Můj zpívající zubař aneb Řežníčka všem

6. dubna 2018 v 13:06 |  Duben 2018
Zubař, pro někoho symbol strachu už od dětství. Ne tak pro mě - nikdy jsem neměla se zubama problémy a svůj dosavadní 31 letej život mám pouze 3 kazy . Asi mi leckdo může závidět , vidim to všude kolem i u svojí rodiny , všichni od mala problémy , ale já ne . Pamatuju doby , kdy se chodilo k zubaři se základkou a vždycky celá třída , ty vycukaný obličeje , ale já v pohodě . Jediný, co mě tenkrát vadilo bylo , když si tam ty děti s kazama nechávali a my bez jsme museli jít do školy a učit se - to bych tam taky někdy ráda i zůstala :D . Ale abych nelhala , tak vždycky jsem se trochu bála i když jsem tušila , že nic nebude . Vlastně to mám trochu dodnes , i když už to není strach , ale spíš nervozita .

Vždycky jsem měla štěstí za zubaře , příjemný hodný lidi , což taky dělá určitě svoje . Od základky až po nějakých 28 let jsem měla tu samou zubařku , pravda časem už toho asi moc neviděla , protože se jí blížil důchdovej věk a jak to tak bývá v menších městech nikdo za ní , ale i tak žádnej další kaz nepřišel . Po čase se náhrada přece jen našla a pro mě asi to nejlepší .

Zubař , mladej tak 35 a docela i koukatelnej , i když můj vkus to přímo není . Nejenže mě sám pomůže z vozíku do křesla , což je u doktorů napříč specializacema úplný unikum ( jinde nenabídne pomoc sestra, natož doktor a máma se se mnou musí dřít sama ) , ale dokonce to dělá pečlivě , což jsme neznali :D . Dříve se provádělo hrc prc a hotovo . Taky má lepší vybavení , který je asi jinde standart , ale u nás ne . Různý rentgeny a mou specialitku - utrazvuk , se kterým mi čistí zubní kámen . Věc vcelku blestivá a nepříjemná s poměrně hodně krví , ale taky to má nějakej účel . Neustále si teď musím přejíždět zuby jazykem , jak jsou hladký , takovej hezkej pocit :D .

Samozřejmě dneska ráno opět bez kazu a kdyby tam byl , tak by mě to snad urazilo . Akorát mi řekl, že mi rostou moudráky , ale zatim ok a taky , že mam mezi předníma zubama " nějakej bordel " :D jak pravil, zřejmě drobky od snídaně a vyčistil to. Tak i mistr tesař se někdy utne .. Ale čím je fakt jedinečnej , tak tím,že si pokaždý při vyšetření zpívá s rádiem , pochází z vesničky tady na Chodsku , kde se dodržuje folklór , takže ho pdezřívám, že v děstství chodil v kroji a má to v krvi. Co ale v krvi nemá je zpěv , zpívá hrozně falešně a chudák sestřička se jen útrpně dívá . Nedivím se, když jí tam takhle vyzpěvuje každej den :D . Nejhorší ale je, že si zpívá při výkonu , takže když máte v puse všechny ty nástroje , chce se vám smát , ale nejde to . Pak zapne ultrazvuk a čistí vás a pořád si zpívá, i když i na něj dopadají kapky krve :D . Je to takový hrozný až je to vlastně úžasný ta situace . Aby toho nebylo málo , tak přijmením je Řežníček, takže aspoň , že je coby zubař jen malej řezník :D .

I když je takovej trochu zvláštní , tak je hrozně super, pohodovej pozitivní a originální , takovej svěží vítr a všem bych přála ho zakusit , protože to se jen tak nevidí . Troufám si tvrdit , že vy , kteří se zubaře bojíte byste s tímhle změnili názor a oblíbili byste si ho , protože to snad ani jinak nejde :D . Tak zase v září a už se těším pane doktore :) .
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kitty | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 15:39 | Reagovat

Je ti co závidět, ale přispíváš k tomu sama. I tato pochvala - trošku dramaticky vylíčené zásahy proti zubnímu kameni, ale i tak je to spíš smířlivé, protože být to musí, aby bylo co chválit. Ať to tak pokračuje i s moudráky ;-)

2 Marcela | E-mail | 6. dubna 2018 v 20:38 | Reagovat

Tiše závidím,že máš tak dobré zuby, ale v dobrém ;-)
Dřív jsem ze zubaře měla strach, hodně jsem si vytrpěla s moudrákem, který šel nakonec ven :-?  :D
Teď jsem spokojená se zubařkou.
Taky je taková pozitivní, jen místo zpěvu je dobře ukecaná  i když  mladý mužský to není :D

3 dendy | 14. června 2018 v 8:19 | Reagovat

velmi příjemné a především profesionální zubaře najdete také v dentálním centru Urbánek..mám s nimi opravdu skvělé zkušenosti-

http://zubni-praha.cz/Poskytovana-pece/Stomatolog-Praha/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama