Klaním se před nima

2. října 2017 v 18:21 |  Téma týdne
Článek přesně pro mě, vždyť, kdo má věcí vůli žít než človek s těžkým tělesným postižením- čili já .Mám jednu z nejtěžších neurorolických vad vůbec , dětskou mozkovou obrnu , vnikla tim,že jsem se narodila hodně předčasně a následkem toho jsem měla krvácení do mozku, několikrát mě oživovali a prognoza v nejlepším jako slintající a nemluvící ležák, kterej bude na úrovni zhruba 3 měsíčního dítěte . Což se nepotvrdilo , ale stejně nechodim .

Z dob , kdy jsem jezdila do lázní jsem potkávala děti daleko v horším stavu než já , byly to právě ty děti, který dopadly jako jsem měla původně já - " dospělý mimina " . Tady si myslim ,že daleko víc než já mají vůli žít. Jasně, sice jsou mentálně postižený a dalo by se říct, že je jim všechno jedno a nic nevnímají , ale já tomu nevěřim . Vim,že emoce mají - dokážou tim svým způsobem projevit radost i smutek a určitě taky vnímají, že něco není v pořádku . Tyhle děti a dospělý mají vůli žít daleko větší než kdokoliv jinej .

Momentálně chodim na rehabilitaci , kde jsem na tom nejhůř . Udivuje mě , kolik lidí tam ze sebe dělá hrozný chudáky - často jsou po operacích a většinou se zase rozchodí . Obzvlášť trapný je , když o tom začnou debatovat při pohledu na mě , jak jsou na tom bídně .. Že jim není stydno , pokud mě berou jako "zdravou " narozdíl od nich , tak by se měli podívat někam, kde jdou tyhle děti / dospělý vlastně jako miminka . Tohle by jim snad otevřeno oči , ale jde o to jestli by to vůbec chtěli vidět , někdo se vyžívá v tom,že je na tom zdravotně nejhůř , není to pravda .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss | Web | 2. října 2017 v 20:19 | Reagovat

Jsi opravdu statečná, držím ti palce a moc tě obdivuji ♥

2 padesatka | E-mail | Web | 2. října 2017 v 21:43 | Reagovat

Milá Hrachajdice,
jo, čekala jsem takové články na TT. Jsou bojovníci a jsou zbabělci, takový je život. Hodně štěstí...!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama