Tykání vs. vykání

18. května 2017 v 16:18 |  Březen 2017
Jo, v tý Americe se mají - nemusí řešit komu tykat a komu vykat, prostě tykají všem . Ale my to máme těžší .
Třeba u mě na brigádě : svým spoluprodávajícím kolegům automaticky tykam, protože vim,že nikomu nebylo 18 , oni mě vykají a to i když jim řeknu, ať mě klidně tykají . Pár z nich mi tyká do dnes ,ale dají se spočítat na prstech jedný ruky . Když jsem zjistila , že i ty, který souhlasili s tim,že mi budou tykat mě i nadále vykají, tak už jsem to vzdala .
O něco horší je to s mýma nadřízenýma na brigádě , pohybuju se mezi manažerama , takže větší formálnost . Je tam zvyk,že když vykat, tak ale se jménem , takže třeba " Vy Petře, Vy Pavlíno " atd. Většinou jsem to já, kdo nabízí tykání ,ale jen , když je mi ta osoba hodně sympatická , jinak dokážu vykat třeba do smrti i když ten člověk je ode mě věkově pár let a potkáváme se pravidelně . Je fajn,že všichni mě tam automaticky vykají co se týče tadytěch "dospělých ", což taky není samozřejmost , protože často se postiženým automaticky tyká . Problém celkem přichází když tam chci tykat někomu já : vypadam o dost mladší ( a to mi říká každej ) , takže to můžou brát jako i tak "co si to ta mladá dovoluje " i když třeba je nám nakonec stejně let :D . Ale jo, s pár lidma z dospělých si tam vzájemně tykáme ..
No , řekněte - není to všechno zbytečně složitý ? je ! A proto bych zavedla jen tykání nebo vykání, ale nic podle výběru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama