To byly fakt tisíce a tisíce lidí . A to v tý době začala celá akce ani ne před hodinou. Což mi přijde celkem zvláštní , že to nikdy není třeba už od dopoledne,ale jen na pár hodin odpoledne . Určitě by to přilákalo víc lidí a hlavně by tam nebyli všichni najednou .

Zrovna když jsme dorazili, tak začali hrát Mandrage , což asi i proto tam bylo tolik lidí , ale i tak to táhne ta akce . Bylo tam tolik lidí,že se ani nedalo nikam dostat . Dalo se koukat na auta, motorky , záchranáře, hasiče i vyhlídkový lety letadlem , prostě taková všehochuť . Mandrage neposlouchám ,ale i tak musím pochválit , že naživo nezpívají vůbec falešně , což se u jiných kapel říct nedá , fakt zpívali hezky . Potkala jsem tam rehabku z ústavu , kam jsem kdysi chodila . Dala jsem se s ní do řeči .Je to zvláštní , co jsem pryč, tak už se nepotkáváme ,ale na různých akcích celkem pravidelně, asi máme stejnej vkus :) .

Byla to fajn akce. Některý sice říkali,že je to tam furt stejný a vadili jim dlouhý řady u stánků ,ale mě se tam líbilo . Musí se předem počítat s tim,že naše město není žádný velkoměsto a tak i ty věci tam nejsou zas tak na úrovni jako třeba jinde . Je to skromnější . Ale na Staňkov i tohle je hodně dobrý .Píchlý kolo

19. září 2018 v 14:30 Září 2018
Znáte to když se něco podělá v tom nejnevhodnějším okamžiku ? Od pondělí mám píchlý kolo na električáku . Vlastně asi už od neděle , protože jsem si sedla v pondělí ráno a pravý přední kolo bylo divný . Den předtím jsem byla ve městě ,ale vůbec nevim kdy a kde se to stalo . To je tak když firma vyrábějící električáky nedělá bezdušový kola :( . Na mechanický vozíky ano , ale na elektrický ne , nikdy jsem nepochopila proč . A vyhejbat se všem potencionálním nástrahám ani není v lidských silách .

Chvíli jsem doufala , že mám jen sjetou gumu , protože ty přední se ještě nikdy nevyměňovaly , takže už by taky měly " nárok ", jenže čím dál víc věcí mě utvrzovalo ,že to tak bohužel nebude . Aby toho nebylo málo , tak gumy mám celý černý a ze vzorkem ,takže je prakticky nemožný zjistit , kde je dírka . Měla jsem možnost zavolat bráchovi , kterej v době nepřítomnosti rodičů slouží jako první pomoc pro mě , ale jak píšu - myslím,že ani on by prostě nevypátral , odkud to uchází a bůhví , jestli to nakonec nebude chtít vyměnit celý kolo , což doufám,že ne . Takže jsem dělala,že to neexistuje , dalo se na tom jet ještě slušně . Vím,že jsem na tom jezdit neměla , ale řekněte to někomu, jemuž vozík nahrazuje nohy a pohyb . Měla jsem za tenhle týden spoustu úkolů , kam jsem nutně musela , takže sedět tady celej týden nepřicházelo v úvahu . První dny jsem si všechno objela, tak jak bylo v plánu a když už jsem znala situaci , tak jsem se mohla i předzásobit jídlem , kdyby už to pak nešlo . Dnes jsem ještě vyjela a vypadá to,že naposledy - už špatně zatáčí a jízda stojí za prd , takže už to nechám až do soboty . Jídlo a pití mám ,takže v pohodě vystačím . Navíc dneska je fotbal, takže si tuplem gratuluju,že jsem na ten balíček od pana divnýho hodila bobek , protože už bych tam stejně nemohla s tim kolem .

Rodičům jsem to říkat nechtěla , protože hlavně máma je z toho pak nervozní a navíc když je až v Řecku , měla jsem v plánu říct,že se to stalo až den před jejich příjezdem , jenže guma už vypadá celkem zrasená a tohle by mi nespolkli . Tak jsem mámě napsala , že jsem dneska píchla když jsem jela z nákupu ,ale,že mám dostatek zásob , že se na tom ještě pořád dá jet - lžu ,ale chtěla jsem, aby byla klidná a že do soboty tu v pohodě vydržím . Načež mi zazvonil telefon a volala máma , že jsem pošle bráchu , tak jsem jí vylíčila ,že to stejně není na těch kolách vidět a znova, že se na nich furt dá jezdit . Na to mi řekla ,že na tom jezdit nemůžu,že to ještě víc rozbíju - kdyby tak věděla,že , ale nelíbí se jí ani to ,že 3 dny nebudu moct nikam . takže co teď .

Jako hodná dcerka jsem jí ještě poslala MMS, aby se uklidnila , s fotkou kola ,že vypadá úplně stejně jako to zdravý , jen je měkký a malinko ujíždí ten prostředek plastovej kolem kola . Sama to nechápu ,ale je to pravda ,že i po několika dnech pouhým okem nepoznáte ,který je to špatný , pouze pohmatem ,že je výrazně měkkčí . Jenže jí ta MMS nepřišla ! takže jsem jí psala, co obsahovala . takže další smsky .Nakonec mi zavolal táta a ptal se jaký to kolo je - vysvětlujte, když to nevidí :( , takže jsme zase k ničemu nedošli . Jen teda sám říkal ,že to budu muset vydržet . No, hurá !! konečně někdo normální a kdo zbytečně nehysterčí . Promiňte mi ten výraz ,ale je to tak , znám mámu , všechno tohle si bere a proto jsem nasadila všechny možnosti , "to zvládnu " , A většinou jí nějakým argumentem nakonec umlčim ,ale tentokrát ne a myslim,že svoje na tom má i to ,že je daleko . Jen jsem nechtěla, aby se pak divili , jak to kolo po " jednom dnu vypadá " , je lepší se přiznat,ale to,že s tim jsem od pondělí už neřeknu . Každopádně kazit dovolenou jsem jí nechtěla , netušila jsem,že tak zareaguje .

Takže ode dneška jsem už doma , ven můžu aspoň na balkon a z dnešní návštěvy knihovny mám nový čtivo, takže se to hodí . Taky můžu ten čas využít třeba k méně populárním věcem , ke kterým bych se jinak asi nedokopala . Například k úklidu . Zvládnu to :) .

10 nejhorších vět pro nás introverty

17. září 2018 v 11:28 Téma týdne
10 nejhorších vět, které můžete říct introvertovi:

1 ) Zavolám ti : tohle je fakt na nejhorší věta . Většina z nás introvertů volání fakt nesnáší . Proto Bůh vynalezl SMS a e-maily , takže se vy ostatní snažte je taky používat .

2) Usměj se , něco se ti stalo ? : věta , která každýho z nás potkala snad už tisíckrát . Proč by jsme se měli smát ? Je nám fuk ,že vypadáme jak Wednesday Addams , prostě se takhle tváříme , i když je nám dobře .

3) Pojď někam mezi lidi : pojď někam mezi lidi, budu tam taky . Je fajn , když máte v někom oporu , jenže ve výsledku se vaše " opora" někam vytratí a jste stejně sami .

4) Jé, vy máte hezkýho pejska : mít zvířátko znamená , že se nevyhnete kontaktu s dalšíma zvířátkama , respektive s jejich páníčkama . Tohle je obzvlášť ošemetná situace , opravdu si ve většině případů chceme jen v klidu vyvenčit zvíře a s nikým se neseznamovat .

5) Introverti jsou divní : děkujeme . Sami se často potýkáme s nízkým sebevědomím , tak proč nám to ještě neříct z očí do očí .

6 ) Nemáš sociální fobii ? : věřte , že ač se vám to může z předešlého textu zdát, sociální fobie a introverze jsou odlišný věci . Potřebujeme jen víc času na dobití baterek .

7 ) Proč si pořád tak sám ? : jak už bylo psáno výše , většina z nás si samotou dobíjí baterky a potřebujeme víc samoty než ostatní , nám to nevadí , ale taky v žádným případě nechceme žít jako poustevníci .

8 ) Neumíš se bavit : navenek se zdáme jako chladný , ale uvnitř to jede. A ostatní by asi koukali kolik mejdanů jsme duševně už prožili .

9) Řekni něco : a co ? když k tomu nemáme co říct , tak mlčíme . Nemáme rádi prázdný tlachání . A small talk je teprve peklo .

10) Nenávidíš lidi ? : nejsme mizantropové , teda ve většině ne . Prostě jen kolem sebe nepotřebujeme tolik lidí , stačí nám ta hrstka, kterou máme .

Nervy z dovolený, málo času , zubař a jiné

14. září 2018 v 15:36 Září 2018
Dnešní den byl fakt nabitej a značně nervozní . Po víc jak týdenním pobytu u rodičů jsem se vracela zpátky k sobě a nejen to - naši dneska letí na dovolenou do Řecka , takže od rána přípravy a chaos . A aby to bylo ještě lepší , tak jsem na dnešek byla objednaná k zubaři . Vzhledem k tomu,že nemám řidičák , tak jsem potřebovala mámino asistenci . Zubaře už jsem věděla půl roku dopředu,že půjdu tenhle den a mamka si tu dovolenou vybrala zrovna na tohle datum s tím,že se to zvládne, tak dobře . Byla jsem objednaná na 10:30 , máma řekla,že pojedeme na 10, protože co kdyby mě vzali dřív .. naivní . Takže už od tý doby už začala být nervozní . Přede mnou byly nějaký 2 lidi v důchodovým věku , takže fajn . Jenže tam samozřejmě přišla akutně paní , která už byla uvnitř a prý tam strávila 45 minut :( . Tohle je jak naschvál a zase to odnesou ti, který se objednají . Mezitim máma skočila do krámu pro rohlíky ,abysme se pak nezdržovali . Paní vylezla , pak šli oba důchodci, nebyli tam dlouho ,ale mezitim přišlo dítě na kontrolu , tak jsme obě trnuli hrůzou , aby nešlo přednostně , máma dokonce řekla, že by ho nepustila :D , jindy jo, ale když dneska jedou na letiště ,tak ne .

Přišla jsem na řadu za 10 minut 11 . Jak kdyby nás doktor slyšel, tak se s tim vůbec nezdržoval .. šup na křeslo , prohlídnul zub po zubu , ptal se mi na moudrák jestli nebolí , já že zatim ne, všechno ok jako vždy a tak mi alespoň jako vždycky vyčistil zubní kámen ultrazvukem , což není nic moc pocit, malinko bolí a krvácí to , ale je asi dobře, že mi to dělá , taky to chrání nějak před vznikem kazu určitě .A možná to dělá i proto, aby mě vůbec něco dělal , takový pacienti jako já , že nemají nikdy problémy ho musí nudit :D . Dokonce si ani dneska nezpíval , což je jeho specialita při prohlídce :D . Ani moc nemluvil , což je dobře , jindy toho namele a zrovna dneska nesmělo bejt žádný zdržování . Takovej unavenej mi přišel . Možná už se taky někde viděl jinde, ale pořád je moc příjemnej a fajn chlap. Za 10 minut jsem seděla zpátky v autě včetně toho , že jsem se rovnou objednala už na příště - tentokrát v březnu . Máma si mohla oddechnout ,že jsme to zvládli .

Domů na oběd a pak mě odvézt a naši rovnou směr Praha . Doma jen pobíhání ,aby něco nezapomněli , dusno , máma dokonce křičela a to je většinou před cestou úplně vynervovanej táta . Cestou několikrát zácpa , tak je pátek odpoledne.. a až tady jsme zjistili,že jsem nechala bundu doma . Naštěstí tu mám ještě jednu , sice taková už celkem nevzhledná ,ale účel splní . To je tak , když je víc věcí najednou a chvátá se . Příště už to snad nebude tak, že někdo jde k doktoru a za pár hodin musí být někde na čas . Tohle mamka nevychytala,ale aspoň,že jsme to zvládli .

Jsem ráda,že jsem po 10 dnech zase u sebe , zůstanu tady celou jejich dovolenou , to jest do příští soboty , taky co u našich, když tam celou dobu nebudou . Zítra je sice fotbal, ale nejdu , nikomu jsem to neřekla . Pan divnej se mě ještě jednou v pondělí ptal , jestli definitivně ty lístky na ligu mistrů nechci , zas by mě chtěl lámat . Tak jsem mu napsala,že si stojím za svým a za vším, co jsem mu napsala a že je fakt nechci , napsal,že to respektuje . Jenže od tý doby píše emaily skoro denně , ne mě, ale všem .. píše tam hrozný kraviny, až mi přijde ,že se snaží ,abych mu něco napsala . Věci , co píše se mě netýkají, takže fakt nemam potřebu se k tomu vyjadřovat . Napíšu mu jedině, kdyby mě napsal soukromě . Je vidět ,že ho ta situace štve daleko víc než mě a že mou ignorací asi bude trpět , ale to mě netrápí .

Klidně jděte ,ale nepište o tom

12. září 2018 v 19:02 Září 2018
Asi bych se taky měla alespoň krátce vyjádřit k situaci na Blogu. Přiznám se , že moc nechápu až takovou tu hysterii, co to způsobilo . Vždycky , když tady něco nefunguje , tak pár jedinců zahlásí, že už nemají trpělivost a odejdou . Zajímalo by mě kolik lidí to nakonec fakt udělá a jen tu nevykřikuje . No nic . Nerada dělám ukvapený závěry a pokud nám tvrdí , že se to spraví , tak já jim věřim a fakt nemam problém čekat třeba měsíce , zatímco pár jedinců tady se hroutí už teď a hromadně odchází , protože "to tak dlouho nevydrží ". Všechno mi to přijde hrozně teatrální . Když chcete odejít, tak jděte ! nikdo vám snad nebrání a myslim,že o tom nemusíte psát a upozorňovat na to, že zrovna vy odcházíte .

Já zůstávám a klidně si na lepší fungování počkám .

Užívat Šumavu zodpovědně

10. září 2018 v 7:31 Téma týdne

V pátek jsem jela s rodinou na Kvildu ,i když nechybělo moc a nejeli jsme vůbec, jako na potvoru nám nešlo x hodin nastartovat auto, naštěstí se povedlo. Při příjezdu na ubytování mě skrze sklo upoutal nádhernej výhled na celou Kvildu . Dokonce jsem na část viděla i ze svého pokoje . Mělo nás jet 6 lidí nakonec místo 6 člověka jel ségry pes a už začátek bylo rodeo - hned se počůral na podlahu našeho apartmánu a rozjely se mu nohy a vymáchal se v tom. Nutno říct , že pejsek nám nadělal spoustu problémů, ale ségra trvala na tom,že si ho tam vezme .. Spánek taky nic moc když v noci nade mnou ječela parta mladých lidí do 1 do rána a to po všechny noci - chtělo by to mít v oknech nějaký protihlukový skla .Fakt jsem se pořádně nevyspala ani jednou . Být tam třeba týden, tak se asi zblázním .


Fakt nádherná Šumavská krajina , šli jsme 7 kilometrů od Antýglu po Čeňkovu Pilu - včetně 6 letýho dítěte , který mělo hrůzu z výše zmíněnýho psa , takže se furt drželo kilometr před náma a neustále zpívalo We are the champion od Queen . Za náma ségra se psem , kterej se cestou pozvracel a taky to druhý , takže ségra musela nést plnej pytlík . No, řekněte - ke komu jsem se měla přidat ? vepředu k dítěti , který si neustále zpívalo to samý až to bylo otravný a psa se až hystricky bál, takže šel fakt rychle a nebo ke zvracejícímu psu a jeho bobkům vzadu ? :D Taky jsme se stavěli na Turnerově chatě - větší zklamání jsem fakt neviděla . Zanedbaný, neupravený , jídlo nehorázně předražený , ani pití jsem si radši nedala, abych nemusela platit přirážku ještě za skleničku . Hold spoléhají na to, že se tam lidi zastaví , když je to v půlce cesty, ale děs . Jakási samoobsluha s minimálním výběrem všeho. Ještě jsme stačili na Kvildě vyhlášenou pekárnu a zcela zodpovědně jsem si snědla makovej koláček, snědla, spíš jsem ho do sebe natlačila , protože už zavírali , i když dle otvírací doby zavírali za 15 minut , tak lidi si tam chodili vesele dál . I poté tak nevím .


Druhý den, během odjezdu jsme šli poněkud neplánovaně do Jeleního výběru na Kvildě , což je něco na způsob Vlčího výběhu na Srní. Měli jsme štěstí , protože den poté výběh uzavírají kvůli říji . Hned po pár metrech jsme všechny viděli u krmelce , protože je zrovna krmili , což je asi i fajn , protože možná bysme je v lese neviděli vůbec . Pak tam byl ještě Rys , nemohla jsem na vyhlídku ,ale dole byly skleněný okýnka na pozorování , nic jsem neviděla , ale je fakt,že na tyhle věci nemám trpělivost . Ale vycházka fakt nádherná - líbila se mi snad ještě víc než ta procházka o den dříve . Čistej vzduch a nádherně šťavnatej les . Je fajn, že se tyhle výběhy dělají a zvířata nejsou jen někde za sklem . Víkend byl fajn , švagrová se ségrou k nám chodili na snídani , nesli si svoje skleničky a hrnečky a prý se už rozkřiklo, že za náma chodí na snídani , takže už se lidi ze srandy ptali , jestli se můžou přidat . Ale je fakt , že u nás by se najedli fakt všichni :D . A bylo taky fajn,že jsme měli každej svoje obydlí a nejen vzhledem ke psu :D . Jsem ráda, že jsem, jela, potřebovala jsem přijít na jiný myšlenky ,což se beze zbytku podařilo a zodpovědně jsem si užívala . Zdraví vás už usměvavější Hrachajdice .