Chci kolo

2. června 2017 v 13:50 |  Červen 2017
Tak mě napadlo, že chci kolo . Nikdy jsem nebyla žádnej vášnivej cyklista, ale už cejtim,že je na čase začít , mít lepší fyzičku a hlavně - moje stehna už vypadají jako přistávací plocha pro letadla :D . Jako člověk na vozíku potřebuju kolo speciální . Za mlada jsem měla klasickou tříkolku ( neudržim rovnováhu ) a přestala jsem na ní jezdit snad kolem 15 týho roku , protože co si budeme povídat - bylo mi už trapně . Od tý doby jsem nikdy žádný kolo neměla .

Zajímavý je, že moje negativní stanovisko ke tříkolkám trvá dodnes . Buď jiná alternativa kola nebo nic , tříkolku už nikdy . Přes svýho bejvalýho spolužáka , kterej jezdí na kole závodně jsem zjistila,že existuje lehokolo , v jeho a v mým případě lehotříkolka . Nápad fajn , ale, kde to sehnat. Ty profi kola stojí kolem 100 tisíc , dá se požádat o peníze přes nadaci, ale nejsem typ, co by žebral a hlavně vím,že než by mě to třeba schválili může to bejt třeba až na půl roku, kdežto já to potřebuju co nejdřív , taky dokud je slušný počasí atd .

Začala jsem tedy aktivně hledat vhodný kolo v internetových bazarech , jenže pokud měli tříkolku ,stála nehorázně moc , nebo byla pro větší osoby ( jsem trpaslík ) a nebo rovnou hned prodaná . Moc nechápu , k čemu je zdravým lidem tříkolka , když oni mají možnost volby a já ne ale nevadí .. holt je to hodně populární a chce to každej , čimž moje šance ubývají . Nakonec jsem našla nějakou skupinu , kde se bazarujou věci pro tělesně postižený , nikdo ho sice neprodával , ale dostala jsem typ na jednu firmu , kde se dá pořídit kolo na míru kolem 30 000,- , což už by šlo . Jenže zase je tu problém - firma ze Štemberka a já jsem se západu čech , ideální by to bylo si to nejdřív vyzkoušet ,ale kde ? všechno je ode mě daleko . Tyhle věci by měli bejt normálně dostupný , ale v ČR zatím nejsou .

Je fajn,že takový věci pro nás existujou , ale často je to pro nás nedosažitelný , jak finančně , dálkou k výrobci , tak i tim, že těch výrobců je hrozně málo . PS: kdybyste někdo třeba věděl nějakou firmu , která tohle dělá a je finančně rozumná , dejte mi vědět :) .
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss | Web | 2. června 2017 v 16:19 | Reagovat

Tvé nesnáze mě mrzí, ale o tomto nemám vůbec přehled tak bohužel neporadím :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama