Už ke mě nechoďte !

22. srpna 2018 v 13:42 |  Srpen 2018
Včera jsem byla u doktorky na preventivní prohlídce . Kde přesně to bylo nebudu specifikovat , ale i tak se asi dovtípíte . Jsem hroznej nervák před každým vyšetřením a obzvlášť u tohodle - špatně se mi spí a mám strach co se bude dít . Jsem specifická tím ,že ,no prostě chlapi na mě nikdy frontu nestáli a taky hlavně tím , že jsem díky dětský mozkový obrně spastická na celý tělo, což jsou křeče a zvýšený napětí ve svalech , čili něco co ovlivnit nedokážu. A neuroložka mi antispastika napsat nechce , asi ty křeče nemám asi tolik , nevím .

Tak jsem včera vyrazila . Paní doktorce jezdím už asi 10 let možná víc . Každej rok používala stejnou metodu vyšetření , až loni přesedlala na jinou, což nevim proč když jsem na tom pořád stejně . Už tenkrát byl problém, ale ještě se to dalo a nijak jsem to neřešila . Letos stejnej postup - zkrátím to, neskutečně to bolelo, křeče začaly ,ale doktorka sadisticky pokračovala dál . Na monitoru nic neviděla , takže to opakovala několikrát . Šla jsem tedy jinam a ani tam ty její nový experimenty nešly navrhla tedy vyšetřit mě jinak ,ale to zahrnovalo i jinej úkon, což jsem velmi rázně odmítla ,ani náhodou ! . Doktorka se vyloženě nasrala a i tak něco málo provedla . Nic , takže mě totálně rozbolavělou milostivě nechala . Na férovku mi řekla, že vyšetřovat nebude,že to nejde a že mám přijít jen tehdy když bych si našla přítele nebo bych měla problémy , protože mě vyšetřil nelze . A řekla mi , že to napíše do papírů . Ať si tam blbka napíše co chce a klidně i to, že nespolupracuju . Doma jsem po zákroku ještě několik hodin krvácela .

V tý první chvíli jsem ani necítila nějakou zlost , jen úlevu,že mě defakto vyhazuje . Doma jsem to řekla mámě a byla naštvaná , taky ví, že moje postižení mě v určitých věcech limituje a nedá se s tím nic dělat . Pak se mi to rozleželo v hlavě a pomýšlela jsem i na stížnost na chování, ale kašlu na ní . Doktorce se zřejmě nelíbí , že má se mnou víc práce než s jinýma a určitě to není jen o tom, že mě nemůže vyšetřit tak, jak by chtěla , když celý roky to šlo. Dokonce i tu větu , že mám přijít "když by něco" pronesla stylem jakože doufá, že se tak nestane .. Co dodat ? vždycky byla celkem fajn a milá , i když je fakt, že jsem už i loni postřehla , že jí asi vadím , už se vůči mě chová jinak než dřív . A proč to x let vždycky nějak šlo a najednou teď ne je mi taky záhadou . Je líná použít ke mě jinej přístup ? měla by si uvědomit,že moje tělo je jiný než u ostatních a že ty křeče nedělám naschvál . A to za ní ještě jezdím, teda spíš jezdila , 30 kilometrů ,protože jsem jí měla za dobrou a stálo mě o za to.

Takže já si z už tak pro mě těžkýho vyšetření , kde jsem na nervy odnesla další hodně negativní zkušenost a nezbývá než se modlit, aby se mi problémy vyhnuly a nebo hledat jinde , i když dneska přejít k novýmu doktorovi je téměř nereálný , mají plno. Jednou mě vyšetroval i doktor a to bylo úplně o něčem jiným, lepší . Tak to by bylo - paní doktorka má ode mě klid . I když podle mě už si to plánovala dopředu ,že mě vykopne ,jen na to neměla odvahu a potřebovala nějakou zámiňku , jestli ano , tak mě aspoň nemusela tak mořit a říct to rovnou . To máte za to, že se staráte o svoje zdraví a pravidelně chodíte k lékaři :( . A kdo mě odmítne dál ? zubař ? ačkoliv ten je hodně špatnej příměr , protože je nejlepší ze všech doktorů , který mám a nemůžu na něj říct jedinou negativní věc . Nebude mě chtít už ošetřovat , protože mám za celej život jen 3 kazy z toho poslední už ve 13 a on si nebude moct pořádně zavrtat ?
Něco je tu hodně špatně .
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 DadaRac | 22. srpna 2018 v 16:43 | Reagovat

Doktoři jsou od toho aby nám pomáhali a místo tohoo tohle... taky máš špatnou vzpomínku na svoji dětskou doktorku, nikdy mi neříkala co mi je a když jsem před rokem přešla k jinému tak mi řekl, že mám od mala problémy s dechem a že to mám už dlouho v kartě a co prý s tím dělám... Vůbec jsem netušila o co jde.... Někteři doktoři by se měli nad sebou zamyslet :-|

2 hotmail sign in | E-mail | Web | 23. srpna 2018 v 10:43 | Reagovat

Nice to see this kind of post

3 MirekČ | Web | 24. srpna 2018 v 11:26 | Reagovat

Změn lékaře, určitě na výšší odborné pracoviště - myslím krajské město a fakultní nemocnici!!!

4 jmenuju-se-sacharin | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 19:35 | Reagovat

Znám to, má milá. Neboj se a hledej. Najdeš lepšího doktora. I já našla. Můžu ti dát kontakt, chceš-li... Třeba tě vezmou. Ale zase dojíždění... (já též).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama