Červenec 2017

Novej začátek

31. července 2017 v 19:01 Červenec 2017
Nevim, co se se mnou poslední dny děje , je sice pravda, že mam nějaký zdravotní problémy ( snad nic vážnýho ) , takže asi i to hraje roli, že jsem najednou hrozně hodná i k lidem , který jsem ještě minulej tejden nemohla rozdýchat . Dnes jsem požádala pána, o kterým píšu níže o to, jestli bysme si nemohli začít tykat . Požádala jsem ho mailem , ale jinak to nešlo , protože se delší dobu teď osobně neuvidíme . A mailem taky proto, že se stydim dělat takový věci naživo a vždycky mě to stálo hodně nervů a úsilí . Dotyčnej přijal a soudě podle stylu odpovědi je za to asi dost rád a možná,že to svým způsobem i brzy čekal , protože poslední dny jsem se začala dívat na některý věci spojený s nim jinak .

Taky se teda přiznám,že už mě moc nebavilo bejt pořád proti němu , protože je to dost vyčerpávající . Můj postoj trval víc jak rok a to už je hodně a jak píšu, přestalo mě to bavit . Uvědomila jsem si,že ten člověk bude pořád takovej moula ,ale,že to nedělá schválně . Tak hrozně se snaží, aby všechno bylo dokonalý, až dělá kiksy. Je to ten typ, co je tak strašně hodnej, až je blbej a svým způsobem je mi ho i líto .Taky už jsem se smířila s tim odchodem mýho kamaráda , kde na jeho místo přišel právě on a myslim,že právě tohle jsem potřebovala , smířit se s něčím , co už se bohužel nikdy nevrátí a přijmout něco novýho . Jasně , mezi náma se napsalo a řeklo poměrně dost zlýho ( a nevim, jestli něco tam nezůstane napořád ), ale když budeme mít oba tu vůli začít znova , navzdory tomu, co bylo , tak to půjde .


Potřebovala jsem jenom čas a uvědomila jsem si , že ten kluk za nic nemůže a taky to,že je zbytečný někoho nenávidět , protože kolem nás je tý nenávisti i tak hodně .

Odnesu to za něj ?

29. července 2017 v 20:45 Červenec 2017
Tak mam za sebou první brigádu a hned průser ,ne mojí vinnou , ale odnesu to já . Jak jsem tady psala , tak se ze mě stala hodná holčička a dokázala jsem pochválit svýho nepřítele ( kterej je do mě zamilovanej , já však do něj nikoliv ) , evidentně toho hned využil,že jsem povolila a poprvé jsme se bavili celýma větama :D, ,začal mi najednou říkat Pavlínko , no prostě hrůza .
Doved mě ke kolegům a jestli mám na prodej bullettiny , já,že ne, tak mi vrazil ty co měl s sebou. Bylo mi to trošku divný , proč mi je dává zrovna on ,ale neřešila jsem to . Prodávam a po nějaký době se mě zákazník zeptá , proč tam není výherní čislo ( o poločase na jejich základě losujou 3 lidi, který dostávají ceny a lidi na tom hodně lpí ) , fakt tam nic nebylo a na žádným co mi dal , vůbec by mě to nenapadlo a taky je to na zadní straně. Kolegové na těch svých co měli a nedostali to od něj na nich ty čísla měli , takže tyhle bez čísel jsem přestala prodávat . (a to si ještě jedna malá holčička, tak pečlivě losovala, aby vyhrála :( ) . Pak jsem si vzpomněla,že na webu klubu jsou otázky a odpovědi a na tohle by si lidi mohli stěžovat ( každej si mě pamatuje ,takže mě spolehlivě označí ) . Psala jsem tomu Romeovi, ,že mi dal bez čísel, a že jsem jich celkem dost prodala , aniž bych to tušila - překlad : jestli si lidi budou stěžovat , vezmeš to na sebe ? , načež mi napsal, že je to v pohodě a toť vše . Pro něj možná, ale já, která jsem za ty roky při prodeji neudělala jedinou botu a byla jsem na to hrdá ? Ještě mě nakonec budou pranýřovat veřejně , mě, která je nejradši zalezlá, aby o mě nikdo nevěděl ? Dneska lidi si rádi postěžujou absolutně na všechno a navíc anonymně, takže kdo by tu možnost nevyužil . Už fakt nemůžu . To mám ten smír moc dlouho nevydržel .

Něco se mění

27. července 2017 v 19:10 Červenec 2017
Tak jsem dneska byla na tom sezení od fotbalu s vozíčkáři . Zaspala jsem a už mi nejel bus,takže jsem musela fofrovat na vozíku , naštěstí to mám jen pár kilometrů a stačila jsem to akorát . Tiskový mluvčí a dlouhodobej vyjížděč po mojí osobě si sednul naproti mě, já si objednala Pepsi, on vzápětí taky, jaká náhoda :D . Celý se to točilo kolem toho, jak má doprovod platit 100,- obzvlášť jedna buřička ( podotýkam asi 60 letá matka ) se tam rozčilovala , vedla asi hodinovou debatu a hádala se s ostatníma, kdo její názor nesdílel. Já celou dobu mlčela ,ale tohle už mě nadvezdlo a k údivu všech, jsem jí řekla ať sklapne :D , opravdu všem vyjeli překvapením nahoru obočí :D , "paní" mě sice utřela a jela dál, ale já to měla jako vítězství . Dostali jsme všichni klubovou ročenku (to jediný za to stálo ) ,ale jinak o ničem , pořád na to samý téma . "Vyjížděč " a mluvčí v jedný osobě odešel a já tam ještě chvíli zůstala, naše půlka stolu , byla proti tý ženský, tak jsme si aspoň o ní popovídali , fakt je úděsná, všude byla, všude si stěžovala , nesnašim takový lidi .

Doma jsem pak udělala něco nečekanýho , navzdory , že tiskovýho mluvčího a "vyjížděče " nemam ráda ( několikrát jsem tu o něm psala a ví,že ho nemusim ) , tak to, jak to zvládnul jsem musela ocenit, protože já bych na jeho místě tam všechny zabila . Napsala jsem mu, že děkuju za ročenku ještě jednou , že se po dnešku na něj začínam dívat trochu jinak ( což doufam,že si nevyloží jako , že ho chci :D ) a že před ním smekám . Odepsal,že děkuje.. nevim, jestli z toho má radost a nebo mi to nevěří po tom všem , ale pro mě je to za celej ten rok , co ho znám z mojí strany první vstřícný gesto a vůbec poprvé náznak ,že " by to mohlo bejt lepší " mezi náma . Uvidíme , možná se něco stane a zas tobude ve starých kolejích, každopádně já osobně mám teď momentálně dobrej pocit na duši :). Asi jsem něco takovýho potřebovala, aby se stalo .

Sláva nazdar výletu

23. července 2017 v 17:32 Červenec 2017
Jsem z výletovýho víkendu doma . Nakonec jsme jeli na Karlovarsko a přece jenom se podařilo sehnat i ubytování v Božím Daru a dokonce v apartmánu. Nebylo to sice čistě upravený pro vozíčkáře ,ale dalo se to ( mimochodem mnohem lepší než na tý rodinný oslavě ) . Dokonce jsem měla svůj pokoj, i když pokoj .. hotová kobka - malá místnost bez oken, kam se vešla akorát postel ! . Odvázně ,že tam budu spát a ráda jenže večer mi bylo docela ouvej, divnej pocit tam bejt bez světla, nebyl tam ani nějakej větrák a tak jsem musela mít aspoň otevřený dveře ,abych se neudusila , nejsem klaustrofobik ,ale tohle bylo moc a vzhledem k tomu,že navíc vedle dost hlasitě chrápal táta , tak jsem naspala jen asi 5 hodin :D . Stačili jsme toho docela dost za ty 2 dny : . Kouknout se na jeden zámek , Karlovy Vary, Ježíškovo cestu , což je několika kilometrová procházka přírodou a dneska aktivně ještě Klínovec , kde bohužel byla taková mlha,že nebylo vidět zhola nic, takže smůla a nakonec ještě Loket , kde jsme zase museli čekat asi hodinu v autě , až přestane pršet ( a nakonec fakt přestalo ).

Vzhledem ke svý introverzi jsem to snášela vcelku dobře, večer večeře, kde byl nádhernej číšník - já vim,že je mi 30 ,ale vždycky jsem měla pro číšníky slabost :D . Naši šli ještě pak večer ven a já jsem se usalašila u tv a využívala místní dostupnou wifi a samotu, ideální :D . Bylo to fajn,ale,že bych byla nadšená to ne. Je to hrozně únavný všechno , projet tolik míst a ve výsledku z toho vlastně nic pořádně nemáte , stačil by mě klidně jen jeden výlet za den . Výlety mám ráda a sbírám suvenýry i mince snad všude , kde se ocitnu ,ale to jezdění sem tam a přespání mě vadí . Docela mě naštvalo,že máma mě osočila,že jsem pecivál a nejradši bych jen seděla doma , má pravdu a co je na tom špatnýho ? prostě na takový výlety s přespáním jsem nikdy nebyla a ani nebudu , každej je jinej , mě to stojí hodně sil jak fyzických, tak psychických . No nic, jdu odpočívat . A doufám,že takovej výlet byl už o tadytěch prázdninách opravdu poslední .

Chester

20. července 2017 v 21:39 Červenec 2017
Nemůžu tomu uvěřit , prostě ne ! je to pár minut co vyšlo ve známost,že spáchal sebevraždu hlavní zpěvák skupiny Linkin Park Chester Bennington . Je pravda,že s tou psychikou na tom byl vždycky asi hůř ( sexuální zneužíváni, drogy.. ), ale sakra proč ? měl manželku , děti . Je to opravdu tím,že tyhle hvězdy mají všechno a tak to neunesou ? . Je pravda,že Linkiny jsem poslouchala od mých 13 let do takových 17 a teď už jsem hudebně někde jinde ( i když i dneska si je občas poslechnu ) , ale stejně mě to šokovalo . Prostě byli se mnou v určitej úsek života a na to se nezapomíná . Jsem velmi ráda, že jsem měla možnost je alespoň 2 x vidět naživo a dodnes to patří mezi moje nejlepší koncerty v životě . Teď už asi LP nebudou hrát a když ano, už to nebude takový . Chester je prostě nenahraditelnej .
Díky za všechny ty roky , kdy mě vaše hudba pomáhala a kdy jsem byla opravdu mega velká fanynka, bylo to hrozně fajn. Odpočívej v pokoji , Chazy !

Pozvánka na diskuzi :D

20. července 2017 v 17:15 Červenec 2017
Dnes mi přišel email z fotbalu , pár podlejzacích řečí,jak jsme skvělý fanoušci a jak si nás váží, blablabla . Ironie byla,že hned za to napsal ten můj " oblíbenec ",že nově bude doprovod platit tu 100,-, takže styl " vážíme si vás tolik,že od teď budete platit " :D . Zajímavej byl i důvod , proč to tak zavedli , prý některý od nás upozornili , že tam s vozíčkáři chodí lidi jen, aby to měli zdarma a dělají,že jsou doprovod . Nevim, ale já tam teda nikdy nikoho navíc neviděla a taky je zvlášťní ,že si ty doprovody u vstupu nepamatuje pořadatel a přitom vozíčkáři tam jezdí pravidelně , když je tam jeden a ten samej , no, bůhví jak to je . Každopádně ty udavače moc nechápu - sami si teď přitížili .

Každopádně to není všechno , byli jsme pozváni na informační schůzku za týden v klubový restautraci . Ačkoliv nemám takový sezení ráda , přijala jsem to , už jen proto,že hlavního svolávače nemam ráda a čekám,že bude hodně kritiky ( jen do něj :D ). Už teď vím,že zase budu plnit roli pasivního posluchače - bude tam na mě hodně lidí a ani se na nic nepotřebuju zeptat , tohle řeším emailem . Takže budu sedět ,poslouchat , navíc dostanu pití zdarma , no co chcete více :D. Prej bude diskuze a probírání novinek - to jako myslí, kde jsme byli na dovolený ? :D. To mě chlapec nezná , protože ze zásady nikomu nic neříkam ze svýho soukromí , pečlivě si vybírám, komu se otevřu a tenhle chlap to určitě není . Jinak myslim,že moje tichost nebude problém , protože ty ostatní jsou všichni hrozně ukecaný .. takže tam jakoby zmizím . Ale hodně vtipný by bylo, kdyby jsme tam přišli jen já a on :D

Jen jeden normální víkend !

19. července 2017 v 18:56 Červenec 2017
Království za normální víkend , fakt že jo. Nejdřív popíšu co je to normální víkend - ten kdy přijedu k rodičům ze svýho bytu , v sobotu zůstáváme doma a v neděli po obědě zase jedu k sobě . Letošní prázdniny se mi to zatím nepoštěstilo ani jednou a každej víkend byl jinde. Ten první byla tátovo oslava, druhej opět jeho oslava ,ale tentokrát s jinýma lidma , další víkend zase jdu na fotbal a ten další opět další akce , kterou táta pořádá pro přátele .

A co,že se bude dít tenhle víkend ? Máma přišla s tím,že bych s ní a s tátou mohla někam vyjet s přespáním , Momentálně je u nás celej tejden můj malej synovec ( hyperaktivní ) a neuvěřitelně jsem se konečně těšila na víkend v klidu , až tu malej nebude , což už se mi nesplní . Na moje " nó,já nevim " mi řekla,že letos bysme jeli takhle naposledy jako rodina a protože jsem hodná holčička a věřim,že to bude skutečně naposledy , tak jsem souhlasila . Zatím se ani neví kam a jestli vůbec , protože je hodně těžký najít ubytování pro vozíčkáře a navíc takhle na poslední chvíli ,ale máma zněla dost rozhodně , že prostě pojedeme . Jasně, můžu bejt ráda,že mám takový akční rodiče, že mě s sebou vůbec chtějí a že vůbec do toho jdou někam jet s vozíkem ( už taky nejsou nejmladší a síly ubejvají ) , ale nemuselo by se jet tak narychlo . Nemám tohle ráda a potřebuju na to mít čas to nějak "vstřebat " . Zaskočilo mě to i proto,že se to letos bralo tak,že ty rodinný oslavy a pobyty stačí a nikam se takhle nepojede ( a upřímně mě to ani nevadilo ). A teď tohle .
Už mě nebaví pořád trávit víkendy někde pryč a nebo sama u sebe . U rodičů zůstat nemůžu, když tam nejsou , protože se u nás nedostanu ani sama do krámu ani ven, takže zůstat u sebe je to menší zlo . A i našim se divím,že když by měli jeden víkend volnej , tak chtějí trajdat , já taková nejsem , potřebuju odpočívat . Tenhle způsob léta zdá se mi poněkud nešťastný a doufam,že to příští už takový nebude .

Nic neměnit

18. července 2017 v 7:23 Téma týdne
Kdybych tak mohla změnit svůj život ? S jistotou můžu říct,že bych ho neměnila , jistě jsem hodně těžce tělesně postižená ( za mnou už jsou v klasifikaci jen ležáci potřebující 24 hodinovou péči ) , ale jsem tak spokojená . Koneckonců , kdo by něco chtěl , když to ani nezná . Navíc mám diagnozu , která pramení v mozku a ne v míše , takže nohy cejtim normálně a dokážu ujít pár metrů o berlích , chodítku nebo jen,že se držim druhý osoby . Takže nejsem vlastně ochuzená ani o tu chůzi , byť teda vim , že k tomu budu vždycky muset potřebovat nějakou oporu . Mám výhodu oproti těm, co to mají po úraze ,že jsem na tom paradoxně jěště líp než oni . Na moje postižení neexistuje lék a zatim to ani nevypadá,že existovat bude , ale nechtěla bych ho ani, kdyby byl . Vážně , už jsem tak navyklá a nedovedu si představit vstát a jít bez držení , to by bylo hrozně divný .. Jsou věci , který tak mají bejt, ať se nám to zdá sebe krutější . Jednou někdo řekl ,že postižením netrpí sán ten postiženej ,ale jeho okolí , což je pravda . Mě přijde mít vozík jako něco přirozenýho , i když pro zdravý je to jeden z největších strašáků . Je to o úhlu pohledu .
Jo, můj život je v lecčemž těžší , ale nikdy nych nic na něm nezměnila . I ty operace a bolesti, co jsem za život prožila a ještě určitě prožiju mají svůj smysl a posouvají mě dál .

Platit či ne ?

17. července 2017 v 19:30 Červenec 2017
Tak už to padlo i na nás , řeč je o ceně vstupenky na zápas. Co tam dojíždim , tak to vždycky bylo pro vozíčkáře a doprovod zdarma . Minulej tejden jsem našla na oficiálních webovkách klubu , že nově to má vozíčkář stále zdarma , ale doprovod bude platit 100,- za zápas . Pokud by to tak bylo, tak já bych asi neměla platit nic, protože tam s doprovodem ani nikdy nejezdím . Je to celý takový podivný , našla jsem to víceméně náhodou a je to tam napsáno tak nenápadně .. Dokonce ani ta naše kontaktní osoba zatim nic nenapsala ,že bude změna , jako kdyby se báli to oznámit .

Já sama nevim, jakej postoj k tomu vlastně zaujmout . Na jednu stranu chápu,že chtějí mít zisk ze všech , ale zrovna 100,- mě nepřijde zrovna málo a není to ani nejmenší částka, co jinak platí ty "normální ". Navíc na tom vozíčkářským místě to žádnej komfort zrovna není dle mě. Například tam nejsou židle , takže musí celou dobu stát , jsme tam většinou narvaný všichni , takže nic pohodlnýho atd.A co je nejdivnější je to, že všude jinde na akcích platí vozíčkář a ne doprovod ( nebo jen velmi málo ) . Je to proto,že vozíčkář tam musí někoho mít a většinou doprovod tam jde nedobrovolně . Samozřejmě,že i na fotbale se najdou vyčůránci , který tam jdou jako doprovod , aby to měli zadarmo , ale většinou je tam doprovod rodinnej příslušník , z toho i mámy a tam se mi fakt nezdá , že by tam chodili rádi , ale jen proto,že zkrátka musí.. Tohle mi přijde docela nešťastný , klidně bych brala, kdyby vozíčkáři platili nějakou částku ( ne teda zrovna tu 100,- ) , ale aby to odnesli , ty, co by tam jinak asi ani nešli ? . Jsem zvědavá , jestli dostaneme nějaký oficiální vyjádření, co je k tomu vedlo a taky na reakce samotných doprovodů .

Léto v ČR

12. července 2017 v 20:19 Červenec 2017
Tak nám začaly prázdniny , kdyste to náhodou nevěděli . Letos už asi 10 rok nejedu nikam k moři , samozřejmě tu možnost mam i finančně bych na to měla , ale moře už mě nějak neláká . Nejedu ani nikam do ciziny a zůstávam u nás . Už teď na začátku léta si díky tomu připadam jako lůzr , všude na fb vidím fotky přátel, jak se někde válí u moře atd. NEZÁVIDIM jim to vůbec , ale začíná mi to vadit , posílat na fb třeba 2 fotky denně ze stejnýho místa už je fakt na hlavu . Jsou tam ty lidi proto,aby fotili každou... a nebo kvůli tomu , aby si užívali toho místa a atmosféry ? . Jasně , taky ráda dávam fotky z místa, kde jsem byla , ale fotky dávam zásadně vždy , až se z toho místa vrátim a rozhodně nemam touhu , aby to všichni viděli hned v " přímým přenosu ". Pokud to dělá jeden přítel, tak se to dá ještě snést ,ale co když tohle dělá většina lidí, který máte v přátelích ? Už ani nevim, kde kdo vlastně momentálně je . Každej se předhání , kdo je v exotičtější zemi , proč ? Hezká fotka se dá udělat i u nás na "vsi" , ale to nikdo neocení , protože moře je moře .. Zůstávam celý léto v ČR . I u nás může bejt fajn , nebo snad ne ?