Srpen 2017

Kašlou na mě

31. srpna 2017 v 14:43 Srpen2017
Já vim,že co teďnapíšu bude vydapat jakože jsem ubulený malý dítě ,ale prostě to zamrzí a cejtim se tak nějak ještě víc sama a bez přátel než jindy.
Mám dneska svátek - nejsem typ, abych někde na facebooku x dní předem rozhlašovala ,že ho budu mít a něco ve stylu "připravte se ". Chci, aby si lidi vzpomněli sami . Je odpoledne a zatim nikdo ani čárku , vim,že svět se nezboří a že je to jenom přes net, ale přesto přání vždycky potěší . Já osobně vždycky píšu skoro každýmu když má svátek nebo narozeniny a tak nějak tajně to od toho druhýho čekám taky na oplátku . Vim,že ostatní přátelé když něco mají mají plnou zeď gratulací a já ? nic . Obzvlášť mě to mrzí u těch , který jsem znávala osobně , ti přáli naživo jako diví a teď nic . Cejtim se jako looser , kterej jim ani nestojí za to, aby popřáli , přitom dřív to dělali normálně a bylo to tak, že " já tobě a ty mě " . Nejde mi o to mít tisíce přání , klidně by mě tam stačilo jedno jediný . Připadam si jako blbec . A největší ironie je to,že mi ráno přišla mailem k svátku sleva a přání od nějaký firmy , kde jsem kdysi nakupovala nějaký dárky.. lidi, co mě neznají si vzpomenou :(.

Abych pořád jen nekňučela , tak jsem dneska přijela k našim , takže nejsem sama . K večeru přijede brácha s rodinou a bude to fajn . Možná si řeknete, abych to tak neprožívala,že o nic nejde s tim facebookem , ale tohle se mi vždycky hodně dotýká , to uvědomnění si,že ani těch pár přátel co mám si nevzpomene , hlavně,že já jim přeju vždycky..

Rozum zvítězil

29. srpna 2017 v 17:03 Srpen2017
Půjdeš na autogramiádu ? tak tahle slova mě napsal jeden známej z fotbalu . Ne, nepůjdu zněla moje odpověď . Na fotbale pořádají ve čtvrtek autogramiádu . Před lety jsem se jedný takový zůčastnila poprvé a naposledy - neskutečně lidí , vozík nevozík, všichni se cpali přede mě atd. ( podpis jsem nakonec teda dostala,ale jen proto,že jsem tam měla známýho z onoho klubu ) Nechutný a od tý doby jsem se zařekla,že už nikdy .
Přesto autogramiády lákají pořád tisíce lidí . Chápu,že někdo chce podpis a rozhodně to neodsuzuju , ale co vidim fotky a videa z těhle akcí , tak pokaždý jsou tam ty samý lidi . Samozřejmě nejpočetnější skupina je ta náctiletých holek, který obchází všechny autogramiády , takže je musí mít podepsaný už 10 x . Nevim, jak to dělají ,ale pokaždý se k nim dostanou a doslova se po těch fotbalistech plazí, žřejmě předbíhají a nezájem . Tyhle jsou nejhorší .

Někdy nad tim chováním zůstává rozum stát - neposlouchají pořadatele a jdou do toho hlava nehlava , hlavně ať mám podpis , přitom si myslim,že kdyby to respektovali, tak se na většinu dostane . Jenže oni se chovají jako zvířata . Navíc je to tentokrát okořeněný tim ,že tuhle autogramiádu si fanoušci sami zasloužili - pokud přijde na zápas víc než 10 tisíc lidí, bude . Stalo se a ejhle můžou tam všichni tedy i ty, který se o to nijak nezasloužili a na tom zápase ani nebyli . Aby toho nebylo málo, tak klub sám vybral pouze 8 hráčů , takže ještě to nezačalo a už fraška . Už vidim ty komentáře ,že " na mě se nedostalo " . Samozřejmě klub si tu organizaci a všechno náležitě pochválí .


Nejlepší je tam vůbec nechodit . A já jelikož mám ten den svátek, budu radši u rodičů slavit , pořád lepší než někde stát x hodin a stejně by se na mě ani nedostalo . My chytrý víme :) .

Slova mistra v mlčení

28. srpna 2017 v 14:34 Téma týdne
Jaký lepší téma si může velkej introvert jako já přát :D . V tomhle jsem totiž mistr a vůbec my všichni s tímhle temperamentem. Protože moc nemluvim, tak i paradoxně vim , kdy nemluvit, respektive poznám situaci , kdy mluvení by bylo spíš na škodu - například když někdo nemá zrovna náladu na to se se mnou bavit, nechám ho bejt a nešťourám se v podrobnostech . Taky jsem hodně vnímavá , což je někdy spíš za trest a tak jsou u mě všechny tajemství druhých jako v hrobě a opravdu nic nikomu neřeknu . Stejně jako se o mě nikdo víc nedozví ( i tenhle blog je na mě hodně otevřenej ,ale i tak to není všechno , co zde píšu a myslím,že každej by měl mít věci, který nechce nikdy prezentovat a je to tak správný). Někdy je v ten danej okamžik i lepší mlčet a užívat si určitou chvíli . Ale třeba když tak poslouchám některý užvaněný extroverty, hrozně si přeju , aby taky uměli mlčet , ale většinou to neumí , což nám introvertům značně ztrpčuje život.

Sen - jízda na handbiku

25. srpna 2017 v 21:22 Srpen2017
Dneska se mi splnil jeden z mých dlouholetých snů - v rámci akce, kde si můžete vyzkoušet různý sporty měli i handbike , což je vlastně tříkolka, kde se šlape rukama . Přitom to hned ze začátku vypadalo hodně bledě , čirou náhodou jsem potkala pána, kterej někam vezl právě onen handbike . Onoho pána znám, protože byl ze školy pro postižený , kde jsem dřív chodila , takže mi hned hlásil,že handbike pro dospělý jde do opravy, že ho lidi rozbili :( . V tu chvíli by se ve mě krve nedořezal , protože kvůli tomu jsem jela 30 kilometrů . Nicméně dodal,že ještě mají dětský kolo a vzhledem k tomu, že jsem malá, tak by to jít mohlo . Poslal mě tam s tim,že je u toho jedna učitelka , kterou taky znám , takže jako doma :D -

Na místě bylo spoustu lidí , hlavně teda malých dětí . "Pančelka " tam byla taky a ačkoliv jsme se neviděli tak 11 let a ani mě nikdy neučila hned mě poznala . Zeptala jsem se,jestli to teda půjde , výškou jsem dětská, ale kilama už fakt ne , taky nevěděla , ale zřejmě ze známosti , že teda můžu . Dokonce mě i pomohla přesednout ( je vidět,že v tom má praxi a ví, co a jak ) . Nikdy jsem na tom neseděla a tak první kolo mě musela trochu pomáhat , to druhý už jsem se docela chytala ... jenže už zase dolů , ale já to čekala takový to šup , šup , jak to na takových akcí bývá . Jsem si jistá, že kdybych měla víc času a všeho , tak se to naučím . Ale i tak jsem moc ráda,že to nakonec dopadlo dobře a já si to mohla zkusit :) .

Zkušenost s nadacema

23. srpna 2017 v 17:00 Srpen2017
Přiznám se ,že nejsem fanoušek všeliakých nadací . Se svým postižením bych na to měla právo,ale .. už odmalička jsem zvyklá nežebrat . Teda jsou zvyklý moji rodiče, byla jsem dítě v 90 . letech a to ještě nebyl takovej boom nadací jako dneska . I když je pravda, že tenkrát pomůcky platila zdravotní pojišťovna , což už dneska bohužel neplatí . Jen zírám , kolik maminek je schopno využít x nadací a kolik chtějí pomůcek , mě by bylo stydno . Jsem přesvědčená ,že to ty lidi jen zneužívají , prostě když to je, ono se nějaká ta dlaha zdarma pro malýho a podobně může někdy hodit a hlavně,že je zdarma .

Loni jsem se dostala do situace, kdy mě pojišťovna nechtěla proplatit vozík, na krerej jsem měla nárok a tak jsem se rozhodla zkusit nadace . Částečně i proto,že jsem si to chtěla zkusit a když z nich "dojí " všichni ..Stáhla jsem si přes internet několik dotazníků od různých nadací . To, co po mě chtěli mě přišlo úplně absurdní - kolik vydělávají rodiče samozřejmost , ale otázky typu , kolik měsíčně protopíme ,kolik máme televizí, kolik tak projím nebo jak se jmenují rodiče mých rodičů a to chtěli vědět i přesto,že jsou po smrti a dostala mě otázka jestli si kupuju dámský vložky ( ano i tohle tam bylo ! ) to mě prišlo už hodně přes čáru a takový intimní otázky měli všechny nadace . Všechno neuvěřitelně rozepsat do nejmenších detailů . Podrobnosti o rodičích, sourozencích... Gestapo hadr . Takže všichni znechuceni jsme nakonec rozbili prasátko a vozík jsem zaplatila s pomocí rodičů .

Možná , že tyhle otázky jsou tam schválně , aby to ty lidi odradilo a přežili jen ti nejsilnější ,ale je to fakt nechutný . Jako vážně si myslí,že budu cizím lidem psát ,že si kupuju "Allwaysky " a pomalu i to , jestli mám nebo ne pohlavní styk ? . Žádám o pomůcku a k čemu jim tohle bude ? Fakt jsem se tímhle ujistila,že můj postoj k nadacím byl správej , buď zaplatit sama a nebo nic, je to hrozně ponižující .. A tak mě napadá - mají vůbec ty výše zmíněný maminky nějakou hrdost , když musí taky odpovídat na takový otázky ? . Mít něco zadarmo je pro ně asi důležitější .

Ahoj Vašku

21. srpna 2017 v 16:54 Srpen2017
To je právě oslovení, se kterým se momentálně dost peru , vlastně se peru se všema jménama, Ať už psanou formou nebo mluvící . Odjakživa mi dělalo problémy někoho oslovit jménem , nestydím se , ale prostě mi to nejde přes pusu . Včera taky na to přišla řeč , byli jsme s mámou ve městě a potkala rodinu svojí kolegyně z práce . Mimo jiný tam byla její dcera asi tak 9 letá a řekla mámě ahoj . Pak mi máma vysvětlila,že si tykají , že ta holka tam začala tykat hned všem. Jako chápu ,že nějaký děti jsou bezprostřední ,ale nikdy by mě nenapadlo tykat v jejím věku dospělým .

I mě dodnes trvá hrozně dlouho než někomu navrhnu , jestli bysme si mohli tykat a to se ještě zeptám, jestli to nebude vadit . Musíme bejt spolu v častým kontaktu a hromadu dalších kritérií . Dokonce i těm v mým věku automaticky vykám, když je neznám . Pamatuju si ,že jednou chtěla jiná mámina spolupracovnice, abych jí tykala a jako proč ? Že jí vidim asi tak 4 x ročně ? nemáme nic společnýho . Nejhorší bylo když jsem jí zavykala a ona :" my si tykáme , ne? " bylo to hrozně nepříjemný . Teď když jí potkám tiše kuňknu " dobrý den "a modlim se, aby zase nezačala ( ona mě samozřejmě tyká ) . Nevim, asi jsem v tomnhle staromódní ,ale nejsem typ, co má potřebu si tykat s celým světem .

Ale abych se vrátila k tématu - o oním Vaškem si tykáme asi tak 3 týdny .Od tý doby říká moje jméno snad za každou větou , což mě docela vadí . A začíná to i psát , mě bohatě stačí napsat/ říct "ahoj ". Je snad to,že toho druhýho neoslovíme jménem něco neuctivýho ? Mě to prostě nikdy nešlo, i když jsme byli sebevětší přátelé . Ale možná se jednou překonám a řeknu - AHOJ VAŠKU , ten bude čumět a já taky :D .

Vozíčkářka versus řidič

21. srpna 2017 v 13:20 Téma týdne
Kde je rovnost ? Myslim,že tady je , i když každej tu hranici má někde jinde . Nejsem feministka čistě proto,že některý jejich názory mi přijdou ulítlý . Léta jsem ve výlučně mužským kolektivu a nikdy žádnej problém. Stejně tak by měla bejt rovnost mezi zdravým a postiženým člověkem . Je, ale někdy taky ne . Například dneska.
Jedu autobusem , to,že to nebude úplně standartní jízda mi napovědělo už to,že řidič se ani neobtěžoval mi odpovědět na pozdrav , když mi sundal plošinu . To nejhorší ale přišlo při výstupu.

V autobusu je zvonek na řidiče, jako znamení,že chci vystoupit . Několikrát se mi stalo,že na mě řidič, ač jsem zvonila zapomněl a jel dál, takže radši zvonim několikrát , stejně tak dneska - řidič přišel a začal dost hnusným způsobem " že stačí zazvonit jednou a že ten zvonek není pumpička " . Nikdy to žádnýmu řidiči nevadilo . Načež já vyvalila oči , osazenstvo autobusu taktéž . Vzpamatovala jsem se a řekla mu ,že " mám pumpy ráda " , načež se nezmoh ani na slovo . Potom jsem mu ještě sladce řekla nashledanou , i když jsem věděla , že mi stejně neodpoví . Zažila jsem s řidičema hodně negativního ,ale tohle ještě ne . Můžu za to,že zřejmě vstal špatnou nohou ? Jela jsem sama bez doprovodu a tak asi získal dojem,že si na mě může dovolit , což měl smůlu . Spoustu lidí bere autobusáky jako něco míň ( já osobně ne ) , oni to asi ví a tak neháhají ukázat na někom slabším svou moc . Doufam,že už ho nepotkám a on by si měl přát totéž .

(Ne) nechte lid vyjádřit

18. srpna 2017 v 14:57 Srpen2017
Můj fotbalovej klub , rozjel anketu , co se lidem líbí nebo nelíbí při zápasech . Takže otázky na pořadatele, občerstvení , wc atd, mimo jiný i to , jak jsou spokojený s prodejem bulletinů před zápasem , což jim prodávám i já . Měli to napsat na nějakou stránku,ale lidi to klasicky psali jako komentáře . Samozřejmě,že všechno co tam bylo bylo negativní - hnusný pivo, hnusný klobásy , hnusný pořadatelé . Nedalo mi to a napsala jsem tam , že vždycky bude převládat to negativní , i když se budou snažit sebevíc . Internetovej svět je neúprosnej a očekávám útok na mou osobu , ale tohle už mě nerozhází ..

Já nevim, ale já bych nedokázala šmahem všechno zkritizovat ani v tý anonymitě toho internetu . Něco třeba slabšího je , to netvrdim,že je tam všechno dokonalý ,ale všechno ? Lidi jsou fakt mimo , to se tím jako baví ? Jasně, tak je to anonymní , tak jim teď ukážu . Myslim,že tyhle ankety postrádají smysl , když je předem jasný,že většině lidem se nebude líbit vůbec nic a za chvíli i to, jakej vzduch tam dejchají . Už z principu .
Když už , aby to mělo nějakou hodnotu , předně bych to nedělala anonymně a od všech alespoň jméno a nebo ještě líp se jich zeptat osobně . Hodně lidí by asi taky řeklo něco jinýho než čím se prezentujou na netu .

Takže my teď budeme mít asi naprosto dokonalej stadion , což myslim ironicky , ale nebude to škoda ?

Moje zrnka

14. srpna 2017 v 15:44 Téma týdne
Hmm, tak se přiznám,že tohle téma týdne bude pro mě asi oříšek, i když vlastně zrnko . Co napsat , abych byla originální a neopakovala bych se ? asi hodně lidí to pojme něco jako "zrnko naděje " , na tohle bych taky měla materiál , ale nechce se mi o tom zrovna teď psát . Tak co třeba přesýpací hodiny ? ty mají v sobě taky zrnka písku a když se přesype i to poslední zrníčko , znamená to konec, ale taky novej začátek . Co takovej písek na pláži ? je hezký udělat otisk svojí nohy a nechat jí odnést vodou až na kraj světa ... Zrnko kávy - na tohle téma by mohl napsat někdo , kdo chce s pitím onoho nápoje přestat a třeba zrovna čeká na to poslední "zrnko " . Ječný zrno na oku taky je ,ale mnohem příjemnější je kávový zrno - ten zákusek a taky zrnko prachu,což moc dobře znám , i když uklízim pravidelně :D . Tohle bude asi na tohle téma všechno , nějak mi to dneska nemyslí . Díky za váš čas a návštěvu na mým blogu , snad jsem vás nezklamala , že to je trochu slabší ,ale třeba příště se polepším :)

Kam se to řítím ?

13. srpna 2017 v 12:11 Srpen2017
Tak mám za sebou druhou brigádu v nový sezoně . A začíná to bejt pěknej masakr . Jak jsem tady psala , začala jsem si tykat s tím mým nepřítelem , jenomže už to nepřítel není. Změnil se ve všech směrech , jak k ostatním , tak ke mě , začíná bejt otevřenější a celkově bych řekla,že už si cestu k lidem docela nachází . Myslela jsem si,že třeba ze začátku bude u nás obou to tykání rozpačitý ,ale vůbec ne , jakoby jsme si tykali už odjakživa . Žasnu , jak se s ním dá najednou bavit . Pátrala jsem proč tomu najednou tak je a asi už to vím .

Je to společnej nepřítel- jak už jsem se kdysi zmínila , tak na fotbale je parta vozíčkářů , kdysi mě psychicky šikanovali a nebylo to vůbec hezký , no nic. Tenhle kluk po jednom setkání s nima už taky přišel na to,že to nebude vůbec jednoduchý a že dokážou pořádně zdeptat . Včera taky první co mi řek ,že na něj poslal někdo anonym z vozíčkářů kvůli, ja nevim, že někde nevidí na plochu , dodal fotku a hustě mu vynadal . Je tohle normální ? ani nemají koule se přiznat, kdo to byl ( já to vim,ale neřekla jsem to ) . Ale mě tohle už nepřekvapuje . Tohle nejsou lidi a já s nima nikdy nechtěla mít nic společnýho .

Jediný co vim na 100 % , že se opět řítím do maléru . Z minulých let vim,že oni absolutně nesnáší, když se bavim s někým z vedení klubu . Možná trpí představou, že mám něco víc než oni , že na ně něco chystám a že spolu něco máme ( což si myslim,že tohle suveréně vede ) . I včera jsme potkali jednoho z nich, on mě vedl ke kolegům prodávat a už v těch očích toho na vozíku byli vidět otázky " kam s ní jde "? " a proč "? Je to na nich strašně vidět na podezřívavost a jak jim to šrotuje v hlavě . Nevim, možná bych reagovala stejně , ale věřte , s těma zaměstnancema klubu si rozumim prostě víc a vždycky to tak i bylo a rozhodně to není proto , abych měla výhody . Holt budu zase po čase ta černá ovce , která s nima nejde , což jsem byla vždycky ,ale teď je to zase víc vidět a tim pádem mě to dají víc sežrat . Protože se zase bavim s nějakou "temnou stranou " a bůhví, co na ně chystam, že jo . Přitom oni se s nima můžou bavit úplně stejně jako já - jsou to taky lidi , ale nikdy toho nevyužili . Zřejmě je pro ně zábavnější posílat vedení anonymy a neustále si stěžovat na kraviny , případně lynčovat ty, co se s nima baví .

Bude to asi ještě hodně zajímavý, něco mi říká ,že bysme se radši neměli nějak ukazovat před nima a vůbec zatajit,že si najednou tykáme , z toho nevzejde nic dobrýho u nich . Nechci vrátit ten čas, kdy mě šikanovali , fakt ne. Bohužel lidi jsou takový a vždycky když budete mít něco jinýho než oni budou se na vás dívat skrz prsty . Ale já budu bojovat !!