Nevyžádaná pomoc

22. června 2017 v 15:41 |  Červen 2017
Jsem ráda, že jsou lidi, který mi chtějí pomoc opravdu , jenže někdy ta pomoc není zas tak dobrá . Tenhle tejden jsem stála řadu u pokladny v supermarketu . Koupila jsem si pár drobností a jednu velkou flašku s pitím. Platím , dávám všechno do tašky a natahuju se pro flašku . Najednou se za mnou ozve nějaká starší paní a ptá se, jestli s tou flaškou nechci pomoc. Vim,že to zvládnu sama a tak říkám,že ne,že to zvládnu . Nicméně paní se nedá odbít a začíná jakože mi s ní přece jen pomůže . Nebezpečně se mi přiblížila k tašce jakože mi jí tam dá sama . Už se mi stalo ,že lidi v rámci svojí aktivity mě začali hrabat v tašce , což úplně nesnášim a tentokrát jsem si řekla , že se jen tak nedám .Zvýšila jsem už hlas a asi dost, protože se na mě dívala jak pokladní , tak i lidi u další pokladny a opět důrazně,že ne . Načež teda couvla a neřekla ani popel a já odjela .

Vim na 100% ,že ostatní mě tam měli za mrchu když ta hodná paní mě chtěla pomoc a já jí odmítla ,ale kde je psáno ,že se musí ta pomoc vždycky přijmout ? Stejně mám pocit,že to paní udělala jen kvůli svýmu dobrýmu pocitu . Jak by se líbilo vám , kdyby cizí člověk se vám chtěl hrabat v tašce ? a kromě toho už na to mám vlastní systém , kdy tam co a jak dám, aby se mi tam všechno vešlo . Snad jedno NE stačí a ne, aby to zkoušela dál . Nepatřim ani mezi ty, který by se snad styděli si o tu pomoc sami říct to vůbec , koneckonců logicky : kdybych taková byla , tak těžko bych jela nakupovat sama bez doprovodu , protože jinak bych si toho asi moc nekoupila . A taky nejsem taková ,že by mě hrdost nedovolila si někomu říct o pomoc . Snad jsem nebyla poprvé nakupovat a už vím, co zvládnu sama a co ne a když něco nejde, tak si rozhodně nehraju na hrdinku ...

Proto : až budete někdo z vás chtít pomoc někomu handicapovanýmu ,věřte,že ne znamená ne .. víme na co máme a na co ne a hlavně nám nelezte do tašek , ať to myslíte sebelíp .
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty | E-mail | Web | 1. února 2018 v 20:37 | Reagovat

Tak to je pro mě poučné. Hlavně to hrabání v kabele...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama