Srpen 2017

Kašlou na mě

31. srpna 2017 v 14:43 Srpen2017
Já vim,že co teďnapíšu bude vydapat jakože jsem ubulený malý dítě ,ale prostě to zamrzí a cejtim se tak nějak ještě víc sama a bez přátel než jindy.
Mám dneska svátek - nejsem typ, abych někde na facebooku x dní předem rozhlašovala ,že ho budu mít a něco ve stylu "připravte se ". Chci, aby si lidi vzpomněli sami . Je odpoledne a zatim nikdo ani čárku , vim,že svět se nezboří a že je to jenom přes net, ale přesto přání vždycky potěší . Já osobně vždycky píšu skoro každýmu když má svátek nebo narozeniny a tak nějak tajně to od toho druhýho čekám taky na oplátku . Vim,že ostatní přátelé když něco mají mají plnou zeď gratulací a já ? nic . Obzvlášť mě to mrzí u těch , který jsem znávala osobně , ti přáli naživo jako diví a teď nic . Cejtim se jako looser , kterej jim ani nestojí za to, aby popřáli , přitom dřív to dělali normálně a bylo to tak, že " já tobě a ty mě " . Nejde mi o to mít tisíce přání , klidně by mě tam stačilo jedno jediný . Připadam si jako blbec . A největší ironie je to,že mi ráno přišla mailem k svátku sleva a přání od nějaký firmy , kde jsem kdysi nakupovala nějaký dárky.. lidi, co mě neznají si vzpomenou :(.

Abych pořád jen nekňučela , tak jsem dneska přijela k našim , takže nejsem sama . K večeru přijede brácha s rodinou a bude to fajn . Možná si řeknete, abych to tak neprožívala,že o nic nejde s tim facebookem , ale tohle se mi vždycky hodně dotýká , to uvědomnění si,že ani těch pár přátel co mám si nevzpomene , hlavně,že já jim přeju vždycky..

Rozum zvítězil

29. srpna 2017 v 17:03 Srpen2017
Půjdeš na autogramiádu ? tak tahle slova mě napsal jeden známej z fotbalu . Ne, nepůjdu zněla moje odpověď . Na fotbale pořádají ve čtvrtek autogramiádu . Před lety jsem se jedný takový zůčastnila poprvé a naposledy - neskutečně lidí , vozík nevozík, všichni se cpali přede mě atd. ( podpis jsem nakonec teda dostala,ale jen proto,že jsem tam měla známýho z onoho klubu ) Nechutný a od tý doby jsem se zařekla,že už nikdy .
Přesto autogramiády lákají pořád tisíce lidí . Chápu,že někdo chce podpis a rozhodně to neodsuzuju , ale co vidim fotky a videa z těhle akcí , tak pokaždý jsou tam ty samý lidi . Samozřejmě nejpočetnější skupina je ta náctiletých holek, který obchází všechny autogramiády , takže je musí mít podepsaný už 10 x . Nevim, jak to dělají ,ale pokaždý se k nim dostanou a doslova se po těch fotbalistech plazí, žřejmě předbíhají a nezájem . Tyhle jsou nejhorší .

Někdy nad tim chováním zůstává rozum stát - neposlouchají pořadatele a jdou do toho hlava nehlava , hlavně ať mám podpis , přitom si myslim,že kdyby to respektovali, tak se na většinu dostane . Jenže oni se chovají jako zvířata . Navíc je to tentokrát okořeněný tim ,že tuhle autogramiádu si fanoušci sami zasloužili - pokud přijde na zápas víc než 10 tisíc lidí, bude . Stalo se a ejhle můžou tam všichni tedy i ty, který se o to nijak nezasloužili a na tom zápase ani nebyli . Aby toho nebylo málo, tak klub sám vybral pouze 8 hráčů , takže ještě to nezačalo a už fraška . Už vidim ty komentáře ,že " na mě se nedostalo " . Samozřejmě klub si tu organizaci a všechno náležitě pochválí .


Nejlepší je tam vůbec nechodit . A já jelikož mám ten den svátek, budu radši u rodičů slavit , pořád lepší než někde stát x hodin a stejně by se na mě ani nedostalo . My chytrý víme :) .

Slova mistra v mlčení

28. srpna 2017 v 14:34 Téma týdne
Jaký lepší téma si může velkej introvert jako já přát :D . V tomhle jsem totiž mistr a vůbec my všichni s tímhle temperamentem. Protože moc nemluvim, tak i paradoxně vim , kdy nemluvit, respektive poznám situaci , kdy mluvení by bylo spíš na škodu - například když někdo nemá zrovna náladu na to se se mnou bavit, nechám ho bejt a nešťourám se v podrobnostech . Taky jsem hodně vnímavá , což je někdy spíš za trest a tak jsou u mě všechny tajemství druhých jako v hrobě a opravdu nic nikomu neřeknu . Stejně jako se o mě nikdo víc nedozví ( i tenhle blog je na mě hodně otevřenej ,ale i tak to není všechno , co zde píšu a myslím,že každej by měl mít věci, který nechce nikdy prezentovat a je to tak správný). Někdy je v ten danej okamžik i lepší mlčet a užívat si určitou chvíli . Ale třeba když tak poslouchám některý užvaněný extroverty, hrozně si přeju , aby taky uměli mlčet , ale většinou to neumí , což nám introvertům značně ztrpčuje život.

Sen - jízda na handbiku

25. srpna 2017 v 21:22 Srpen2017
Dneska se mi splnil jeden z mých dlouholetých snů - v rámci akce, kde si můžete vyzkoušet různý sporty měli i handbike , což je vlastně tříkolka, kde se šlape rukama . Přitom to hned ze začátku vypadalo hodně bledě , čirou náhodou jsem potkala pána, kterej někam vezl právě onen handbike . Onoho pána znám, protože byl ze školy pro postižený , kde jsem dřív chodila , takže mi hned hlásil,že handbike pro dospělý jde do opravy, že ho lidi rozbili :( . V tu chvíli by se ve mě krve nedořezal , protože kvůli tomu jsem jela 30 kilometrů . Nicméně dodal,že ještě mají dětský kolo a vzhledem k tomu, že jsem malá, tak by to jít mohlo . Poslal mě tam s tim,že je u toho jedna učitelka , kterou taky znám , takže jako doma :D -

Na místě bylo spoustu lidí , hlavně teda malých dětí . "Pančelka " tam byla taky a ačkoliv jsme se neviděli tak 11 let a ani mě nikdy neučila hned mě poznala . Zeptala jsem se,jestli to teda půjde , výškou jsem dětská, ale kilama už fakt ne , taky nevěděla , ale zřejmě ze známosti , že teda můžu . Dokonce mě i pomohla přesednout ( je vidět,že v tom má praxi a ví, co a jak ) . Nikdy jsem na tom neseděla a tak první kolo mě musela trochu pomáhat , to druhý už jsem se docela chytala ... jenže už zase dolů , ale já to čekala takový to šup , šup , jak to na takových akcí bývá . Jsem si jistá, že kdybych měla víc času a všeho , tak se to naučím . Ale i tak jsem moc ráda,že to nakonec dopadlo dobře a já si to mohla zkusit :) .

Zkušenost s nadacema

23. srpna 2017 v 17:00 Srpen2017
Přiznám se ,že nejsem fanoušek všeliakých nadací . Se svým postižením bych na to měla právo,ale .. už odmalička jsem zvyklá nežebrat . Teda jsou zvyklý moji rodiče, byla jsem dítě v 90 . letech a to ještě nebyl takovej boom nadací jako dneska . I když je pravda, že tenkrát pomůcky platila zdravotní pojišťovna , což už dneska bohužel neplatí . Jen zírám , kolik maminek je schopno využít x nadací a kolik chtějí pomůcek , mě by bylo stydno . Jsem přesvědčená ,že to ty lidi jen zneužívají , prostě když to je, ono se nějaká ta dlaha zdarma pro malýho a podobně může někdy hodit a hlavně,že je zdarma .

Loni jsem se dostala do situace, kdy mě pojišťovna nechtěla proplatit vozík, na krerej jsem měla nárok a tak jsem se rozhodla zkusit nadace . Částečně i proto,že jsem si to chtěla zkusit a když z nich "dojí " všichni ..Stáhla jsem si přes internet několik dotazníků od různých nadací . To, co po mě chtěli mě přišlo úplně absurdní - kolik vydělávají rodiče samozřejmost , ale otázky typu , kolik měsíčně protopíme ,kolik máme televizí, kolik tak projím nebo jak se jmenují rodiče mých rodičů a to chtěli vědět i přesto,že jsou po smrti a dostala mě otázka jestli si kupuju dámský vložky ( ano i tohle tam bylo ! ) to mě prišlo už hodně přes čáru a takový intimní otázky měli všechny nadace . Všechno neuvěřitelně rozepsat do nejmenších detailů . Podrobnosti o rodičích, sourozencích... Gestapo hadr . Takže všichni znechuceni jsme nakonec rozbili prasátko a vozík jsem zaplatila s pomocí rodičů .

Možná , že tyhle otázky jsou tam schválně , aby to ty lidi odradilo a přežili jen ti nejsilnější ,ale je to fakt nechutný . Jako vážně si myslí,že budu cizím lidem psát ,že si kupuju "Allwaysky " a pomalu i to , jestli mám nebo ne pohlavní styk ? . Žádám o pomůcku a k čemu jim tohle bude ? Fakt jsem se tímhle ujistila,že můj postoj k nadacím byl správej , buď zaplatit sama a nebo nic, je to hrozně ponižující .. A tak mě napadá - mají vůbec ty výše zmíněný maminky nějakou hrdost , když musí taky odpovídat na takový otázky ? . Mít něco zadarmo je pro ně asi důležitější .

Ahoj Vašku

21. srpna 2017 v 16:54 Srpen2017
To je právě oslovení, se kterým se momentálně dost peru , vlastně se peru se všema jménama, Ať už psanou formou nebo mluvící . Odjakživa mi dělalo problémy někoho oslovit jménem , nestydím se , ale prostě mi to nejde přes pusu . Včera taky na to přišla řeč , byli jsme s mámou ve městě a potkala rodinu svojí kolegyně z práce . Mimo jiný tam byla její dcera asi tak 9 letá a řekla mámě ahoj . Pak mi máma vysvětlila,že si tykají , že ta holka tam začala tykat hned všem. Jako chápu ,že nějaký děti jsou bezprostřední ,ale nikdy by mě nenapadlo tykat v jejím věku dospělým .

I mě dodnes trvá hrozně dlouho než někomu navrhnu , jestli bysme si mohli tykat a to se ještě zeptám, jestli to nebude vadit . Musíme bejt spolu v častým kontaktu a hromadu dalších kritérií . Dokonce i těm v mým věku automaticky vykám, když je neznám . Pamatuju si ,že jednou chtěla jiná mámina spolupracovnice, abych jí tykala a jako proč ? Že jí vidim asi tak 4 x ročně ? nemáme nic společnýho . Nejhorší bylo když jsem jí zavykala a ona :" my si tykáme , ne? " bylo to hrozně nepříjemný . Teď když jí potkám tiše kuňknu " dobrý den "a modlim se, aby zase nezačala ( ona mě samozřejmě tyká ) . Nevim, asi jsem v tomnhle staromódní ,ale nejsem typ, co má potřebu si tykat s celým světem .

Ale abych se vrátila k tématu - o oním Vaškem si tykáme asi tak 3 týdny .Od tý doby říká moje jméno snad za každou větou , což mě docela vadí . A začíná to i psát , mě bohatě stačí napsat/ říct "ahoj ". Je snad to,že toho druhýho neoslovíme jménem něco neuctivýho ? Mě to prostě nikdy nešlo, i když jsme byli sebevětší přátelé . Ale možná se jednou překonám a řeknu - AHOJ VAŠKU , ten bude čumět a já taky :D .

Vozíčkářka versus řidič

21. srpna 2017 v 13:20 Téma týdne
Kde je rovnost ? Myslim,že tady je , i když každej tu hranici má někde jinde . Nejsem feministka čistě proto,že některý jejich názory mi přijdou ulítlý . Léta jsem ve výlučně mužským kolektivu a nikdy žádnej problém. Stejně tak by měla bejt rovnost mezi zdravým a postiženým člověkem . Je, ale někdy taky ne . Například dneska.
Jedu autobusem , to,že to nebude úplně standartní jízda mi napovědělo už to,že řidič se ani neobtěžoval mi odpovědět na pozdrav , když mi sundal plošinu . To nejhorší ale přišlo při výstupu.

V autobusu je zvonek na řidiče, jako znamení,že chci vystoupit . Několikrát se mi stalo,že na mě řidič, ač jsem zvonila zapomněl a jel dál, takže radši zvonim několikrát , stejně tak dneska - řidič přišel a začal dost hnusným způsobem " že stačí zazvonit jednou a že ten zvonek není pumpička " . Nikdy to žádnýmu řidiči nevadilo . Načež já vyvalila oči , osazenstvo autobusu taktéž . Vzpamatovala jsem se a řekla mu ,že " mám pumpy ráda " , načež se nezmoh ani na slovo . Potom jsem mu ještě sladce řekla nashledanou , i když jsem věděla , že mi stejně neodpoví . Zažila jsem s řidičema hodně negativního ,ale tohle ještě ne . Můžu za to,že zřejmě vstal špatnou nohou ? Jela jsem sama bez doprovodu a tak asi získal dojem,že si na mě může dovolit , což měl smůlu . Spoustu lidí bere autobusáky jako něco míň ( já osobně ne ) , oni to asi ví a tak neháhají ukázat na někom slabším svou moc . Doufam,že už ho nepotkám a on by si měl přát totéž .

(Ne) nechte lid vyjádřit

18. srpna 2017 v 14:57 Srpen2017
Můj fotbalovej klub , rozjel anketu , co se lidem líbí nebo nelíbí při zápasech . Takže otázky na pořadatele, občerstvení , wc atd, mimo jiný i to , jak jsou spokojený s prodejem bulletinů před zápasem , což jim prodávám i já . Měli to napsat na nějakou stránku,ale lidi to klasicky psali jako komentáře . Samozřejmě,že všechno co tam bylo bylo negativní - hnusný pivo, hnusný klobásy , hnusný pořadatelé . Nedalo mi to a napsala jsem tam , že vždycky bude převládat to negativní , i když se budou snažit sebevíc . Internetovej svět je neúprosnej a očekávám útok na mou osobu , ale tohle už mě nerozhází ..

Já nevim, ale já bych nedokázala šmahem všechno zkritizovat ani v tý anonymitě toho internetu . Něco třeba slabšího je , to netvrdim,že je tam všechno dokonalý ,ale všechno ? Lidi jsou fakt mimo , to se tím jako baví ? Jasně, tak je to anonymní , tak jim teď ukážu . Myslim,že tyhle ankety postrádají smysl , když je předem jasný,že většině lidem se nebude líbit vůbec nic a za chvíli i to, jakej vzduch tam dejchají . Už z principu .
Když už , aby to mělo nějakou hodnotu , předně bych to nedělala anonymně a od všech alespoň jméno a nebo ještě líp se jich zeptat osobně . Hodně lidí by asi taky řeklo něco jinýho než čím se prezentujou na netu .

Takže my teď budeme mít asi naprosto dokonalej stadion , což myslim ironicky , ale nebude to škoda ?

Vlci

17. srpna 2017 v 20:09 Srpen2017
Uff, jsem unavená. Teď jsem přijela ze Šumavy . Jelo se s rodinou na takovou Vlčí stezku , kde při hodně velkým štěstí uvidíte vlky . Jednou už jsem tam byla a bohužel bez úspěchu . Určitě za to mohli i lidi - má tam bejt klid, aby vlci přišli blíž ,ale absolutně nikdo to samozřejmě nedodržuje , takže vy mlčíte a ostatní vám to kazí.. Naši tam byli cca. před 14 dny a tvrdili,že tam ty vlci před nima div nepózovali a že si myslí,že je v tu a tu hodinu krmí a tak povzbuzená ,že to třeba bude znova jsem jela taky .

Na stezce samozřejmě milion lidí a řevu jak někde v zoo . Tak jsme zaujali místo a čekali . Jsem tam nějaká hlava v dálce ,ale nebylo to skoro poznat , protože s lesem strašně splývají. Skoro po hodině jsme někde uslyšeli auto ( krmení ) a fakt se ty vlci začali někam sbíhat . Takže lidi nadšený , foťáky cvakaly , no dovedete si to představit . Já byla ráda,že se konečně podařilo , protože taky to nemáme zrovna nejblíž a jet tam jen tak by bylo nanic . Opravdu to chce štěstí a velkou dávku trpělivosti . Jen teda nechápu ty lidi , proč tam nechají řvát děti ? a co hůř kolik dospělých řvalo úplně stejně ? "Nejlepší " ty hlášky na nejvyšší volume " kde sou?, já je nevidim ", tak kdyby všichni drželi hubu ,hned by tam asi logicky byli ,že jo .Tohle mě štve nejvíc - vy se snažíte chovat, jak se má a pár buranů to všem pokazí . No, nic- konečně se povedlo a já můžu jít s dobrým pocitem spát :)

Moje zrnka

14. srpna 2017 v 15:44 Téma týdne
Hmm, tak se přiznám,že tohle téma týdne bude pro mě asi oříšek, i když vlastně zrnko . Co napsat , abych byla originální a neopakovala bych se ? asi hodně lidí to pojme něco jako "zrnko naděje " , na tohle bych taky měla materiál , ale nechce se mi o tom zrovna teď psát . Tak co třeba přesýpací hodiny ? ty mají v sobě taky zrnka písku a když se přesype i to poslední zrníčko , znamená to konec, ale taky novej začátek . Co takovej písek na pláži ? je hezký udělat otisk svojí nohy a nechat jí odnést vodou až na kraj světa ... Zrnko kávy - na tohle téma by mohl napsat někdo , kdo chce s pitím onoho nápoje přestat a třeba zrovna čeká na to poslední "zrnko " . Ječný zrno na oku taky je ,ale mnohem příjemnější je kávový zrno - ten zákusek a taky zrnko prachu,což moc dobře znám , i když uklízim pravidelně :D . Tohle bude asi na tohle téma všechno , nějak mi to dneska nemyslí . Díky za váš čas a návštěvu na mým blogu , snad jsem vás nezklamala , že to je trochu slabší ,ale třeba příště se polepším :)