Osobní asistence

18. května 2017 v 16:33 |  Duben 2017
Pro nás tělesně postižený existuje taková služba osobní asistence . Já se na střední a po střední škole setkala, jak s tou " normální", tak se školní . Ta školní byla sice jakoby pro spolužáka, kterej se sám nenajedl a nic, ale služeb asistenta či asistentky jsme v tý třídě mohli využívat všichni a pokud bylo potřeba, pomohli . Musím říct, že hlavně s asistentem jsem se hodně skamarádila a to ne jen ,že odjakživa se kamarádím spíš s klukama . Bohužel mezi náma ani nic bejt nemohlo, protože vztah asistenta ( zaměstnancem školy ) se žákem , potažmo s klientem je zakázanej . Musim říct, že hodně lidí s tim ve škole bojovalo , protože asistenti a asistentky byli našeho věku a někdy se vzájemně těžko odolávalo .
Po střední škole jsem využívala asistenci trochu jinou a to doprovody na akce, kam mě doprovázeli studenti vysokých škol . Musím říct,že pokud to šlo, radši jsem si vybírala kluky . Nikdo nic nenamítal, protože jediná podmínka byla , abych si sama zašla na wc a to zvládnu , i když i kluci byli v případě nouze naučeni pomoc i holce, ale spoléhali na to,že toho nikdo nezneužije , což se na mě spolehnout mohli. Nikdy mě tohle nelákalo . Občas jsme se dostali do takových zvláštních situací mezi lidma , kdy jsem třeba asistenta poprosila, jestli by mě neodvez na wc , on se zeptal, jestli chci na něj pomoc a lidem kolem mohli vypadnout oči jakože co mě to nabízí , ale nám to přišlo normální .
Jinak je taky rozdíl podle mě , k čemu toho asistenta potřebujete - pokud vás krmí, oblíká a dělá s váma hygienu atd., jste k sobě hodně blízko , ale nevim , jestli vás to paradoxně od sebe nerozděluje . Bejt vydán na milost a nemilost někoho, jestli se najíte nebo jestli se nepo.. Nemyslím si , že to z vás udělá bůhvíjaký kámoše, i když se to může zdát . Já mám to štěstí, že se obstarám sama , takže pro mě byli asistenti jen kamarádi , někdo , komu nic nedlužim , abych tak řekla .
Taky jsem vypozorovala,že asistenti jsou úplně jiný než asistentky . Pokud má asistentka holku , je to jiný. Něco na tom, fakt je ,že 2 ženy mezi sebou nějak " soutěží " , ne,že by na mě byli zlý , ale určitě přísnější . Zatímco asistenti kluci jsou takový starostlivější když mají na starost holku , víc si tu holku považujou bych řekla . Tak říká se,že muži v "ženských" profesích jsou lepší a z mýho pohledu na asistenci určitě
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama