himlhergotdonerveterkrucajselement

3. července 2017 v 14:53 |  Téma týdne
Větu : " co to hergot je ? " si říkam docela často ,akorát to "hergot" nahrazuju nečim jiným :D . Například dneska - stojim u přechodu a tam auto , nezastavilo a ještě ten chlap měl otevřený okno a vyloženě na mě civěl s otevřenou pusou , jak, kdyby nikdy neviděl člověka na vozíku , čumí a nezastaví . O pár metrů dál potkávam zřejmě nějakýho mladýho zhulence , jde si to úplně bos a klátivou chůzí . Stoupne si mi do cesty a začne hulákat " jee, tobě to krásně jezdí " načež něco zambručim i proto,že bytostně nesnášim takový rádoby vtipný poznámky na můj vozík nebo postižení. A on mi řekne " to bylo ze srandy " a trochu se dotkne i mýho ramene , díkybohu jsem měla dlouhý rukávy , protože dotyky nesnášim obecně a kor od takovýho pofidérního člověka .

Jako celkově mě vadí chování lidí, ani já nejsem svatá samozřejmě ,ale snažim se chovat slušně . Vadí mi když třeba lidi odhazujou odpadky na zem , jsou na sebe zlý , neochotný a tak bych mohla pokračovat . Jsem v tomhle hodně naivní a vim , že dost lidí už mě kvůli takovýmu přístupu zneužilo nebo se mi vysmívají ,ale tohle se těžko změní . Tenhle rys mám po mámě , taky dělá všechno tak, jak se má , ale už je to někdy extrém a před pár lety jsem si řekla,že takhle dopadnout nechci . Tenhle svět není pro takový lidi , denně je nám připomínáno jak je svět zlej a je to prostě ubíjející pro humálně smýšlející lidi , takže i já se trochu "zdršněla " ,ale jen proto , abych přežila .

A kdy si zase řeknu " co to hergot je" ?. To vím naprosto přesně - v pátek brzo ráno odjíždím na tu oslavu několikadenní , jak jsem tady psala a tuhle větu si budu říkat asi často a nejenom při pohledu na ty všechny moje příbuzný :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Asterius | E-mail | Web | 5. července 2017 v 22:23 | Reagovat

Omlouvám se, že tenhle komentář se netýká tak úplně obsahu článku, ale jen nadpisu. Ale lidé už neví, co dělají. Jinak by nedali takový název tématu týdne, kde se bere jméno Boží nadarmo. Docela mi to vadí. S dovolením proto upozorním:
Herr Gott znamená v překladu Pán Bůh.
„Neuctivě vyslovovat Boží jméno je hřích, ale uctivě a důvěrně vyslovovat Boží jméno je modlitba.“

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama