Zkušenost s nadacema

23. srpna 2017 v 17:00 |  Srpen2017
Přiznám se ,že nejsem fanoušek všeliakých nadací . Se svým postižením bych na to měla právo,ale .. už odmalička jsem zvyklá nežebrat . Teda jsou zvyklý moji rodiče, byla jsem dítě v 90 . letech a to ještě nebyl takovej boom nadací jako dneska . I když je pravda, že tenkrát pomůcky platila zdravotní pojišťovna , což už dneska bohužel neplatí . Jen zírám , kolik maminek je schopno využít x nadací a kolik chtějí pomůcek , mě by bylo stydno . Jsem přesvědčená ,že to ty lidi jen zneužívají , prostě když to je, ono se nějaká ta dlaha zdarma pro malýho a podobně může někdy hodit a hlavně,že je zdarma .

Loni jsem se dostala do situace, kdy mě pojišťovna nechtěla proplatit vozík, na krerej jsem měla nárok a tak jsem se rozhodla zkusit nadace . Částečně i proto,že jsem si to chtěla zkusit a když z nich "dojí " všichni ..Stáhla jsem si přes internet několik dotazníků od různých nadací . To, co po mě chtěli mě přišlo úplně absurdní - kolik vydělávají rodiče samozřejmost , ale otázky typu , kolik měsíčně protopíme ,kolik máme televizí, kolik tak projím nebo jak se jmenují rodiče mých rodičů a to chtěli vědět i přesto,že jsou po smrti a dostala mě otázka jestli si kupuju dámský vložky ( ano i tohle tam bylo ! ) to mě prišlo už hodně přes čáru a takový intimní otázky měli všechny nadace . Všechno neuvěřitelně rozepsat do nejmenších detailů . Podrobnosti o rodičích, sourozencích... Gestapo hadr . Takže všichni znechuceni jsme nakonec rozbili prasátko a vozík jsem zaplatila s pomocí rodičů .

Možná , že tyhle otázky jsou tam schválně , aby to ty lidi odradilo a přežili jen ti nejsilnější ,ale je to fakt nechutný . Jako vážně si myslí,že budu cizím lidem psát ,že si kupuju "Allwaysky " a pomalu i to , jestli mám nebo ne pohlavní styk ? . Žádám o pomůcku a k čemu jim tohle bude ? Fakt jsem se tímhle ujistila,že můj postoj k nadacím byl správej , buď zaplatit sama a nebo nic, je to hrozně ponižující .. A tak mě napadá - mají vůbec ty výše zmíněný maminky nějakou hrdost , když musí taky odpovídat na takový otázky ? . Mít něco zadarmo je pro ně asi důležitější .
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 | Web | 24. srpna 2017 v 17:21 | Reagovat

Chápu tě, ty otázky tě asi musely dost odradit...

2 Kitty | E-mail | Web | 7. února 2018 v 16:26 | Reagovat

Otázky toho typu - to nechápu! Chápala bych, kdyby se ptali na cenný obrazy, auta, paláce, zlato nebo drahý kamení. Ale toto? A my do nadací strkáme vrchem spodem, já teda dost! Jsem dost v šoku! O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama