Tak trochu jiná družina

20. listopadu 2017 v 11:24 |  Téma týdne
Vzpomínky na základku ? no, nic šokujícího či zajímavýho nečekejte . Byla jsem integrovaná mezi zdravýma dětma ( jako jedna z prvních ) . Do školy jsem šla díky odkladu o 2 roky dýl (to jen pro někoho , komu by to číselně nepasovalo) . Protože u nás byl druhej stupeň v jiný budově , tam schody a neochotný lidi . rodiče se rozhodli ,že přejdu do školy pro tělesně postižený . Byla jsem tam jediná , kdo se tam učil podle osnov základní školy a tak mě dali do třídy , kde učitelka učila dřív na základce . Tak jsem se ocitla ve třídě se spolužákama o pár let mladšíma . Nějak mi to ani nevadilo ( koneckonců i na předešlý škole byli všichni mladší ) , ale měla jsem docela obavu , jaký to bude . Přece jenom vůbec jsem nebyla zvyklá bejt s dětma jako jsem já a taky bylo nezvyklý ,že nás ve třídě bylo jen 7, ale časem jsem si zvykla na všechno i na ně . A nevadilo mi,že jsem v tom ročníku vlastně sama . Nebylo nic zvláštního , žádný kalby nebo vylomeniny , všichni jsme měli nějakej handicap , no prostě je to jiný než v normální škole.

Byla to škola při ústavu soc. péče , ale já jezdila domů každej den . Když se stalo,že se máma třeba opozdila nebo mi odpadnul kroužek atd. , chodila jsem na oddělení , ke bych bydlela , kdybych tam spala . I když jsem tam nežila , tak se o mě museli postarat . Takže vlastně něco jako družina pro mě . Přiznám se,že tam jsem byla jen velmi nerada . Bylo to oddělení pro holky od 12ti let až do konce základky . Většinou se jednalo tak o hodinu dvě ,ale já toužila co nejdřív vypadnout . Holky na mě nebyli zlý, to ne a dokonce tam byly všechny holky z naší třídy , takže ony i ostatní mě znaly ( ze školy a v jídelně jsem s nima i jedla u stolu ) , ale nebylo to ono . Vychovatelky taky se tak nějak aspoň na oko tvářili,že tam patřím a nenechávali mě tam jen tak sedět a koukat do zdi . Většinou jsem si skládala puzzle , aby mě neotravovali :D. Ale necítila jsem se tam zrovna nejlíp , tak jako navíc, prostě jen návštěva. Často se bavili o těch svých věcech , co se tam děje a co chystají a já neměla o ničem ani páru a nemohla jsem se přidat . A totálně mě štvalo ,že vždycky když jsem tam byla se dívali na nějakou telenovelu a ty já z duše nesnáším , takže o důvod víc , proč jsem tam byla nerada :D


Jednou jsem tam dokonce i přespala - vracela jsem se ze závodu v kuželkách o noc dřív , vraceli jsme se uprostřed noci, tak, aby pro mě rodiče nemuseli jezdit . Naštěstí tam měli volnou postel a zrovna to bylo u holek , který se mnou na tom závodě taky byly , takže jsem aspoň nikoho po probuzení nešokovala, co tam dělám u něj v pokoji :D . Ráno jsem se brutálně bouchla do hlavy o poličku a skoro jsem z toho spadla zpátky do postele , nevěděla jsem,že tam je a takhle nízko .. museli volat sestru, co tam sloužila ranní , aby mě prohlídla ,ale naštěstí v pohodě . Prostě ántré hodný Hrachajdice :D .

Takže tak , co se týče vzpomínek na základku - vybaví se mi hlavně tahle moje občasná "družina " . Je škoda,že za celou dobu tam se mnou nebyla jiná holka jako denňák , ale bylo to jen pár let a jen občas . Nicméně nezapomenutelný .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ╬ Gothic Soul ╬ | E-mail | Web | 20. listopadu 2017 v 11:42 | Reagovat

Já o jeden rok dýl :-? Byla jsem hodně šikanovaná :-(

2 Eliss | Web | 20. listopadu 2017 v 17:05 | Reagovat

Tak to nemáš zase tak špatné vzpomínky :-)

3 Snapeova | Web | 26. listopadu 2017 v 15:57 | Reagovat

Tvůj článek bude zařazen do výběru na blogu Téma týdne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama