Vozíčkářka v pasti

11. července 2018 v 13:22 |  Červenec 2018
Uf, teda jako málokdy přijdu z města tak vyflusaná jako tenhle týden - to je na frťana . Vypravila jsem se koupit dárek k narozeninám , dost už to spěchalo . Jezdim MHD , nemam řidičák a odvoz taky ne, takže jinak to nešlo .
Cesta absolutní peklo - jak jsou prázdniny , tak bus nejezdí tak často , takže našlápáno až po strop . Naštvanej řidič , že musel zvednout zadek a sundat mi plošinu , za vozejčkářským místem je místo pro kočár , samozřejmě přistoupila máma s dvouma rozeřvanýma dětma . Děti nemusim obecně, natož když řvou a do toho si samozřejmě všichni usmysleli , že začnou někomu volat, takže ze všech stran něco . Ty kráso , já šílela .

Konečně mě bus vyplivnul, ale čekalo mě ještě snad něco horšího - místě kam jsem chtěla bylo rozkopáno a já to nevěděla . Takže jsem přejela na druhou stranu , jenže oni byly zavřený i chodníky i tady , vždycky pár metrů a obrubníky mají asi 30 centimetrů , takže to vozík fakt nedá jen tak sjet a hlavně vyjet :-( . A co teď , samozřejmě,že bylo uzavřeno i u toho " mýho " krámu . Potkala jsem cestou nějakou rodinu a ptali se , jestli něco nepotřebuju v hlavě mi to šrotovalo a vůbec jsem nemohla přijít na to , jestli tu pomoc vůbec chci . Jezdili tam auta , tramvaje .. Odmítla jsem je , protože i oni sami byli bezdradný ,ale je hezký,že chtěli pomoc a aspoň jsme si nad situací hezky ponadávali :D . Takže jsem nakonec najela na jedinej nájezd půl kilometru daleko a prostě jsem jela . U toho posledního " zákazu vjezdu " kde byla páska jsem řekla , že potřebuju projet , že jinudy nemůžu . Už jsem byla fakt vytočená , takže mě tam milostivě nechali projet .

V krámu jsem nakonec koupila něco, co se asi oslavenci moc líbit nebude, ale to je fuk :D. Když už jsem se tam tak složitě probojovala , tak jsem s něčím odcházet musela . Cesta zpátky , že pojedu stejně , jenže u pásky nikdo nebyl , tak čekám - 5 minut nic, zkouším jí podjet , nejde to ,všude obrubníky jak blázen . Sjela bych to ,ale fakt se bojim , on ten vozík se může klidně zapíchnout a konec , není do terénu . Potřebuju jen jistotu , aby tam někdo byl a ten vozík přidržoval , kdyby něco . Takže jsem dle " ksichtu " si vytipovala , kdo by byl ochotnej . Nutno říct, že spousta lidí viděla ,že jsem v pasti a ignorovala to . Nakonec jsem oslovila nějakýho pána , tak mě přidržel a já sjela .
Šílenost , několik ulic rozkopáno a hlavně jsem jaksi zjistila , že zřejmě nebudu moct koncem měsíce na brigádu na fotbal , protože se tam prostě nedostanu . Dokonce i kdybych jela jiným druhem MHD , tak mě to vždycky vysadí na stejným místě jako autobus . Jedině,že bych vystoupila o zastávku blíž a těch pár kilometrů dojela pěšky ,ale to je zase tak , komu by se chtělo najíždět . Ukrajuje to dost času a baterii ve vozíku . Baterie, který už vůbec nejsou za 2 roky ježdění v tom nejlepším stavu,takže, abych vůbec dojela zpátky domů .

A bůhví , jestli to za pár týdnů nebude ještě horší nežli teď. Snad jen doufam,že aspoň ta jedna ulice bude aspoň trochu v průchozím stavu . Asi budu jezdit prostředkem silnice , kde jezdí auta a tramvaje . Není to moc široký a už jednou na mě houkala tramvaj, ať uhnu , když jsem hledala nájezd , takže ani tramvajáci tomu nejsou nakloněni .Ale co dělat ? nemůžu jako ostatní jít na chodník a za pár metrů zase v pohodě z něj sejít jako oni a pokračovat v cestě , když není nájezd .

Nějakou stížnost psát nebudu , stejně, co by mi asi tak řekli ? musí to udělat a viděla jsem spoustu majitelů obchodů tam , který byli na nervy ,že se jim tam nedostanou zákazníci a ti už taky určitě dali najevo radnici jsou nevoli, že tím přichází o peníze . A v neposlední řadě už se psychicky připravuju na jednání s panem divným , kdyby to fakt nešlo se tam dostat . S člověkem , kterej tohle bere jako nejdůležitejší věc na světě , abych prodávala , A už slysim to jeho,že prostě tam musim dorazit . A bude si myslet,že se jen opět vymlouvám . Jó , to zase bude výživný .Je škoda,že nebydlím poblíž, abych věděla , jaký to tam je aktuálně. Pan divnej totiž rozdává vstupenky atd . dost brzo a tak chce stejně tak brzo vědět naší přítomnost nebo nepřítomnost . Bude to ještě zajímavý všechno .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ježurka | Web | 12. července 2018 v 14:01 | Reagovat

No, vidím, že to je pro tebe hodně složitý, ale určitě nejsi sama. Posledně mi popisovala snach,a jaká byla cesta utem po dálnici D 1 a minulý týden sestra, která jela rychlíkem z Brna do Prahy a měli 2 hodiny zpoždění. Taky dobrý, ne? Jo a sestra měla pokračovat z Prahy dál a pochopitelně jí to ujelo a byla další čekačka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama