Listopad 2017

Den předčasně narozených

Pátek v 12:53 Listopad 2017
Dneska nejenže je 17. listopadu ,ale je i Mezinárodní den předčasně narozených dětí. Tudíž i mě , tak si přeju sama sobě hlavně hodně zdraví :D . Miluju černej humor :D . Myslím,že při týhle příležitosti by to chtělo nějakou mou fotku ze zatim utajovanýho obrazovýho dětství .
Níže moje fotka asi tak ve věku 6-7 let .

Vánoční samota

Úterý v 15:24 Listopad 2017
Pomalu,ale jistě nám začíná před Vánoční šílenství . I když začíná.. první náznaky obchodníků už jsou pomalu od září . Vánoční Alzák už na nás taky z televize řve nějakou tu dobu .Dokonce i auto nás láká na nějaký "vánočné", co je to vůbec za slovo ? Ale nejvíc mě dostala reklama myslim na nějakou akci v Penny - osamělej senior je na Vánoce sám ,ale holčička od sousedů mu dá medvídka .. jedno oko nezůstane suchý . Tyhle dojímací reklamy mě vadí . Vůbec , proč jsou celý Vánoce postavený na tom ,že se máme k sobě chovat dobře a že máme odpouštět ? A proč celý tyhle svátky jsou postavený na obdarovávání někoho potřebnýho ? Proč je ten nejideálnější čas zrovna na Vánoce ? Nemělo by to bejt v průběhu celýho roku ? Vždycky se mi vybaví takový to Americký klišé kdy sněží , všude světla jak v lunaparku a dva lidi si řeknou ,že se milujou a nebo rodiny se zase dají dohromady .

Ale tolik lidí tohle fakt o Vánocích udělá v reálným životě ? Co se týče osamělých lidí , tak tomu něvěřim . Jasně, někdo si řekne " děda je sám , zajedeme za ním když jsou ty Vánoce" a fakt to udělají, ale co pak ? Nepokračuje to . A ve většině případů stejně většina osamělých zůstane samo i na Vánoce . Nebo třeba děti v ústavech : jo, kupujeme jim dárky , co si přejou a máme z toho dobrej pocit, ale kdo za nima zajde osobně ? nikdo a právě to, aby s nima někdo byl si možná přejou víc než mobily , tablety a já nevim co ..

A vůbec, jak se člověk , kterej nikoho nemá může bránit Vánoční samotě ? vždyť je to všude : obchoďáky , výzdoba ( někdy vkusná a někdy méně ) , televize, rádio , časopisy . Pořád se propaguje ,že by rodina měla bejt spolu, ale co když někdo rodinu nemá a nebo rodina nechce jeho ? A že to upozorňování na tenhle čas začíná už čtvrt roku předem takovým lidem asi taky nepomůže . Prostě - nejde se tomu vyhnout i kdyby člověk chtěl !

Každopádně pokud je mezi váma někdo , kdo bude sám - držte se , budu na nás myslet .

V podstatě o ničem

Pondělí v 10:36 Téma týdne
Tak , jdu s pravdou ven - tohle není můj první blog. Jeden už jsem měla asi tak kolem 16 roku , ještě z dob slávy lide.cz. Jmenoval se mlada.fuckerka , znova opakuju bylo mi 16 ! :D . Občas mě docela zamrzí ,že jsem si ty svoje články někam neukládala ,ale myslim,že jedině dobře :D . Pamatuju ,že jsem něco občas napsala ze života ,ale víc to bylo o kapele, kterou jsem v tý době poslouchala - Good Charlotte , za což se dneska trochu stydím, takový to " sakra , jak jsem to vůbec mohla poslouchat ? " Ale asi to má tak každej ,když vyroste z pubertálních let .
Samotný udržování blogu bylo docela jednoduchý - kradla jsem z ostatních blogů ( jako asi většina lidí ) fotky , texty a videa , takže poměrně žádná starost :D . Do toho docela dost holek v mým věku , který mě hojně komentovali všechno a samozřejmě kdo je z nich hezčí - podotýkám, že hlavní dva byla dvojčata ,ale věřte , že se to dalo rozlišit na toho "hezčího" :D . Dokonce jsem si sama dělala ikonky , což teď nechápu , protože nedávno mě dělalo hroznej problém dát si vůbec sem klikací ikonku "téma týdne " :D . Holt člověk časem zapomíná . Vlastně ani nevim , kdy jsem do fuckerky přestala psát , nějak to ustalo asi věkem . Tenkrát mi šlo hlavně o hodně návštěv , ale u tohohle blogu je mi to tak nějak jedno , protože mi jde hlavně o to se vypsat a že si to třeba někdo přečte a okomentuje je jen takovej příjemnej bonus navíc .


K youtube nic říct nemůžu - jen to ,že si na tom pouštím písničky a youtubeři ? Je mi 30 a tohle mě totálně míjí ..

Omlouvám se za krátký téma týdne ,ale moc mi nesedí a protože jsem si dala závazek ,že na každý téma týdne něco napíšu, tak plním . Koneckonců není každej den posvícení, ne ? :) .

Martin , potravinová sbírka , ani smrt nás nesemkne

11. listopadu 2017 v 17:16 Listopad 2017
Je Martina a tak jsme se byli podívat s malým synovcem na jeho příjezd . Teda podívat , už tam bylo tolik lidí,že nebylo vidět nic a nějakej vozíčkář ,že nic nevidí už dávno lidma nechává chladnýma . Naštěstí ten Martin tam zůstal a objížděl to náměstí , takže jsme si aspoň stačili udělat fotku . Bylo docela trapný,že ten kůň nebyl bílej, ale hnědej a měl přes sebe bílej přehoz :D . Na takový velkoměsto ostuda , že nedokážou sehnat bělouše .

Protože je dneska Národní potravinová sbírka , tak jako každej rok taky přispíváme . Někdo to kritizuje ,ale já mám z toho dobrej pocit , i když každej rok se mi zdá,že takhle nakupujeme jen my . Je tam vždycky málo košů , kdo něco nakoupí a ani lidi moc nemají u sebe ty letáčky co jim nakupovat . Prostě většina myslí jen na svoje žaludky . Je asi pravda ,že nejvíc dají ti , co mají sami málo . Kdyby každej dál třeba v Globusu za 20,- těstoviny nebo rýži , kdyby ..

Jsem zase nějaká přecitlivělá a svět je zase špatnej . Včera byl fotbal , první od úmrtí těch dvou vozíčkářů , myslela jsem si,jestli nebude nějaká vzpomínka , na zápas jsem teda už nechtěla , ale kdyby něco udělali šla bych tam a to navzdory tomu,že jsem k nim blízko neměla ,ale slušnost . Klub nic nenapsal a ani ostatní vozíčkáři, že tam máme bejt , tak jsem nešla . Ještě včera dali fotky a text z toho zápasu - držela se za ně minuta ticha , dle fotek běžela na velkoplošný obrazovce vzpomínka a pak tam byla fotka z místa , kde my vozíčkáři sedáváme - bylo tam několik svíček a kytek ovázáno černou stuhou a kolik tam bylo vozíčkářů ? jen 2 !. Jeden nejbližší kámoš jednoho z nich a jeden, kterej nejspíš šel jen na zápas . Vypadalo to pěkně blbě a smutně , teď si lidi budou myslet , že my ostatní nemáme úctu . Přitom , kdyby to ostatní věděli, určitě by jich dorazilo víc .

Pěkně mě to naštvalo . Je pravda,že tam je to odjakživa rozděleno na 2 tábory a oba zemřelí patřili do toho "lepšího " . Mezi ty lidi takzvaně "skalní ", který mezi sebe nikoho jinýho nepustí . Takže je možný ,že nás "obyčejný " tam ani nechtěli :( . Vždyť jsme je znali úplně stejně a můžeme snad taky vyjádřit soustrast nebo ne ? Tak kdy jindy se můžeme aspoň na chvíli se sjednotit ? To už nás nedá dohromady ani něčí smrt ? Radši to zatají ,abysme tam nepřišli ? Tohle je fakt hnus..

Pořád se vrací - už 7 let

8. listopadu 2017 v 14:00 Listopad 2017
Někdy pravidelně potkáváme tytéž lidi třeba roky a nic o nich nevíme . Nemusíme je vídat třeba každej měsíc ,ale my víme,že se prostě někdy zase objeví a jsou pořád tady .

Taky mám jednoho takovýho člověka , je to řidič autobusu. Potkáváme se takhle v autobuse už 7 let , od doby, kdy jsem se přistěhovala do svýho bytu . Byl jeden z prvních, kdo mě kdy vezl , je mladej a přiznám se,že se mi líbil na první pohled . Zaujal mě taky tím , jak se choval jinak než ostatní řidiči - v tý době se totiž všichni chovali děsně , byli neochotný , drzý .. mě to hodně bralo, protože jsem nebyla nebyla zvyklá jezdit autobusem a taky jsem byla ještě vyjukaná z novýho prostředí . Ale mezi nima se objevil on - anděl . Milej, ochotnej a netvářil se jako kakabus , že musí zvednout zadek a jít ven mi sundat plošinu , byl pro mě takovej " záchranej kruh " v rozbouřeným moři začátků . Na všechny cestující je takovej hodnej , když někdo dobíhá , počká a nezavře dveře před nosem a nikdy jsem ho neslyšela na někoho křičet . Vždycky na čas zmizel , aby se zase vrátil . Oni totiž jezdí po různých částech města a střídají se . Samozřejmě to chce i hodně štěstí narazit zrovna na něj , protože těch řidičů je hned několik .

Asi je něco nade mnou , protože vždycky na něj úplnou náhodou natrefím a veze mě a když ne, je u nás a jedu po ulici , aspoň si zamáváme . Časem jsem ho požádala jestli bysme si nemohli tykat , přijal , ale od tý doby jsem ho neviděla asi rok . Mrzelo mě to a přiznám se,že časem jsem ho pustila z hlavy a brala jsem to tak,že možná už ani neřídí , přece jen tohle povolání asi nebude "nafurt " . O to víc mě potěšilo,že se zase objevil a úplně mě dostalo ,že si pamatoval i to,že si tykáme . Párkrát jsem s ním jela , zámavali jsme si a zase zmizel , takhle se to opakovalo pár let . Opět se objevil a zase mě poznal i přesto ,že už jsem měla jinej vozík a že určitě těch vozíčkářů vozil hodně ,ale mě si pamatoval .

Naposledy se mnou jel teď v neděli a opět to bylo náhodou , bylo to hrozně hezký ho zase vidět. Je to zvláštní ,že tenhle člověk se ke mě stále vrací už tolik let . Nevím o něm nic , jen jeho křestní jméno , dokonce ani jeho věk nebo rodinnej stav . Ze začátku jsem chtěla ho někam pozvat ,ale než jsem se odvážila, zase byl pryč a teď ? teď už tu potřebu nemám , je to už 7 let a určitě už je taky někde jinde, možná je ženatej, má děti atd. . Prostě mě stačí ho občas vídat a vědět ,že je pořád tady . A že o sobě nic nevíme ? možná je to tak lepší , tajemnější ,hezčí ..

Upřímnou soustrast

7. listopadu 2017 v 18:54 Listopad 2017
Dozvěděla jsem se z facebooku klubu ,že zemřeli 2 vozíčkáři , kteří se mnou jezdili na fotbal . Nebudu lhát ,že jsme k sobě měli nějak blízko - jeden důchodce , kterej tam nejezdíl už asi rok a druhej a to mě fakt překvapilo- byl jakoby "vedoucí " vozíčkářů , fandil snad odjakživa i navzdory vozíku jezdil na zápasy ven a nedávno dokonce zařídil výjezdy vozíčkářů ven . Osobně jsem ho moc neznala , jen jsme si řekli ahoj a to bylo všechno. Ale byl tam - mezi ostatníma dost oblíbenej a brali ho vážně .
Nenapsali, proč zemřeli , ale to snad není důležitý .

Mrzí mě to - pořád jsem oba znala a patřili k nám do tý vozíčkářský skupiny . UPŘÍMNOU SOUSTRAST , AŤ VÁM TO NAHOŘE JEZDÍ .


Tuhle brigádu si budu navždy pamatovat

7. listopadu 2017 v 14:47 Téma týdne
O víkendu jsem byla na fotbale na brigádě . Cestou na ní jsem potkala chuligány Slávie, se kterou jsme hráli . Chlastali tam vedle trhu, vyřvávali na celý náměstí a lidi se určitě báli ,aby tam nezůstali NAVŽDY , mimochodem tam u nich stáli zakuklenci, hlídali je a dívali se , jak pijou, což vypadalo zvláštně . U stadionu "pan divnej " mě už rovnou řekl ,že za mnou nepřijde ,ale já to čekala - je to srab a bude to tak už NAVŽDY aspoň pro mě . Poslal za sebe zase toho bezejmenýho ,aby mě odvedl ke kolegům. Kolegové prodávající tam nebyli , a tak hrozilo,že tam zůstaneme NAVŽDY , naštěstí přišli ,ale ani tam jsme nezůstali NAVŽDY po 10 minutách,že máme jít jinam , prodej vůbec nešel a nikdo nic nekupoval . Pak opět přesun a tentokrát do těsný blízkosti Slávistickýho kotle ( pro ty, kdo neví - chuligáni Slávie jsou srovnatelný s fandama Baníku a Sparty ) .Málem mě tam hráblo , protože je a nás oddělovala jen nějaká plachta ( aby se nesetkali s našima fanouškama a nebyly bitky) . Asi jsme to všichni cítili stejně s mýma dvěma kolegama , protože jsme se postavili hned vedle 3 policajtů , pro jistotu a nejradši bysme tam u nich zůstali NAVŽDY . Moc nepomohlo ani to ,že kotel se blížil : průvod tisíce lidí, bubnoval , řval, bouchal pyrotechniku a vyhrožoval " že nás všechny zabijou " . Jasně, jen zastrašujou ,ale je to divnej pocit to poslouchat , když jste jenom pár kroků od nich , takový až strašidelný, navíc ta tma do toho . Evidentně to udělalo "dojem" i na ty "naše" 3 městský policajty , protože měli vytřeštěný oči a ruce na pistolích a obušcích . Připraveni k útoku . Už jsem živě viděla , jak ti slávisti tu plachtu protrhnou a vřítí se na nás - na ty , co jsou první po ruce , to jsem měla skoro naděláno v kalhotech . Konečně to zalezlo dovnitř a pro nás zase přišli ,že se máme přesunout a tentokrát už po 4 ! Ale díky bohu,že jsme tam nemuseli zůstat NAVŽDY a poslali nás jinam ! .To neustálý stěhování nechápu a zůstane mi NAVŽDY asi utajeno . Bylo až neuvěřitelný , jak rychle jsem sprintovala k autobusový zastávce , když ten prodej konečně skončil . Cestou jsem viděla jak se do sebe pustili 2 chlapi, jen jsem slyšela otázku " ty si slávista ?" a už jí měl jednu natáhnutou , počítam,že monokl bude mít ne asi NAVŽDY , ale bude . Na zápase jsem ani nebyla , protože to už by si mě tam museli nechat NAVŽDY a co vím, ze zpráv byl i uvnitř vyhrocenej . A to dokonce od našich fanoušků , který bývají jinak celkem klidný . Holt fotbal a klubová příslušnost NAVŽDY .


Tenhle prodej byl za ty roky vůbec nejhorší , přitom když tam byla Slávie , tak jsem vždycky prodávala , všechno bez problémů a ani nás nikam nepřesouvali , natož, aby nás nahnali hned vedle nejrizikovějšího místa :( .Tma, davy lidí, zima.. Jedno je jistý - tohle si budu pamatovat už NAVŽDY .

Tolerantní křesťanka ?

5. listopadu 2017 v 9:36 Listopad 2017
Jsem ateista ani nikdo v mojí rodině není věřící . Před pár lety jsem se na chatu seznámila s jednou paní. Tak 45 let, 3 dfěti , manžel a už je několika násobnou babičkou , taková klasika . Věděla jsem,že je věřící, což mi nevadilo , ať si každej věří čemu chce . Byla opravdu taková tolerantní a hodná , fajn paní . Po čase jsme se spřátelili i na facebooku .

Nevim, co se stalo ,ale včera přišla na to ,že mám v přátelich jednoho gaye , mám ho tam několik let, tak mě překvapilo , že ho zaregistrovala až teď , navíc ještě když mi docela hojně komentuje příspěvky a je vidět .Nedávno si dal na profilovou fotku tu duhovou vlajku , symbol sexuálních menšin , takže je poznatelnej . Já osobně to beru, ať je každej jakej chce a ať si dá na profilovku třeba h... a je mi i sympatický ,že se za svou orientaci nestydí . Nicméně tahle paní po mě vystartovala ,že mam v přátelích gaye , že je to proti křesťanství a takový kecy . Poté, co jsem asi 5 minut seděla s otevřenou pusou jsem jí napsala ,že já si budu mít v přátelích koho chci, že já věřící nejsem , takže pro mě to není proti ničemu a že ho mám ještě ráda , což je pravda , vždycky patřil k mým nejoblíbenějším , na to odepsala ,že nechce , abych byla dál v jejich přátelích . Takže jsem velmi ráda uposlechla a smazala jí .

Vždycky jsem jí měla za fajn a strašně hodnou . Byla "křesťansky" hodná . Takovej ten typ, co všude rozhlašuje , jak je tolerantní a já jí za takovou vždycky měla , ale ouha , homosexuála nevydýchá . Tohle fakt nechápu - jak se křesťanství prezentuje jako milosrdný , ale ve skutečnosti jsou to netolerantní lidi , nebo spíš tolerujou jen to svoje . Hodně mě zklamala . Vždyť ani křesťanství není úplně čistý - taky vedli války , zabíjeli , třeba kněží ti každou chvíli sexuálně zneužívali atd .

Nemoci, výhody města ,změna pohlaví a ten divnej človek

3. listopadu 2017 v 14:54 Listopad 2017
Už včera jsem přijela k sobě do bytu . Minulej týden jsem byla u rodičů a protože už i toho zubaře jsem si odila, byl čas se vrátit do svýho bytu a opustit to pohodlí obědů, který uvaří někdo jinej a všecho ostatního . A hlavně jsem sem jela proto ,že táta dostal od nás k 60 jako od dětí poukaz na Wellnes pobyt do Františkových lázní , takže stejně nikdo nebude o víkendu doma , respektive neměl bejt . Tátovi bylo včera nějak divně a už jsem i já vtipkovala ,že táta předstírá , protože několikrát prohlašoval , že se mu na ten pobyt nechce . Máma,která měla jet s ním se na to naopak těšila . A tak ráno mě od ní přišla sms,že táta má teplotu a nikam nejedou . Upřímně já to čekala , nevim, třeba je na tom zle a křivdim mu ,ale přijde mi to trochu podivný,že zrovna v den odjezdu . Další termín mají 1. prosince .

Já teda rozhodně nelenim a jala jsem se služby našeho "velkoměsta" užívat hned po příjezdu . Byla jsem v knihovně půjčit si nějakou tu "duševní stravu ". Miluju knížky a vždycky si jich půjčuju hrozně moc, až je často za ten měsíc nedokážu všechny přečíst . Vždycky si řeknu,že si jich tentokrát půjčim jen pár a stejně neodolám a je z toho zase kupa. Prostě droga . Poté jsem zamířila do Alberta , tohle v mým rodným městě nemáme - vůbec žádnej supermarket ani normální obchod - všechno zabrali vietnamci a dokonce na našem piďi náměstí máme 2 večerky , který si navzájem konkurujou .

Dnes jsem se vydala do centra koupit poslední dárek k Vánocům , takže 3. listopadu můžu říct ,že už mám všechno a Vánoce můžou začít . Pak jsem si řekla, že bych mohla koupit pohled tý kámošce , co mě ho taky poslala a mě to tak šokovalo , protože už se léta nestýkáme . Našla jsem jednu jedinou trafiku bez schodů, teda bez úplně ne , s jednim,ale ještě to vozík vyjel . Dokonce tam měli i známky a já nemusela někam na poštu ,takže fajn . Doma jsem ho napsala a poslala - jako,že jí posílám pozdrav a že moc děkuju za pohled , zjistila jsem,že píšu asi jako 5 letý děcko a někdy si ani nepamatuju , jak se píšou psaný písmena :D, Protože už nejsem vůbec nucená psát v ruce a nejsem vypsaná , holt 21.stioletí .

Vzala jsem si taky letos poprvé už na hlavu zimní čepici - mělo to úspěch , nějakej starší pán mi řekl, že mi to hezky jede s vozíkem a že jsem šikovnej :D . .Nevim, co mě urazilo víc , jestli to,že mi tyká a nebo mě má za chlapa :D. Takže opět začíná ta moje každozimní přeměna pohlaví , je fakt,že se nelíčim a bundy taky nenosim zrovna holčičí , že by byly přiléhavý nebo tak , takže se asi není čemu divit . No nic , jsem takovej klučičí typ odjakživa , takže můžu si užívat svoje "mužství " na 100% :D .

Taky jsem už ve středu ráno psala ,že přijdu na brigádu (tomu člověku , kterej je divnější než kdykoliv předtim ) , jenže do teď nic a to obvykle odepisuje ještě týž den , tak jsem mu pro jistotu napsala smsku , je to už v neděli a zejtra v práci není . Kdybych nevěděla ,že poslední dobou je to mezi náma divný, asi bych to brala ,že se přehlídnul a nebo má moc práce . Takhle to beru jako záměr , prostě nevim, co mu na mě najednou tak vadí , chápu,že mě ignoruje ,ale tohle by se do práce tahat nemělo .Zrovna když píšu tenhle článek odepsal na tu smsku a ptá se mi , jestli jdu i na zápas . Je zajímavý,že se ptal už minulej tejden , kdo chce a já mu jasně řekla ne , že letos už končim celkově se zápasama a on,že to bere na vědomí . Navíc předem psal,že je na tenhle zápas už beznadějně plno . To jako,že mi by protekčně dal lístek a nebo se bojí, abych tam náhodou fakt nechtěla ? Jsem u něj zvyklá na ledacos ,ale stále umí překvapit .

Zuby - (ne)pohroma huby aneb u zubaře

1. listopadu 2017 v 13:45 Listopad 2017
Včera jsem byla u zubaře, asi jako většině lidí se mi tam moc nechtělo, (navíc byl zrovna halloweeen ,takže stylově - hrůza a děs) i když teda nemám důvod , protože a to musim zaťukat - nikdy jsem neměla se zubama problémy a kazy ? ty se mi dají spočítat na prstech jedný ruky . A přitom nijak zvlášť jsem o ně nikdy nepečovala , zubní nitě , ústní voda atd .? neznam . Pouze si klasicky čistím zuby ráno a večer . Prostě jsem sen každýho zubaře a nebo spíš ne,protože se na mě nemůžou dostatečně vyřádit a nemužou mi napařit nějaký placení za úkon :D . Jediný co mám je,že mi občas bolí dásně, ale to jsem mu neřekla , stejně je to podle mě problém jinde - nedostatek nějaký látky v těle . Čím ale stále trpim je velká nervozita a to se bojim u všech doktorů , dokážu mít staženej zadek i třeba měsíc předem a pomalu nespím , ale jakmile už čekám v čekárně, tak to trochu opadne asi, že už není cesty zpět ..Co se týče zubaře, tak jsem taky nervozní , i když vim,že zuby mám dobrý a nic mě nebolí, ale co kdyby ..


Letos mě kontrola vyšla na něco málo po roce a odpoledne na 14 hodinu , takže jsem se nervovala od rána a pomalu celej den . V čekárně nikdo nebyl, a tak ani nebylo možný se nějak rozptýlit ostatníma lidma . Ale zase mě vzali na čas , což nebejvá obvyklý , protože pan doktor je u každýho pečlivej ,ale jak jsem zjistila , pacienta tam zrovna neměl . Hned jak mě uviděl, tak mě vítal jako starou známou a přitom jsem u něj byla teprve podruhý v životě :D. Je u nás ve městě 2 roky a jak nemám problémy , tak se často nevídáme . Co ale musim pochválit je ten přístup - hned ,že mě vysadí na křeslo , tak jsem si stoupla u vozíku , chytla se ho za svaly ( docela příjemná zkušenost musim podotknout :D ) a fakt mě tam vyzvednul . Aby bylo jasno , tak většina doktorů potažmo sester jen čumí , jak se máma snaží mě dostat na lehátko a ani se nezeptají , jestli nechce pomoc , takže tenhle zubař je fakt rarita a smekám .


Prohlídka zoubek po zoubku samozřejmě bez kazu , jak jinak . Ze zadních zubů mi vyčistil utrazvukem kámen . Čištění ultrazvukem jsem nechtěla ani za nic, ale bohužel . Loni mi dělal celou pusu a já málem porodila - je to dost nepříjemný a teče dost krve , ale aspoň to bylo teď jen pár zubů . Pro jistotu mě udělal rengen mezizubních prostor , on totiž dělá rengenem naprosto všechno . Mezi zubama taky nic , i když to jsem ani nečekala , mám je u sebe a už loni mě doporučil mezizubní kartáček , kterej jsem samozřejmě nepoužila ani jednou :D . Zas na druhou stranu jsem tam nic neměla i tak , tak co .


Nicméně se zeptal, jestli si to tim kartáčkem dělam a já diplomaticky řekla,že občas, ale moc mi to nejde , nacež si vzal umělej chrup a ukazoval mi , jak si to čistit - já vydávala jen "hmm" a "jo " a moc mě to nebavilo ta jeho přednáška ,ale asi rád poučuje . Jinak je ale fajn : mladej, ochotnej a trochu zvláštní , pořád si falešně zpívá s rádiem :D , což je šílený hlavně tehdy, když zrovna vám sahá do pusy a chce se vám smát :D . Pan zubař se evidentně snažil, aby mě něco našel ,ale měl jako vždycky smůlu ,cha ! .

Ještě jsem se rovnou objednala na příště, když už jsem tam byla - na jaro a jsem teda hodně zvědavá , jestli ten mezizubní kartáček opravdu někdy použiju , když už to bude za 6 měsíců a já přitom nejsem schopná ho použít ani jednou ročně :D.