Blik Blik Festival a Čokofest

17. března 2018 v 13:26 |  Březen 2018
Nakonec se to povedlo a já byla na obou avizovaných akcích . Sice jsem byla trochu skeptická ,že se dvě věci nedají za jeden podvečer / večer stihnout ,ale nakonec to do sebe všechno zapadlo . Vzali jsme s sebou mýho malýho synovce a jelo se .

Nejdřív na festival čokolády , jezdíme tam už několik let ,loni to bylo v kulturáku se schodama bez výtahu , kde se muselo jít dolů asi tak do 150 schodech , ale i tak jsem se tam dostala , protože čokoládu miluju . Lidi ten výběr místa dost kritizovali pro nedostupnost a tak to letos udělali v obchodním domě , takže jsme tam mohli bez problémů všichni . Opět jsem tam potkala Michala Jančaříka :D . Tak jsme se vzájemě pozdravili jako staří známí , jak by taky ne, když jsem ho málem na fotbale ohodila :D . Je zvláštní, že nikdy předtím jsem ho nepotkávala ,ale od tý věci na fotbale je všude . Lidí bylo fakt hodně a nebylo skoro vidět na sortiment , ale když se to obešlo několikrát, tak už ano , já s velkým množstvím lidí počítala , je to tak pokaždý . Počítala jsem i s velkýma cenama , což letos byly opět . Tak jsem si aspoň koupila horkou čokoládu ve tvaru nanuků a ovoce v čokoládě . Nikdy jsem nepochopila , proč ty jídelní festivaly jsou tak drahý - výrobci si přece dělají reklamu , tak proč ty ceny tak natahujou ? Každopádně do loňska tam byl dokonce i vstup , letos už ne . Jinak ale celkově to bylo fajn a nelituju, že jsem dorazila .

Potom jsme rovnou přijeli k další akci , která ale byla celkem v ohrožení kvůli počasí . Festival světel - opět místo, kde jsme každoročně už od dob vzniku . Akce začínala logicky až po setmění a venku vyloženě lilo . Takže jsme to po menším zaváhání riskli a jeli jsme na místo činu . Je to zvláštní, ale tam nepršelo , ačkoliv se jednalo o stejný město, jen o pár kilometrů dál . Dokonce jsme i zaparkovali , což ani se značkou vozíčkáře nebylo vůbec lehký a museli jsme se asi půl kilometru vracet . Na tomhle festivalu jde vlastně o takovou večerní procházku městem kombinovanou s uměním , kde člověk přijde po trase k různým světelným instalacím nebo pouští na fasády domů video projekce atd . Letos tam byla pecka , kterou jsem nikdy neviděla - z proudu vody pouštěli film o Masarykovi , hýbalo se to a všechno . Bohužel to bylo dost špatně vidět a ani fotit se to nedalo , ale to jsem zůstala stát s otevřenu pusou . Dokonce byla expozice i na hřbitově , což mě jako milovníka hřbitovů nadchlo a po tmě to mělo tu správnou atmosféru . Letos to celý bylo na téma 100 let od založení republiky .

Je to už několik let tenhle festival a u lidí hodně oblíbený , lidí hodně ,ale nějak mě přišlo , že oproti minule jich tolik nebylo, nevím ,ono to taky bylo první den a počasí nic moc . Ale co mě udělalo radost jsou ty lidi - chovali se jako lidi . Předchozí ročníky to bylo jako zvířata - mačkali se , nic jsem neviděla a na vlastní oči jsem viděla , že i kradli ty věci z těch instalací . Je mi vždycky hrozně stydno a smutno za takový lidi . Všechno zničí . A docela dost mě tohle zničí zážitek z akce , ale letos na jedničku - nikdo se nikam necpal, viděla jsem všechno a u jedný instalace byl provázek, aby lidi nelezli blíž a spořádaně všichni stáli za ním ! a ani tam nestál žádnej pořadatel , to tam nepamatuju takovou ukázněnost mezi lidma . Fakt letos to bylo nějaký civilizovanější a jsem ráda . My nakonec ani všechno neobešli - začalo pršet , zima a taky malej už toho měl dost , tak jsme jeli domů . Ani mě to nemrzí, že jsme neviděli všechno , protože jsem vůbec ráda, že jsme viděli vůbec něco vzhledem k počasí venku .

Čokoláda i světla byly super a jsem moc ráda , že mi zdraví dovolilo jet . Tak zase za rok :).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 padesatka | E-mail | Web | 17. března 2018 v 22:38 | Reagovat

Jsi podnikavá holka, festival čokolády by se mi taky líbil, ale v poslední době mám z davů úplnou fóbii...

2 Marcela | Web | 18. března 2018 v 18:20 | Reagovat

Já si na hafo lidí nemohla zvyknout, až když jsem začala jezdit na rockový fesťáky. :-D
Tam se to jinak nedá než si zvyknout. :-)
Důležité ale je, že sis festík užila. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama