Cesty i necesty

8. srpna 2018 v 9:30
Je zvláštní ,že já svoje "prázdninový " cesty mívám mimo prázdniny - Slovensko začátkem června , o prázdninách nic velkýho a nově začátkem září jedu na Šumavu na 3 dny . Tam se hodně těším - jede totiž naše rodinný dámský osazenstvo včetně švagrový a synovce , ten sice holka není a bude nám to v uvozovkách kazit ,ale my z něj tu holku tam uděláme :D . Budeme mít i super ubytování - každá "rodina " bude mít svůj apartmán , takže je fajn, že si po celodenním výletování, kdy jsme pořád spolu odpočineme :D a budeme mít každej soukromí . Pojede nás 6 , takže nás bude celkem dost . Bude to i ve znamení oslavy , narozenin a svátků hned 3x ,včetně mýho . Vyšlo to tak, a tak bude velká párty , Šumavo, třes se ! :D . Taky je vtipný, že všechny ty apartmány se jmenujou podle pohádkových postav , takže švagrová s malým budou v Tom a Jerrym , ségra s neteří v Kašpárkovi a já s mámou v Karkulce :D . která je zároveň i bezbariérová a dle fotek koupelna úplně úžasná a prostorná , takže se zase můžu postarat o sebe úplně sama a vím do čeho jdu . Klidně bych tam takhle zůstala i celej týden a ne jen na víkend. Jo a jedeme na Kvildu .

Ještě dřív a to za 14 dní mě čeká jiná cesta a to k doktoru . Je možný,že se to bude muset přeobjednat a zatím to tak vypadá ,ale doufam , že mě přírodní božstvo pomůže , protože i tak pro mě byl nadlidskej úkol vůbec zvednout telefon a objednat se, znova tam volat a přeobjednat se už bych dělala vážně nerada . A taky už to chci mít všechno za sebou .

A poslední cesta, teda spíš ta necesta je ta na fotbal . Hraje se teď v sobotu večer , nejdu vůbec, protože už mám jinej program , jedu na Chodský Slavnosti do mých rodných Domažlic , kde jsme každoročně . Čekala jsem ,až se pan divnej ozve sám e-mailem ,že se můžeme hlásit , ozval se,ale ještě připsal jednu novinku a sice, že už se můžeme my vozíčkáři hlásit na zájezd autobusem - vůbec poprvé na venkovní zápas . Napsal,že si to bere na starost, což je divný, když ještě na tý schůzce upozornil,že to dělat nechce, nebude a dokonce už se o to pořádání přihlásili jiný lidi . Co se tak asi stalo,že na to nakonec přistoupil je mi záhadou . Sice to bude až v půlce září ,ale už to chce vědět teď . Jede se do Jablonce, což je ze západních čech daleko a taky je to o tom si sehnat nějakej doprovod , moc lidí kolem sebe nemám obecně a říct, "hele jedeme toho a toho do Jablonce", fakt nevim . To jsem už tušila,že ho nepotěším hned dvakrát . Nejenže nepřijdu v sobotu , což mou nepřítomnost vždycky špatně nese ,ale nepojedu ani na ten výjezd . Napsala jsem mu upřímně ten důvod místo výmluv . Že nikam nechci jezdit s ostatníma vozíčkářema , že mi stačí je vidět na domácích zápasech a ještě někde na zápase venku fakt ne . A že se už roky vzájemně nemusíme . Prostě nejsou to typy lidí, se kterýma bych chtěla trávit víc času než nutně musim .

Odepsal ,poněkud stroze, že mi děkuje za zprávu a že mi přeje hezkej týden - víc nic . Bylo z toho poznat naštvání , jak z toho,že tentokrát nepřijdu , tak asi hlavně z toho, že s nima nechci jezdit na výjezdy . Možná se ho to dotklo ,když to sám celý zařizuje , nevím . Pan divnej ví,že ostatní vozíčkáře nemusim ,ale neví, co se mezi náma stalo - ta dlouholetá psychická šikana vůči mě od nich, až jsem musela na čas úplně odejít , chytaly mě návaly paniky jen jsem je viděla a čekala jsem , co na mě zase vymyslí . Dodnes nevim, proč to dělali , nikdy jsem jim nic neudělala , asi jim vadilo,že jsem tichá a moc se neprojevuju . Nikdy jsem mu to neřekla a nevim, jestli někdy řeknu . Přece jen k němu nemám takovou důvěru a tak blízko jako k jeho předchůdci - ten věděl o tom všechno . Možná by pak můj postoj k nim pochopil a nebo taky ne . Každopádně těch výjezdů ven bude ještě několik , tak, ať se připraví,že já jezdit takhle nechci . Uznávam,že pan divnej to má v tomhle těžký - má rád ostatní vozíčkáře a já mu to vůbec nezazlívam, a plně to respektuju , ale má rád i mě a rád by mě taky nabídnul to, co jim . A asi ho mrzí , že kvůli nim jeho akce takhle zazdívám ,ale není to nic proti němu . Počítam taky s tim ,že je ostatní fanoušci budou za to oslavovat, ne-li klub sám, jakože navzdory handicapu vyjeli podpořit svůj tým, že jsou to ti nejvěrnější fanoušci a takový ty kecy, co mají zdraví lidi rádi a na co slyší . Budou to hvězdy . Ale ani to mě nepřesvědčí , bohatě mi stačí ty domácí zápasy .

Nevim, ale k týhle službě jsem od začátku skeptická . Měla být už dávno, jenže jeden vozíčkář , jenž měl hlavní nápad na to nečekaně zemřel ještě před prvním zápasem , na kterej se mělo vyjet a zase to utichlo . Navíc to zajišťuje nějaká cestovka, která vozí vozíčkáře a s klubem to nakonec asi vůbec nic mít společnýho nebude . Neočekávám, že by pan divnej s nima jezdil tim autobusem a dělal jim delegáta nebo tak něco . Prý je tenhle zápas zadarmo i ta cesta , což je taky zvláštní ,ale asi chtějí nalákat co nejvíc lidí . Na první zápas určitě zájem bude - přece jen se na to čekalo dlouho a nová věc vždycky táhne ,ale myslim,že to stejně brzo opadne . Nakonec to nebude tak, jak si každej vysnil, budou problémy a časem bude těch lidí ubývat . Možná těch pár lidí z tvrdýho jádra to bude nějakej čas udržovat , ale mám za to, že to stejně brzy zase skončí . Ale když chtějí podpořit svůj tým i venku , tak proč ne .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ježurka | Web | 8. srpna 2018 v 13:39 | Reagovat

Taky ať se ti všechny cesty povedou tak, jak si jen přeješ.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama