Víkend ve městě

16. června 2018 v 15:46 |  Červen 2018
Tak jsem po delší době u sebe přes víkend . Většinou totiž jezdím za rodičema . Tentokrát ,ale odjeli pryč oni . A vystává otázka : co s víkendem ? Co takhle dělají městský lidi o víkendu pokud jsou ve městě ? Nakupujou v obchoďacích , nevylezou celej den z paneláku ? . Fakt nevim .. jistý je,že já jsem tady o víkendech ztracená , doma u našich - to je jasný - máme dům, zahradu a terasu , často na ní sedíme . Tady je samozřejmě taky spoustu možností , ale ve skutečnosti tady asi není nic . Nemám tu příbuzný, ke kterým bych mohla na návštěvu , někde si sednout sama v kavárně se mi nechce , fotbal už není , někam se jet vykoupat to taky nemůžu , protože moc neumím plavat . Do zoo se mi nechce , protože jí mám pod okny , Techmánii znám nazpamět a kino moc nemusím .

Dneska jsem si ráno vyjela do centra , největší a jedinej frmol byl v koutku náměstí , protože tam probíhaly farmářský trhy . Nechci nikomu nic zakazovat ,ale tyhle trhy neuznávám , pro mě je to zbytečně předražený a když jsem viděla ty uspokojený obličeje lidí , jakože " jé , mám čerstvou pažitku za 200,- " přišlo mi to fakt k smíchu . Jsem původem vesničanka a nechápu , proč jsou ty lidi schopný si připlatit za něco, co nám doma roste zadarmo a ještě se tvářit, jakoby vyhráli milion a jaká je to výhodná koupě . Tuhletu městskou mentalitu fakt nechápu .

Ale to jsme odpočili - přes víkend je tu mrtvo , určitě ne všichni jsou na chalupě , tak kde všichni jsou ? Fakt se válí jen doma a nebo nakupujou do zblbnutí ? Ani děti o víkendu nikde nepotkáte a to ani na těch jejich zahrádách u domů . To u nás doma od rána vrčí sekačky , každej pracuje .. někdy je to až otravný ten zvuk, ale lepší než tohle . U nás sice jediná vycházka je snad jen na hřbitov , kam chodím ráda , ale pořád je to lepší než vymýšlet , kam jít tady .

A co vy , kteří jste z města ? jak trávíte víkendy ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 beznadějná romantička | E-mail | Web | 16. června 2018 v 21:27 | Reagovat

Tak já prožila celý život ve městě, ale musím říct, že jsem si vždycky maximálně užila dobu, kdy jsme o prázdninách vypadly se sestrou na 14 dní na tábor, a pak na měsíc na "samotu" k babi na chalupu, na vesnici. To si pak člověk jinak vážil toho, že přijel do města, kde měl spoustu kamarádů, mohl kdykoli cokoli podniknout... ale ten vesnický vzduch mi chybí, čím dál víc... chalupa prodaná, tak jsem aspoň začala jezdit na ty tábory jako oddílačka, člověk potřebuje trochu té přírody, když je celou dobu obklopen betonem... ale taková Olomouc, můj druhý domov, to je pro mne hotový ráj na zemi... moc pěkný článek a k tvé otázce, doteĎ jsem trávívala víkendy užíváním si rodiny, když jsem přijela ze školy, učením.. v nastálém volnu chodíme na zahrádku za městem a nebo jen tak na couračku po obchodech :-)

2 A. | 17. června 2018 v 19:15 | Reagovat

Hádám, že v tomhle vedru jsou všichni na koupáku... :)

3 Eliss | Web | 17. června 2018 v 20:04 | Reagovat

Bydlím na vesnici, takže o víkendu většinou jdu někdy na procházku, na hřiby nebo tak, ale stejně jsem většinou doma nejraději s knížkou :-) U nás byly také nějaké trhy, ale stejně jako tebe mě to moc nebere...

4 Jana | E-mail | 17. června 2018 v 21:18 | Reagovat

Dnes jsem po ránu absolvovala skoro pětikilometrový pochod přes Plzeň kvůli zablokovanému autobusu u plaveckého bazénu, kde jsme nocovali.Konala se tam kousek nějaká burza a osobáky projeli jen tak tak natož autobus.A opravdu jsme potkali za celou cestu asi pět lidí.Krom těch co se hnali na burzu a zpátky.Hodně dlouho nechci díky tomu Plzeň vidět.Lidi jsou tak omezení, že nastavěj auta kolem autobusu a vůbec je nenapadne, že asi bude chtít odjet.

5 rimi | 13. září 2018 v 13:28 | Reagovat

prožijte víkend, který bude nejen zábavný, ale také vás něco naučí-

https://www.atelier45.cz/vikendove-kurzy-2/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama